Off-topic

Awatar użytkownika
majar
1000p
1000p
Posty: 1028
Od: 26 sty 2011, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Koszarawa/Bytom

Re: Off-topic

Post »

Dufin pisze:Myślałam, że nie dyskutuje się o gustach...
Ta pani ma rację. :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Off-topic

Post »

a skoro to temat o wszystkim to... :oops: zakupiłam na all* Dendrobium phalaenopsis. Mam z nim problem bo żółkną mu liście od dołu, ale nie tylko na starej pseudobulwie lecz także na młodych :( Wiem, ze poprosicie o zdjęcia, ale nie jestem w stanie ich zrobić bo jak na złość nie zabrałam aparatu a telefon tez zostawiłam w Krk ;:145 Poradzono mi wymienić podłoże, tak zrobiłam.. nie znalazłam tam co prawda mchu ale w głębi doniczki były jakby duże zbrylone kawałki włókna kokosowego, które tworzyły jakby małą doniczkę a dookoła obsypane były korą. Możliwe, ze faktycznie korzonki młodych pseudobulw podgniły, choć ciężko mi cokolwiek stwierdzić, bo wczoraj storczyk był moczony i wszystko było wilgotne ;] Jednak ogólny stan korzeni wydaje mi się dobry, jest ich sporo.

możliwe, ze listki żółkną od przemarznięcia, kontaktowałam sie ze sprzedawca z zapytaniem co myśli na temat żółknięcia lisci i także przyznał, ze roślina mogła przemarznąć. Mam ją obserwować czy nie wypuszcza młodych przyrostów, jeśli nie to postara się znaleźć inne Dendrobium, tyle, że z mojego do tego czasu już chyba nic nie zostanie. Wymieniłam podłoże, więc reklamacji tez może nie uznać ;)

Czy jeśli jest to faktycznie przemrożenie i zakładamy, że żadna pseudobulwa się nie uratuje, czy jest później sens trzymać je jeszcze w domu? Chodzi mi o to, czy może się pojawić jakaś pseudobulwa z samych korzeni lub zasuszonych pseudobulw? Nie mam pojęcia o Dendrobiach, więc bądźcie wyrozumiali :)

Nie miałam niestety kory, wiec za podłoże posłużyły mi chipsy kokosowe a na wierzch skorupki cedrowe, mam nadzieję, że może tak zostać? Postaram sie zrobić jakieś zdjęcia, ale telefon odzyskam dopiero koło poniedziałku :/

Czy możecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Off-topic

Post »

hej Dufinko:) tez mialam ten problem.moje dendrobium pogubiilo listki prze droge (w paczce) i nic nie zostalo.wypuscil maluch ktory rosnie jak na drozdzach a gdzies tu widzialam na forum psb ktore wyrastaly z korzonkow wiec mysle ze nalezy dac mu szanse jednak.co do pani ktorej nie podobaja sie okna "zawalone" storczykami....coz ,storczyki dla ludzi ktorzy tutaj pisza sa pasja i jak pisalas,każdy kwiatek cieszy niesamowicie i wszyscy maja w nosie czy stoja w podwojnym rzedzie lub wisza.ja mam 60 storczykow i nie sadze aby bylo to nieestetyczne.wrecz przeciwnie .caly rok lato w domu ,kolorowo wiec nie rozumiem tej krytyki.ale coz....wolnosc slowa: ;:306
Marzena
100p
100p
Posty: 119
Od: 4 lut 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Off-topic

Post »

Hej MirellaM!

