Zabezpieczenie domku przed włamaniem

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Alania18
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 kwie 2015, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Witam
Wlasnie kupiłam ogródek.
Teraz zabieram sie do budowy nowego domku, znalazłam juz jedna ekipę (choć jeśli ktos mógłby polecić sprawdzonych fachowców to chętnie skorzystam rejon Zagłębia) Prosze o propozycje zabezpieczeń altanki (cena nie gra roli) nie mam zamiaru trzymać tam nic cennego ale nie wyobrażam sobie uczucia po włamaniu a juz na toalecie, kanapie nie usiadłabym (taki wrażliwiec ze mnie).
Altanka bedzie z zewnątrz bez szału (bez akrylu) nie bedzie wielka tylko 29mkw parterowa, zwykle stalowe drzwi z demontażu w piwnicy ale wewnątrz musi byc bunkier! I jak to zrobic? Nie ma prądu, czy jest jakiś alarm do altan bez prądu?
Kroob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 6 gru 2012, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Alania18 pisze:... czy jest jakiś alarm do altan bez prądu?
Na przykład taki:
Nieaktywny link usunięto, pomid.
ale o baterie trzeba dbać, u mnie swojego czasu pracował na akumulatorkach (1.2V).
ariss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 maja 2015, o 07:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Zabezpieczenie nieruchomości przed intruzami

Post »

Chodzi o to, że planujemy wyjazd na tydzień na wakacje. Będą to nasze pierwsze wakacje od chwili zamieszkania w nowo wybudowanym domu. Wprawdzie dom jest ubezpieczony - ale z doświadczenia wiem, że takie ubezpieczenie nie pokrywa 100% ewentualnych strat.
Marcinus75
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 cze 2015, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Działanie psychologiczne

Mój pomysł, zamiast rolet są okiennice, które udekoruje się jakimś obrazkami w dwóch wariantach.
1. Jakieś dojechane rysunki artystyczne w stylu Chagala czy malarzy prymitywistów, wtedy złodziej dochodzi do wniosku ze mieszka tam ktoś totalnie odjechany, więc nie ma co go okradać, bo i tak nic tam nie ma.

2. Wymalować barwy klubowo-kibolskie, obowiązujące na danym terenie. Np. u mnie Zagłębie Sosnowiec, Legia Warszawa. Wtedy złodziej woli nie zadzierać z kibolami.

*Powyższe zabezpieczenia skutkują tylko przed "zawodowymi złodziejami", natomiast nie są skuteczne przed menelami złomiarzami i innymi.

Zmod, pomid.

Następny niechlujnie napisany post, z deficytem znaków przestankowych, będzie wysłany w kosmos. pomid.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Ciekawe pomysły ludzie mają na anty kradzież. Z drugiej strony boli to człowieka że coś zbuduje a drugi go tego pozbawi. Myślę że nie ma skutecznej metody na złodzieja. Polak potrafi. Monitoring to jedyna droga do ustalenia sprawcy ale on też nie zabezpiecza przed kradzieżą.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Koledze nawet kamery ukradli więc to też nie jest sprawdzone :;230
ilona92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 cze 2016, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zabezpieczenie domku przed włamaniem

Post »

Ja stosuję zabezpieczenia dobre-zamki i jestem zachwycona! Od roku mamy z mężem spokój w firmie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”