Off-topic

Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Off-topic

Post »

Pomyślałem o takim temacie w którym można zadać szybkie pytanie bez potrzeby zakładania nowego tematu.
Mam nadzieje, że temat się przyjmie i ilość tematów z pytaniem "co to jest" się zmniejszy ;:oj
Dobrze byłoby go podpiąć.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Off-topic

Post »

Co myślicie o wystawianiu storczyków na balkon lub do szklarni ogrodowej? zwłaszcza tych które nie kwitną, czy ktoś praktykuje i widzi pozytywne strony?
Chodzi mi oczywiście o czas letni :lol:
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Off-topic

Post »

Niektóre storczyki wręcz tego potrzebują, np cymbidium, paphiopedilum, brassia, miltonidium. Trzymane do jesieni i większych chłodów na dworze, lepiej kwitną. Phalaenopsis mniej znosi takie przenosiny, ale zaszkodzić mu nie powinno. Trzeba storczyki ochronić przed bezpośrednim słońcem i wiatrem. Strona południowa raczej odpada.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Off-topic

Post »

Obawiam się właśnie słońca, posiadam kilka dzbaneczników i w kilka dni pobytu w szklarni całkowicie pożółkły z nadmiaru światła, być może i z powodu wysokiej temp. która w cieplejsze dni oscylowała między 30-40*c boje się, że ze storczykami może być podobnie. Balkon mam na północnej stronie i także obawiam się trochę długotrwałego słońca, chociaż wszystkie kwiaty które posiadam rosną b. dobrze. W tym przypadku chyba nic nie zastąpi własnych testów ;:170
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Off-topic

Post »

Niestety poprzedniego posta edytować już nie mogę :/
Taki storczyk na zbyciu jest za mniej niż 20 zł czy warto inwestować :oops: ?

Obrazek
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Off-topic

Post »

Russski
Żadna to inwestycja...; storczyki jako produkty mają inny charakter; to one wymuszają inwestowanie w wiedzę.Ot...tak inaczej :;230
Bez tego to..." ani rusz" na dłuższą metę.
Wszystkie ceny storczyków masowej produkcji osiągnęły już tak " masakryczno" niski poziom,ze kwestia 30-20 i poniżej jest symboliczna.Więc.. opłacalność jest poza tematem.
Jakość prezentowanej hybrydy Dendrobium phal. jest dobra.
O uprawie znajdziesz wiele wskazówekw sekcji.

Powodzenia JOVANKA

dopisuję.... bo...,
:lol: może się " okaz okazać :D " innym storczykiem- Dendrobium kingianum.
Budowa psb jest ta sama/podobna , natomiast.... zasadniczo różne są kwiaty i...uprawa.
Ale, to....można dopiero potwierdzić podczas kwitnienia.
Jest szansa na to - są pędy ./J[/i]
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Off-topic

Post »

Na taką odpowiedź liczyłem!
Dziękuję ;:210
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Off-topic

Post »

a ja mam inne pytanie jeśli moge.nie znalazlam w wyszukiwarce odpowiedzi wiec zapytam ,licze ze Jovanka mi odpowie.chodzi mi o doswietlanie storczykow lampa ledowa.jak dlugo dziennie zeby pomoc a nie zaszkodzic(jeśli mozna w ogole zaszkodzic) i w jakich porach?chce doswietlic moje maluchy bo nie wszystkie maja dostep do dobrego swiatla ,sprzet mam ale nie chce czegos sknocic wiec prosze o odpowiedz
kjakub
100p
100p
Posty: 113
Od: 5 lut 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Off-topic

Post »

Logicznym się wydaje doświetlanie w okresie zmierzchu i świtu, aby wydłużyć dzień. Natomiast długość czasu doświetlania zależy od obecnego dostępu światła, oraz natężenia oświetlenia czyli oświetlanej powierzchni i strumienia źródła światła(w lumenach). ;:224
Pozdrawiam, Jakub.
Uwaga: Post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, oraz wiele substancji uznawanych za niebezpieczne - wskazana ostrożność!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Off-topic

Post »

dziekuje ale to dalej nie jest odpowiedz na moje pytanie ;:185
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Off-topic

Post »

Hodowla storczyków wymaga zapewnienia roślinom od 12000 /phalaenopsisy/ do nawet 40000 luxów /vandy/.
Przy dużych uproszczeniach można przyjąć że lumen odpowiada luxowi przy założeniu, że świetlówka jest umieszczona 1 m. nad powierzchnią koła którego średnica wynosi około 1 m. To jest maksymalne uproszczenie.
Przy doświetleniu roślin potrzebna ilość luxów spada.
Dla ułatwienia możesz zakupić programator i automatycznie ustawiać czas oświetlenia.
Przepraszam że nie jestem Jovanka ;:14

Edit: Ale wydaje mi się że przy hodowli jak i uprawie światła potrzeba w podobnych ilościach :wink: w końcu w obu przypadkach rośliny rosną.
kjakub
100p
100p
Posty: 113
Od: 5 lut 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Off-topic

Post »

actus pisze:dziekuje ale to dalej nie jest odpowiedz na moje pytanie ;:185
Moim zdaniem jest, z tym, że na tyle na ile to było możliwe - podałem pory doświetlania, ale w celu dokładniejszego doradzenia potrzeba więcej danych. Równie dobrze można by zapytać ile karmić psa nie podając co to za rasa, czy się dużo rusza etc. bo na przykład kanapowego mopsa nie karmi się tak jak doga niemieckiego biegającego na dworze cały dzień :wink:
Napisz proszę jak wygląda obecnie u Ciebie sytuacja z ilością światła(Czy stoją na parapecie? Którego okna: południowego, czy może północnego?), parametry źródła światła które chcesz wykorzystać itd. Im więcej informacji podasz, tym lepiej uda się sprecyzować odpowiedź :)
Russski: uprawa, nie hodowla :wink:
Pozdrawiam, Jakub.
Uwaga: Post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, oraz wiele substancji uznawanych za niebezpieczne - wskazana ostrożność!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Off-topic

Post »

stoja kolo polnocnego okna na polce(nie ma innej mozliwosci na razie) gdzie obecnie nie pada duzo swiatla i dzien jest bardzo krotki.szaro -buro.tak to mniej wiecej wyglada
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”