Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wątek dla osób odchudzających się w Nowym roku i osób kibic cz.2

Post »

Kasiu
gdzie "normalne" jedzenie ;:oj jak trzeba zejść z 2500 cal na 1400 to już jest dieta i to drastyczna -przynajmniej dla mnie ;:224 Ja dostałam od dietetyczki rozpiskę na 1400 cal i trochę ciężko mi :( Pięć posiłków,nawet jest posiłek ze słodyczami (ciasto drożdżowe -jeden mały kawałeczek). Ale ja jak widzę słodycze ,to u mnie na kawałeczku nie kończy się ;:131 A muszę schudnąć co najmniej 15kg ;:145
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wątek dla osób odchudzających się w Nowym roku i osób kibic cz.2

Post »

A zalecają dietetycy pieczywo chrupkie?Czy zastać lepiej przy chlebie?
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
termit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 21 lis 2015, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wątek dla osób odchudzających się w Nowym roku i osób kibic cz.2

Post »

Beatrix sam łapię się na tym, że unikam glutaminianu sodu (np. przedwczoraj kupiłem kostki rosołowe bez niego, pomimo, że były 3x droższe) ale z tego co już dawno wyczytałem na stronie Instytutu Żywności i Żywienia nie ma dowodów na to, że jest szkodliwy, no chyba że ktoś ma alergię.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wątek dla osób odchudzających się w Nowym roku i osób kibic cz.2

Post »

Ja również rozpoczynam dietę, przede mną długa droga bo muszę 20 kg schudnąć... bo zdrowie najważniejsze, kiedyś udało mi się chudnąć 33 kg, niestety powróciłam do starych nawyków, i kilkogramy powróciły. Ja będę na diecie 1200 kal, 5 małych posiłków dziennie, dużo wody, dużo ruchu... najgorsza jest logistyka, jak przejść 2 obfitych posiłków dziennie (czyli śniadanie 13 popoludniu, obiad 20 wieczorem) na 5 posiłków... myśle, że to będzie najtrudniejsze, ale mam nadzieję, że tak jak 10 lat temu szybko się przyzwyczaję, bo jak to się mowi odchudzanie to nie tylko utrata kilogramów, ale to zmiana sposobu życia.

A jak wam się udało na 5 małych posiłków przejść? Pozdrawiam i kibicuję wszystkim odchudzającym :wit
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Wątek dla osób odchudzających się w Nowym roku i osób kibic cz.2

Post »

A tak tu sobie wdepnęłam do Was :wit Temat dotyczy mnie w dwójnasób. Odkąd pojawiły się "tłinsy" jestem wiecznie na programie- odchudzanie, oczywiście z bardzo różnym skutkiem, no i zajmuję się tym problemem zawodowo, więc wszędzie gdzie pojawia się coś o zdrowym żarciu, dietach i ćwiczeniach - u mnie zapala się lampka z napisem "skrzywienie zawodowe" ;:224
Będę Wam kibicować w zmaganiach, jeśli pozwolicie. Samej też się zmagając nieustająco :;230 - powinnam sobie zmienić nick na dietetyknadiecie ;:306 .

Co do chleba i chrupkiego pieczywa bo pojawiło się pytanie. Biały chleb jest niezbyt korzystny dla osób które zrzucają, z wielu względów, niestety chrupki mimo że są mniej kaloryczne też o szał nie przyprawiają. Jedno i drugie ma wysoki index glikemiczny czyli naraża nas na huśtawkę insulinową(ktoś już opisał to zjawisko wcześniej), zawiera głównie węgle (węglowodany proste) dobre ewentualnie dla sportowców a dla nas co najmniej dyskusyjne i bardzo mało korzyści odżywczych, o które przy odchudzaniu trzeba bardzo dbać, by nie fundować sobie niedoborów. Na dokładkę jest to żywność wysoko przetworzona, fuj nie dobre. Czyli co? Pełne ziarno. Ano pełne ziarno, jeśli pieczywo.
MORANGO: sama układasz jadłospis czy korzystasz z porad dietetyka?
Marzenko: masz ciasto drożdżowe w jadłospisie? Naprawdę? Od dietetyka? ;:306 okrucieństwo w czystej formie. Spotykałam osoby które "musiały" mieć w jadłospisie desery, głównie ze względu na przyzwyczajenia smakowe, no ale ciasto drożdżowe...jeśli już słodkie to lepsza byłaby pannacotta jakaś, albo inny złożony deser, słodzony czymś co przyniesie jakieś choć minimalne korzyści, a który nie zafunduje Ci słodkiego cugu. Nie bardzo wiem jak uzasadnić ten drożdżowy placek, chyba że to jakiś specjalny drożdżowy placek ;:183 .

