Proszę o pomoc przy sianiu kukurydzy cukrowej, łubinu, kolęd

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
dawid1346
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 kwie 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Proszę o pomoc przy sianiu kukurydzy cukrowej, łubinu, kolęd

Post »

Witam.
Nie jestem ogrodnikiem nawet nie znam się na ogrodnictwie, dlatego znalazłem się na tym forum.
Chcę zasiać Kukurydzę cukrową, Łubin, Siemię lniane i Kolendrę.

Kukurydza cukrowa Złota Karłowata:
Jakiej użyć zaprawy nasiennej i w jakich odstępach siać ?
Czy ziarna zebrane będę mógł posiać na następny rok? Jak przygotować ziarna do siewu ?

Łubin i Siemię lniane:
Jakiej użyć zaprawy nasiennej, w jakich odstępach siać, jak głęboko i kiedy robi się siewy i zbiory.

Kolendra:
Jakiej użyć zaprawy nasiennej ? Na opakowaniu pisze że siać w rzędy co 30cm, ale co ile podawać ziarno i jak głęboko ?

Pytanko co do wszystkich w/w, czy muszę jakoś specjalnie przygotować nasiona przed siewem ?
Proszę o wyrozumiałość i pomoc w wysianiu tych nasion.
dawid1346
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 kwie 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Proszę o pomoc przy sianiu kukurydzy cukrowej, łubinu, kolęd

Post »

Witam ponownie.
Szkoda że tyle ogrodników a nikt nie umie siać kukurydzy i innych wyżej wymienionych :(
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Proszę o pomoc przy sianiu kukurydzy cukrowej, łubinu, kolęd

Post »

dawid1346 pisze:Chcę zasiać Kukurydzę cukrową, Łubin, Siemię lniane i Kolendrę.
Jak na początkującego ogrodnika to ciekawy zestaw :shock:

Wiedzy ogrodniczej Ci brak ale tupetu- nie.
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Proszę o pomoc przy sianiu kukurydzy cukrowej, łubinu, kolęd

Post »

Dawid, ja nie zaprawiam nigdy nasion, tak, że w tej kwestii Ci nie pomogę. Wszystko zależy, jaki areał chcesz obsiać. Jeśli to na własne potrzeby, to ja bym nie zaprawiała. Kukurydzę, kolendrę i łubin siałam bez zaprawiania i było ok. Nie zauważyłam, żeby były złe wschody przy którejś z tych roślin. Siemienia nie siałam nigdy. Jeśli chodzi o kukurydzę, to możesz na kilka - kilkanaście godzin przed siewem namoczyć nasiona. Ale jeśli siew mechaniczny - to raczej suche ziarno. Zebrać nasiona z kukurydzy możesz, ale musisz pamiętać, że kukurydza jest wiatropylna, jeśli w pobliżu będzie rosła inna jej odmiana, skrzyżuje się z nią i będziesz miał nasiona F1, co oznacza, że rośliny uzyskane z tych nasion mogą nie powtarzać cech swoich "rodziców".

P.S. Wszystkie te informacje są tutaj na Forum podane, trzeba przejrzeć parę wątków i wiele rzeczy się dowiesz. Trochę czasu i chęci, Dawid :wink:
Pozdrawiam, Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”