Agrotkanina w uprawie truskawek.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

Wasio pisze:Mam jeszcze jedno pytanie. Zamierzam kupić agrotkaninę 1,6 m szerokości. Zamierzam posadzić jeden rządek poziomek, a reszta truskawki. I tu moje pytanie: czy 3 rządki to będzie już za ciasno? Wszędzie jest napisane, żeby sadzić do 50 cm, a przy trzech rządkach truskawek wyszłoby co 40 cm. Czy posadzić dwa czy trzy rzędy truskawek obok tych poziomek?

Wasio i jak sprawdziła Ci się agrotkanina? Jedni chwalą inni odradzają. Jednak optuje za tym żeby spróbować bo przy funkcjonowaniu praca, dzieci, dom, działka to chcę chociaż czas na plewieniu sobie przyoszczędzić bo nie daję rady na takich obrotach. Kieruję się w stronę agrotkaniny ze względu na większą wytrzymałość niż agrowłókniny. Jaka jest Twoja opinia po zastosowaniu agrotkaniny?
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

Zdjęta :) Po pierwsze krety miały pod nią królestwo :) Po drugie zauważyłem pod koniec roku, że kilka krzaków zaczęło mi gnić. Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Jeżeli nie masz plantacji, której nie jesteś w stanie ogarnąć bez agrotkaniny, to daruj sobie jej zakładanie.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

Obrazek


Tak wyglądały w sierpniu moje truskawki sadzone na agrowłóknie 30.IV.2019 z sadzonek frigo. Sadzone co 40-50cm w rzędzie i 70cm pomiędzy rzędami.

U mnie super się sprawdziło. Truskawki posadzone w miejscu gdzie przedtem rosło zielsko. Zero plewienia, truskawki do końca lipca bez podlewania.
Pozdrawiam Paweł
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

brodus, widzę, że ukorzeniasz sadzonki w doniczkach - ciekawy pomysł.

Osobiście, amatorsko, polecam włókninę/tkaninę. Hamuje chwasty, utrzymuje wilgoć gleby, przy czym truskawki są czyste i nie gniją.

Co roku 1/3 krzaczków wyrywam, a włókninę zrywam. Sadzę nowe krzaczki w nowym miejscu. Dlatego stosuję najtańszą tkaninę - musi wytrzymać max 3 lata.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

Pierwszy raz w życiu posadziłem truskawki i pierwszy raz pozyskiwałem sadzonki.
Ponieważ miałem agrowłókninę to doniczki wydały mi się sensowne (przeczytałem o nich na forum). Tym bardziej że miałem po sadzonkach malin p7.
Sadzonki zaczełem robić w sierpniu, do doniczek sypałem uniwersalną ziemie. Efekty były rewelacyjne po kilkunastu dniach kożenie zaczynały wychodzić dołem.
W połowie września zostało mi jeszcze 6szt sadzonek kture nie miałem gdzie wsadzić i je przesadziłem pojedyńczo do doniczek 2l. W pazdzierniku korzenie były w całej doniczce. Mam je zadołowane w ziemi i planuje posadzić na balkonie :wink:
Pozdrawiam Paweł
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie uprawy truskawek bez agrotkaniny - jak przedmówcy pisali czysto, ładnie i mniej roboty.
Otworów się nie wycina, ale wytapia (np zapalniczką), przy dużych plantacjach tylko gotowe rozwiązania.
Obecnie można kupić agrotkaninę już z gotowymi otworami pod truskawki.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”