Stewia (Stevia rebaudiana)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6668
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

Obrazek

Obrazek

Po 5 tygodniach od wysiewu moje stewie wyglądają właśnie tak.
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

całkiem fajna roślinka na parapecik ;)
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Stewia

Post »

Jak Wasze roślinki?

Moja stewia wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Jeszcze mała, ale do gruntu pójdzie koniec maja/początek czerwca, więc myślę, że da radę i podrośnie, tym bardziej, że robi się ciepło, a w ciepełku faktycznie podnosi ją do góry.
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

Moja stewia wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Jeszcze mała, ale do gruntu pójdzie koniec maja/początek czerwca, więc myślę, że da radę i podrośnie, tym bardziej, że robi się ciepło, a w ciepełku faktycznie podnosi ją do góry.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

Odpukać w niemalowane......ale sadzonki są rewelacyjne!
Esmeraldo! Proszę o podanie, gdzie zakupiłaś nasiona i warunki uprawy. A może Ty będziesz miała nasiona?
Waleria
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

Dzięki Walerio ;:196, ale popatrz na sadzonki Przemka kilka postów wyżej - tu jest czego zazdrościć ;:224

Nasionka z Vilmorina - 5 zł za paczuszkę, kupiłam dwie, wysiałam ok. 65 sztuk, z czego wyszła i uchowała się połowa. Warunki spartańskie ;) stały po prostu na oknie, za ciepło nie miały, w pokoju panowało 15-18 stopni. Długo nie ruszały ze wzrostem, dopiero jak się ociepliło i przygrzało je słońce, skoczyły lekko do góry. Roślinka z ciepłych rejonów i faktycznie do wzrostu potrzebuje i słońca i ciepła, a Przemek zdaje się o to zadbał i ma efekty.
Jednak jest coraz cieplej, wynoszę na dzień do folianki, tam się dogrzewają i doświetlają, więc za miesiąc mam nadzieję, że będą gotowe do gruntu. Chciałabym sama doczekać nasion z tych moich "dzieci", bo zapaliłam się strasznie do tego eksperymentu ;:65 Jeszcze nie wiadomo, jak ze smakiem, jednym smakuje, dla innych to obrzydlistwo gorsze niż słodzik, no ale podstawa to posmakować samemu i wyrobić zdanie :D
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

jak tam Wasze stevie? moje bardzo powoli rosną:( jakie powinnam zapewnić im warunki?
Odszedlem2
200p
200p
Posty: 217
Od: 13 cze 2011, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skoczów

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

Iwonko.
Przepszczalna ziemia, lepiej za sucho niż za mokro. Mi najlepiej rosnie w mieszaninie torfu z piaskiem . Jak najwięcej słonca. Uszczyknięta ładnie się rozkrzewiła, puszczona samopas strasznie ciągnie do gory
Ps. mam ją pierwszy rok.
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

dzięki..moja chyba ma za mokro przez te deszcze. I nie uszczknełam. A listki ma rzeczywiście słodkie dziś smakowałam ;:108
w przyszłym roku wsadzę ją wyżej i dodam piasku do ziemi.
Odszedlem2
200p
200p
Posty: 217
Od: 13 cze 2011, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skoczów

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

Obrazek

Ja też na razie próbuje, tak wyglądają w tej chwili.Pierwsza z lewej wygięta jak paragraf,druga z lewej coś choruje zasychają jej końcówki liści na łodydze pojawił się brunatny nalot. Trzecia pięknie rośnie ale jak widać czwarta (uszczyknięta) ma niewiele mniej masy liściowej nie ma problemu z oginaniem się roślinki, a czubek można ukorzenić.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

Jak dostanę nasiona, to spróbuję też w przyszłym roku ze stewią na balkonie. Widzę po papryce: na balkonie rośnie świetnie, a na działce jakieś takie zamorzone. Chyba stewia ma podobne wymagania jak papryka?
Waleria
Odszedlem2
200p
200p
Posty: 217
Od: 13 cze 2011, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skoczów

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

Mam wsadzoną w gruncie też jedną, radzi sobie całkiem dobrze. Ale z tego co czytałem stevia ma bardzo słabo rozwinięty system korzeniowy więc doniczki jak najbardziej. Mam nadzieję że na jesien uszczknę je tak 10 cm nad ziemią i przechowam do przyszłego roku.
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: herbata lub stevia(stewia)

Post »

wat między moimi też są takie rożnice we wzroście. jedna wysoka, druga mała, jakby chora. Spróbuję zebrać nasiona i w przyszłym roku popróbuję w foli, w doniczce i gruncie. Zobacze gdzie się uda najlepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”