Poziomki - uprawa cz. 2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Obik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 13 lut 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie, Barlinek

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Też już wysiałam poziomkę, dokładnie 24 stycznia. Przykryłam folią spożywczą i odstawiłam w okolice grzejnika. Pierwsze wschody pojawiły się równo po 8 dniach. Obecnie stoi ta drobnica na parapecie i się wzmacnia (około 30 roślinek). Dodam tylko, że wysiałam te same nasiona, które siałam po raz pierwszy 3 lata temu.

Obrazek
Pozdrawiam Natalia
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Jak dostana pierwsze 2 właściwe listki możesz zacząć je hartować tz. w dni z temp. powyżej zera zacznij je wystawiać na dwór tak na ok godz. stopniowo zwiększając czas i uważaj na słoneczko co by ich nie przypaliło.
  • Pozdrawiam Jurek
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Czytałem powyższe posty i ja wysiałem poziomki. Dokładnie dzisiaj. Zobaczymy co z tego wyrośnie. Drobne te nasionka. Zrobiłem skrzyneczkę ze styropianu i na okno.
Mam tę moc - Sylwek
Kluska11
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 18 kwie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Na szczęście moje poziomki postanowiły zacząć wschodzić ;:138 - jutro przestawię je z grzejnika na parapet i niech rosną zdrowo :tan

pozdrawiam, Kluska
Awatar użytkownika
anika24
50p
50p
Posty: 71
Od: 6 wrz 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Poziomki to super sprawa:). Ja przez trzy lata miałam ponad 80 krzaczków Reginy, rozsadę robiłam sama. Byłam zadowolona z owoców, krzaczki też duże i zdrowe. W zeszłym roku wczesną wiosną posiałam Rugię, na jesieni posadziłam około 100 krzaczków na wymianę po Reginie. Roślinki ładnie się rozrosły i mam nadzieję że w tym roku pokażą na co je stać:)
Pozdrawiam, Anita:)
Rollo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 lut 2016, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

U mnie nasiona Rugii z Polanu wylądują w inspekcie w ciągu dwóch tygodni. Oprócz tego uprawiam jeszcze odmianę Supreme z Vilmorinu, posadzoną rok temu - rozsada też robiona oczywiście samodzielnie, jestem z niej bardzo zadowolony bo ma piękne owoce, słodkie w smaku - na razie jest tego około 150 krzaczków. W tym roku planuję rozszerzyć plantację do około 300 roślin. Na bieżąco będę zdawał relację w temacie :D

I oczywiście witajcie - to mój pierwszy post :wit

Poziomki - uprawa cz. 3
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”