Mnie też sie osobiście niezbyt podoba taki tłok na parapetach, ale co mi do tego, jak ktos prowadzi hodowlę? Kto mi daje prawo krytykować innych za to (dosłownie!) ile mają roslin w domu? Pamietaj: nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba ;:333
A poza tym, bardziej wstrzasajacy od widoku "dżungli" w domu jest dla mnie fakt, że ktoś może mieć właśnie TYLKO jednego, góra dwa storczyki i że mu to wystarcza... niepojete.... :shock:
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Off-topic

Post »

Marzena ;:215
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Off-topic

Post »

Actus kochana dałaś mi nadzieję :) Tak sobie pomyślałam, że może spróbuję jutro kupić ASAHI SL stymulator wzrostu, podobno może pomóc w beznadziejnych przypadkach ;) Ale w mojej małej mieścinie pewnie nie dostanę a w Krk będę w czwartek ale przejazdem i nie będę mieć czasu na sklepy :( na all* natomiast sytuacja wygląda tak, że przesyłka jest droższa od samego preparatu, więc jednak rozejrzę się po sklepach :D W każdym razie będę wiedziała, że mogę liczyć na młody przyrost chociaż nie jest to nic pewnego :) A w poniedziałek postaram się zrobić zdjęcie i będę Was wszystkich dalej męczyć :D:)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Off-topic

Post »

moj maluch.i bez preparatow.jakos nie jestem zwolenniczka "chemii"
Obrazek
na pewno twoj tez sie "obudzi" wiec sie nie martw na zapas ;:196
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Off-topic

Post »

Może i masz rację, chociaż moje pseudobulwy nie są tak dorodne :) Piękny Malec :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Off-topic

Post »

Do uczestników dyskusji w tym wątku...

Proszę nie kontynuować dyskusji w tym wątku.
Nie ma możliwości tworzenia wątków "o wszystkim " czy wprowadzać kolejne/jako nowe/ dyskusje na znany i omawiany temat.

Zagadnienia wprowadzone do wątku zostaną rozparcelowane i włączone do istniejącej. tematyki

Russski nowy użytkownik forum, zakładając Off-topic nie raczył zauwazyć, ze sekcja działa wg kryteriów problemowych.A nie ogólnych.
Off-topic jest przynależny innej sekcji /Personalnej/ również nie ma mowy o przyklejaniu czegokolwiek.

Układu = "rozmawiamy o wszystkim " nie da się akceptować.To doprowadzi rychło do destrukcji istniejącej bazy problemowej.
Orchidarium jest sekcją merytoryczną;sprawy problemowe sa współnymi , nie autorskimi .Działamy od 2007 roku i nic nie traci na aktualności w bazie jak powstała..Priorytetem jest zagadnienie... a nie kto założył wątek.
Tworzenie nowych wątków to powtórne i n-te opowieści o problemach .Powstaje niepotrzebnie zbiór rozdrobnionych "temacików" zamiast rozbudowywać bazę tematyczną./pierwszy przykład z brzegu..."wody akwariowej" omawianej parę dni temu w innym miejscu/


Wpis moderacyjny
Proszę o honorowanie zasad...przypominam:
par.2.1 d.f. Regulaminu Forum- o merytoryce oraz o nie tworzeniu dublowanych tematów -już omawianych.

f) skorzystania z wyszukiwarki dostępnej na forum, w celu sprawdzenia czy nie istnieje już rozwiązanie jego problemu. Jeśli tak jest, użytkownik powstrzyma się od umieszczania na forum wiadomości;


Wydaje się,ze nowi użytkownicy nie zauważają tej regulacji stąd dziesiątki zakładanych wątków na każdą wątpliwość bez sprawdzenia forum.
Wpisy nieregulaminowe niestety,....będą usuwane.

Dalsza dyskusja, o znanych zagadnieniach i tak wielotorowo , nie jest uzasadniona w tej sekcji
.

Po moderacji wątku... . może być on uruchomiony do rozmów.Ze zmianą tytułu - "Off-topic" bo nie istnieje w sekcji merytorycznej. Tytuł musi być dookreślony tematycznie i problemowo.Jest wtedy czytelny dla wszystkich.

Do czasu przeprowadzenia moderacji watek zamykam do dyskusji.
moderator JOVANKA
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”