Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Moje pieczarki są jeszcze przykryte gazetą, ale już w rogu skrzynki trochę wychodzi grzybnia, podłoże przyszło mało przerośnięte i będą opóźnienia.
Okrywę zaatakowaną przez pleśń powinno się usunąć i uzupełnić odkwaszonym czystym torfem, można w te miejsca posypać solą kuchenną, zahamuje na jakiś czas szkodliwe grzyby. Przy pierwszych zbiorach okaże się jak mocno zainfekowała się okrywa. Może nie będzie aż tak źle, życzę powodzenia, spróbuję wstawić zdjęcia. Mam zdjęcia z uprawy boczniaków:
Obrazek
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Dziękuję bardzo :D też myślałam żeby spróbowac boczniaka i shiitake bo wiele osób pisało że są bardzo dobre w smaku. Ale najpierw muszę poćwiczyć na pieczarkach :D na Twoim zdjęciu wyglądają zachęcajaco.
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Jeszcze, jeśli chodzi o podlewanie, najlepiej małym opryskiwaczem, grzybnia nie lubi przelania, dopiero jak będą owocniki wielkości grochu, to można umiejętnie nasycić okrywę i dać szybko wierzch przeschnąć, bo od tego należy wielkość plonu. W zasadzie boczniak jest łatwiejszy w uprawie, nie ma tylu chorób.
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Czyli następny w kolejności będzie boczniak :D teraz opryskam ich woda. A później będę pytać jak umiejętnie podlac :lol: dziękuję za dokładne wytłumaczenie, Bardzo mi pomogłeś ;:333
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Stan na dziś hodowli pieczarki, są już do zbioru.
Obrazek
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Super. U mnie też kilka wyrosło. Ale coś poszło nie tak :?
Obrazek
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”