Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6955
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A czym zasilasz paprykę.
Zastanawiam się czy wskazane jest podlewanie papryki potasem. Potas aktualnie używam do właściwego wybarwiania się pomidora w środku.
Pozdrawiam Andrzej.
ali
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 18 maja 2007, o 10:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Moje pomidory i papryki rosną w tym roku tak trochę eksperymentalnie... w workach z substratem. Więc i nawożenie jest inne. Zaczęłam od azofoski (czy podobnego) a potem po ok. 3 tygodniach saletra potasowa, teraz znów azofoska. Saletrę potasową można też stosować dolistnie, świetnie się rozpuszcza.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6955
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Potas to składnik który jest odpowiedzialny za regulowanie gospodarki wodnej w roślinach? Dlatego uważam, ze trzeba nim zasilać paprykę i pomidory.
Jak możesz daj zdjęcia papryczki i pomidorów. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
calla70
50p
50p
Posty: 92
Od: 2 lut 2007, o 19:23
Lokalizacja: Lubliniec

Post »

Erazm dziękuję za podpowiedź, jutro wkleję zdjęcia bo dziś wróciłam dość późno i nie zdążyłam zrobić.
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Re: podlewanie papryki

Post »

ali pisze:Zostawiłam pierwsze rozgałęzienie (właśnie 2 lub 3 pędy) i z każdego pędu przy kolejnym rozgałęzianiu się zostawiam pąk wewnętrzny i jeden pęd. W ten sposób mam trzy "tyczki" i w każdym kolanku owoc i liść. Można też zostawić kwiatek i liść na pędzie 2-go rzędu.
A mozna prosic o zdjęcie takiej papryki z tymi pędami w zblizeniu. Ja muszę to zastosować do swojej ale najlepiej to chyba zobaczyć na zdjęciu. Czy mozna teraz urywac nadmiar wyrośnietych pędów?.
Awatar użytkownika
calla70
50p
50p
Posty: 92
Od: 2 lut 2007, o 19:23
Lokalizacja: Lubliniec

Post »

Dziękuję Erazm za poradę ale ... no właśnie jak długo mam szklarnię czyli od ok 8 lat staram się nie używać chemii i jakoś rośnie do jesieni.
Opróch uprawy zdrowych warzyw i pięknych datur moim hobby jest jeszcze amatorska chodowla różnych ozdobnych kurek :wink:
Mam takie ulubione czarne miniaturowe kurki jedwabiste, które zawsze przychodzą do szklarni "wykąpać się" w gorącej ziemi poza tym nie robią szkód zauważyłam, że lubią jeszcze trochę poskubać cykorię, która przy zbyt wysokiej temperaturze nie zwinięła się w główki tylko rośnie na liście. Właściwie chciałam ją wyrzucić ale ze względu na kurki zostawiłam ją.
W tym roku niestety pierwszy i ostatni raz użyłam środka BRAVO na pomidory i ogórki następnego dnia wiatr otworzył ciężkie drzwi szklarni więc moje kurki weszły i jak zwykle poczęstowały się cykorią ... niestety 2 z nich nie doczekały rana została mi tylko parka :cry:
Dlatego powiedziałam że choćby cała moja szklarnia padła nie użyję chemii, to było tylko BRAVO które ma 3 dniową karencję :idea:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6955
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Co ile dni podlewacie w tunelu paprykę i jaką ilością wody? Ja w dni słoneczne codziennie po 250 - 300 ml, a w dni pochmurne co drugi dzień po 400ml.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
calla70
50p
50p
Posty: 92
Od: 2 lut 2007, o 19:23
Lokalizacja: Lubliniec

Post »

Moja California Wonder pogryziona przypuszczam przez opuchlaka:
Obrazek Obrazek

I papryka czarna jak smoła - fotka trochę przekłamuje :wink: bo fioletową też mam i jest o wiele jaśniejsza
Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6955
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Czy ktoś zbiera już paprykę? U mnie powoli zaczyna dojrzewać. :lol:
calla70 pisze:...I papryka czarna jak smoła - fotka trochę przekłamuje :wink: bo fioletową też mam i jest o wiele jaśniejsza ...
Podaj jej nazwę. Pokaż też jej zdjęcie jak będzie dojrzała.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
calla70
50p
50p
Posty: 92
Od: 2 lut 2007, o 19:23
Lokalizacja: Lubliniec

Post »

Czarna papryka to "Purple Beauty" nasiona kupiłam na Ebay-u, przyszły z Grecji, spróbuję jak będzie w smaku :wink:
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Jakie odmiany papryki będziecie sadzić?. Które polecacie do tuneliku. :D
Awatar użytkownika
gosia2501
200p
200p
Posty: 208
Od: 28 lut 2008, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ja wysiałam Podstolinę, Etiudę i Ożarowską. Miałam je w zeszłym roku i byłam z nich zadowolona
Pozdrawiam Gosia
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

A jak duże mają owoce te odmiany?.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”