Moja mała kolekcja:))

ODPOWIEDZ
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Jednorazowki to dobre okreslenie :D .Moje maja juz kazda po nowym przyroscie ale wiesz jak jest ,wiec sie zbytnio tym nie podniecam.Co do keiki dendrobium bez korzonkow to kiepska sprawa.Nie bedzie mial sie czym pozywiac bo nie "pasozytuje" juz na psb ,korzeni nie ma wiec obawiam sie ze to przegrana sprawa :( :( .Mozesz sprobowac polozyc na keramzyt bez zakopywania ,ale nie sadze naprawde zeby cos z tego bylo.
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

No jak na złość właśnie największy właśnie nie dorobił się korzeni. Inne mniejsze mają korzenie większe niż liście a ten ... maminsynek się znalazł ;:131
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Piękna cambria :) A o dendrobium bym walczyła, możesz do słoika wsadzić wilgotnego mchu a na nim położyć dendrobium. Słoik zakręcasz i raz na jakiś czas wietrzysz. Przynajmniej dzięki takiej wilgotności listki się trochę napoją a może i korzonek puści :) To, że do tej pory nie puściło nic nie znaczy, bo roślina nie czuła "przymusu" gdyż była związana z roślina macierzystą a teraz może być inaczej. Zawsze warto walczyć :) Choćby dla nabycia doświadczenia i większej wiedzy :)
actus pisze::D :D Jak sa inne i z korzonkami to tego mozesz sobie odpuscic.
Kaśko! ;:124 :evil:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

No co ,ja nie wierze osobiscie ze cos z tego bedzie :oops:
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

no ale tak bez walki? :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

No masz racje ,cofam to co napisalam :oops: ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Ale sobota...już mnie głowa boli, a to jeszcze nie koniec:/. A z dendrobium nie zamierzam się poddawać. Zaraz wyląduje w cieplarence. Każde doświadczenie cenne, a skoro moje dendrobium zamiast kwitnąć się koci to co mi szkodzi jeden poświęć dla nauki:D
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Tak Tak !!!Macie racje Ty i Dufin.Glupia jestem ze byle co pisze!
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Ale sobota...już mnie głowa boli, a to jeszcze nie koniec:/. A z dendrobium nie zamierzam się poddawać. Zaraz wyląduje w cieplarence. Każde doświadczenie cenne, a skoro moje dendrobium zamiast kwitnąć się koci to co mi szkodzi jeden poświęć dla nauki:D
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

ja też uznałam, ze nic nie tracę i mojego malucha bez korzonków położyłam na wilgotnym mchu w słoiku i trzymam szczelnie. Dzisiaj go na chwilę wyciągnęłam, aby go oczyścić z wątpliwych elementów bo jutro wyjeżdżam i nie będzie mnie tydzień a nie chcę by gnił czy coś z w tym stylu i zauważyłam maluśki łebek, chyba wyjdzie korzonek ;:138 o ile się nie zatrzyma bo jeden mały też wyszedł ale stoi w miejscu ;:222 a czytałam, ze ta metoda ze słoikiem się bardzo dobrze sprawdza na storczykach o drobniejszych korzeniach jak Cambria albo Dendrobium własnie ;) Jeśli Cię to zainteresuje to poszukaj sobie o reanimacji w słoiku ;:224
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Trochę mnie nie było więc witam po przerwie, ale pogoda pozwala, więc staram się z podwórka zrobić coś co przypomina ogród, więc storczyki poszły chwilowo na boczny tor, jak widać im to nie przeszkadza i żyją własnym życiem, część się tarasuje, a część mieszka dalej na parapecie:) Efektem zaniedbania falków jest kolejny dzidziuś, którym bardzo chce się pochwalić bo to ta mamusia o niespotykanych kolorkach, którą chwaliłam się jako ostatnim nabytkiem:))

Obrazek

a to mamusia:)) w kupnym kwitnieniu, mnie jeszcze nie pokazała co potrafi, ale za to inną niespodziankę mi wyszykowała, podobnie jak kocica;)

Obrazek
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Przy sprzyjających wiatrach będziesz miła dwie pięknie kwitnące roślinki. Trzymam kciuki, niech się keiki pięknie rozwija. Już pisałam, że kolor kwiatów ma niepowtarzalny. Chciałabym taką spotkać.
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

A ja sie wczoraj zastanawialam gdzie tego falka widzialam.Jest naprawde niepowtarzalny.Cudo!!!Jak juz Janeczka wspomniala bedziesz miala dwie pieknosci ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”