No i zaczęłam mądralizować ;:183 wybaczcie.
Ganio4 o co pytasz jeśli chodzi o mikrofalówkę?
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wątek dla osób odchudzających się w Nowym roku i osób kibic cz.2

Post »

Sama sobie układam menu. A co do chleba chrupkiego to wszystko złudne je się go porostu więcej i zamiast chodząc można przytyć.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Wątek dla osób odchudzających się w Nowym roku i osób kibic cz.2

Post »

Ja wyrzuciłam pieczywo z diety ;:215 czasami obgryzę rożek jakiejś bulki wieloziarnistej, bo takie uwielbiałam i raz czy dwa na tydzień zjem niezdrową bułeczkę czy croissanta, albo mufunkę z Lidla. :wink: Ale to z łakomstwa ;:306 generalnie w normalnym jedzeniu chleb nie jest mi potrzebny i mnie nie ciągnie. Mam więcej tłuszczu niż węglowodanów w diecie wedlug kalkulatora kalorii. Waga co prawda stoi, ale nigdy nie chodzę głodna. Teraz próbuję obniżyć indeks glikemiczny moich posilków i nie jadam niczego z syropem glukozowo-fruktozowym. Mam tez owoce goji, ktoś jadł?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wątek dla osób odchudzających się w Nowym roku i osób kibic cz.2

Post »

Skoanna pisze: Marzenko: masz ciasto drożdżowe w jadłospisie? Naprawdę? Od dietetyka? ;:306 okrucieństwo w czystej formie. Spotykałam osoby które "musiały" mieć w jadłospisie desery, głównie ze względu na przyzwyczajenia smakowe, no ale ciasto drożdżowe...jeśli już słodkie to lepsza byłaby pannacotta jakaś, albo inny złożony deser, słodzony czymś co przyniesie jakieś choć minimalne korzyści, a który nie zafunduje Ci słodkiego cugu. Nie bardzo wiem jak uzasadnić ten drożdżowy placek, chyba że to jakiś specjalny drożdżowy placek ;:183 .
Tak -miałam mały kawałek ciasta drożdżowego ,rogal drożdżowy lub drożdżówkę na przekąskę po drugim śniadaniu.To mnie rozdrażniało i nie jadłam jednego kawałka tylko kilka.
przyznam szczerze,że na tej diecie schudłam ,ale po kilku miesiącach zaczęłam znów jeść "normalnie" czyli tak jak przed dietą i ponownie przytyłam.
Teraz jem 5 posiłków dziennie (pozostał nawyk po rozpisce dietetyczki) i staram się jeść po prostu mniej.No i staram się unikać słodyczy,ale to jest dla mnie najtrudniejsze.Szkoda ,że nie ma leku powodującego słodkowstręt ;:219
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Ano nie ma. To znaczy są w zasadzie, ale ja bym nawet wrogowi nie polecała testowania tego na swoim organizmie.
Trzeba się z tematem borykać na piechotę. Dla mnie najlepszy jest system trzeźwego alkoholika, czyli nie jem słodkiego, kropka. No niestety działa to tak samo jak w przypadku odwykowca czyli do pierwszego kęsa ;:306 a potem to już lawiną :;230 Następnie przychodzi moment opamiętania i tak w kółko ;:224 Ech, lekko nie jest... ;:306 ;:145
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Jak kogoś nachodzi ochota "na coś słodkiego" to polecam owsiankę z orzechami i miodem, oczywiście w rozsądnej ilości. Za każdym razem zmniejszać ilość miodu. Od słodkiego smaku (cukru) można się odzwyczaić. Jedyną słodkością na jaką sobie od czasu do czasu pozwalam to 2 kostki gorzkiej czekolady o min. zawartości kakao 70%. Ochota na słodkie zaspokojona a i przy okazji magnez można uzupełnić :)
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Witam kobitki :wit tak czytam wasze wpisy i widzę, że nie tylko ja mam problem ze słodyczami. Dla mnie na odwyku jest najgorszych pierwsze dziesięć dni, potem jest trochę łatwiej choć i tak, aby poskromić swój apetyt na słodkości biorę chrom. Któraś używa?
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Ja chrom stosowałam,ae jakoś na mnie nie działało :( .A jak u Ciebie?
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Wątek dla osób odchudzających się cz.2

Post »

Niby apetyt na coś słodkiego się zmniejszył, ale nie zmienia to faktu, że i tak muszę się pilnować ;:145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”