Mało wymagający storczyk

ODPOWIEDZ
xbibi19x
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 kwie 2011, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rogoźno

Mało wymagający storczyk

Post »

Szukam storczyka, który mało wymaga pod względem światła... Uwielbiam kwiaty, ale niestety teraz w tym pokoju gdzie mieszkam, nie mogę sobie na zbyt wiele pozwolić... Po za tym okno wychodzi na balkon i gdy jest rozwieszone pranie, jest jeszcze ciemniej... Okno jest także oczywiście na stronie zachodniej... Jaka odmianę storczyka Możecie mi polecić ?
Awatar użytkownika
PolishGal
100p
100p
Posty: 127
Od: 20 gru 2011, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Basingstoke

Re: Mało wymagający storczyk

Post »

można dodatkowo zapewniać światło storczykom, ale się na tym nie znam więc nie doradzę. Ja mam okno północne i sporo storczyków. Bałam się że zmarnieją bo nie zbyt światła dostają, ale rosną :) dendrobium nobile i catleya mają nowe przyrosty phal. nowy listek. Myślę że na swoim zachodnim oknie masz więcej światła niż na moim północnym z angielska deszczową pogodą a codziennie prania chyba nie robisz? :)
Co do gatunków nie podpowiem, ale te co wymieniłam rosną dobrze na moim ciemnym oknie :)
'Flowers are the sweetest things God ever made and forgot to put a soul into...'
Moje storczykowe początki.
xbibi19x
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 kwie 2011, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rogoźno

Re: Mało wymagający storczyk

Post »

To prawda, wiadomo, że codziennie się prania nie robi (bez przesady ;))
A zna ktoś może jakieś konkretne gatunki storczyków, które są pewne i zdecydowanie by wytrzymały? :)
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mało wymagający storczyk

Post »

xbibi19x...
zadajesz pytanie o wytrzymałość storczyków i gatunki ....
... a problem tkwi zupełnie gdzie indziej.
O wymaganiach storczyków można i nalezy przeczytać. I wg tego schematu dopasowywać storczyki.
Powielanie tego w poradzie ,pozbawione jest sensu - to akurat jest wiadome.
Wskazuję bazowe materiały, z nich warto skorzystać..> Przewodnik?

Na pierwsze proponuję hybrydy popularne.Gatunki storczyków to inna bajka;często wymagają specyficznych warunków i znajomości uprawy.
Hybrydy zakupisz w każdym sklepie.Wśród dużej grupy pasować będzie Phalaenopsis,Paphiopedilum i cambrie .
Parapet zachodni czy kierunek ...jest odpowiedni.
A, co do pewności :lol: ;nie wiem czy ktokolwiek rozsądny, da Ci gwarancję na "storczyka -pewniaka".Chyba, że sztucznego.
Przecież to zależeć będzie właśnie od Twoich warunków uprawy i pielęgnacji, a nie od tego ,że koleżance się wspaniale udaje.
Pozdrawiam JOVANKA
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”