Liliowce terminatorzy - dyskusja

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

Tadeo, jak kilkanaście fotek jednej odmiany , to pół biedy . Gorzej jak w tych kilkunastu są fotki podobnej , a na pierwszy rzut oka widać że to nie jest ta. Kwiaty są zmienne , ten który wstawiłem wydaje się charakterystycznym dla odmiany.
Tego pająka właśnie zamówiłem . W ciemno , tylko na wygląd. I już widzę , że nie będę żałował. :uszy
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

Oj Tadku. Daję głowę że nie będziesz żałował,jest wysoki to i widoczny z daleka.I chyba wiem gdzie zamówileś,Ja też tam zamówiłem jeszcze jedną sadzonkę. ;:14 ;:7 ;:138
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

W sumie trzy pająki, Applique też chciałem , za póżno ,już wyszły.
klio
500p
500p
Posty: 529
Od: 31 sie 2010, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

Jestem amatorem, nie prowadzę tak zaawansowanych obserwacji liliowców jak niektórzy z Was (i chwała Wam za to). Chcę jednak dodać swoją opinię w sprawie terminatorów. Jak najbardziej na to miano zasługują: Piano Man, Strawberry Candy, Leonidas i Oriental Princess. Mam je od lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Rosną w ciężkiej gliniastej ziemi, w nasłonecznionym miejscu. Nie rozpieszczam ich też zbytnio nawozami.
Pozdrawiam. Krystyna.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

[quote="tade k] Póżniej dowiedziałem się , że strona nie jest wiarygodna , zacząłem korzystać z AHS. Niestety , M.M. i P. M. nie występują w ich spisie.[/quote]




Tadek- no jak nie występują- występują:

1.MM- tu: http://www.daylilies.org/DaylilyDB/deta ... me=Moonlit Masquerade
2.PM-tu: http://www.daylilies.org/DaylilyDB/deta ... name=Piano Man

Chyba po prostu musiałeś źle nazwy wpisać.

Strona AHS- jest dla mnie na razie jedynym wiarygodnym źródłem informacji o odmianach- a w DG- występuje lakoniczny opis i nie zawsze prawidłowe zdjęcia, bo swoje zdjęcia dodają także użytkownicy i to nie jest weryfikowane chyba.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

Free Wheelin (Stamile, 2004)- poprawna nazwa odmiany.

U mnie od wiosny 2009r- wtedy nie zakwitł. Zakwitł dopiero rok później i w 2011r też. Co rok ma o jeden pęd kwiatowy więcej. Jak na ev przezimował u mnie świetnie, choć w ostatnie dwie zimy był okrywany gałęziami sosnowymi- tej zimy jest bez okrycia. NIe wiem czy przetrwałby bez okrycia.

Nawożony wiosną azotowym nawozem i potem nawozem o przedłużonym działani.
Rośnie na stanowisku bardzo słonecznym, gleba lekko gliniasta, często nawadniany.

Obrazek
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

Śniezko.Czy ten twój free whelin ma zawsze taki kolor i czy jest tak słabo wybarwiony.jest bardzo podobny do mojego Marked by Lydia.W moich opisach Lidia(błędnie).
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

śnieżka pisze:Free Wheelin (Stamile, 2004)- poprawna nazwa odmiany.

U mnie od wiosny 2009r- wtedy nie zakwitł. Zakwitł dopiero rok później i w 2011r też. Co rok ma o jeden pęd kwiatowy więcej. Jak na ev przezimował u mnie świetnie, choć w ostatnie dwie zimy był okrywany gałęziami sosnowymi- tej zimy jest bez okrycia. NIe wiem czy przetrwałby bez okrycia.

Nawożony wiosną azotowym nawozem i potem nawozem o przedłużonym działani.
Rośnie na stanowisku bardzo słonecznym, gleba lekko gliniasta, często nawadniany.

Obrazek
Obrazek Obrazek
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

Dziękuję Śnieżko za linki ;:180 Nie wchodziły , ale teraz szukam w taki sam sposób i wszystko gra ;:224 ;:224
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

tadeo pisze:Śniezko.Czy ten twój free whelin ma zawsze taki kolor i czy jest tak słabo wybarwiony.jest bardzo podobny do mojego Marked by Lydia.W moich opisach Lidia(błędnie).

Czy ja wiem, czy on jest słabo wybarwiony? przeglądałam dziś wszystkie jego zdjęcia i mniej więcej wygląda podobnie jak na tych dwóch poniżej- wg mnie to dość intensywna barwa.
Nie mogę nic powiedzieć na temat podobieństwa do MBL- ponieważ jej nie posiadam i nie znam z realnego wygladu. Sprowadzałam ją do siebie 3 razy z różnych miejsc i nigdy nie przeżyła pierwszej zimy, a zimy były łagodne wtedy. Ten natomiast zimy znosi całkiem nieźle i kwitnie- więc chyba nie są tym samym.

Obrazek

Obrazek

tadek k- cieszę się, że strona AHS wreszcie chce współpracować- to dobre źródło informacji- ale trzeba uważać żeby prawidłowo wpisać nazwę- można wpisać tylko początek nazwy, albo środek, lub człon końcowy i odpowiednio zaznaczyć pod polem wyszukiwarki- też da się znaleźć poszukiwaną odmianę. W ostateczności można też po nazwisku hodowcy, w okienkach obok.
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

Śnieżko , dziękuję ;:180 AHS nie sprawia mi problemu. Tłumaczenie cienkie , ale wiem o co chodzi. Dzisiaj dopasowałem kilka nazw do liliowców. Problem dość prosty , miałem nazwy jakie kupiłem , tylko fotek nie było. Ten mi sprawił problem , kupiony jako Spacecoast Gator Eye , nie bardzo pasuje do zdjęć z netu. To jego pierwsze kwitnienie.

Obrazek
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

tadek k- nie bardzo mogę pomóc, bo mam tę odmianę, od 2007 r i nigdy jeszcze nie zakwitła, więc nie mam pojęcia jak w realu wygląda.
W sumie to jest z nimi pewien problem- jeśli roślina pochodzi z produkcji in vitro to niby jest tą odmianą z nazwy, ale nie zawsze wygląda dokładnie tak samo jak roślina mateczna.

A tak w ogóle to mamy też taki temat o identyfikacji liliowców; chttp://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=45787

tam można wklejać wszelkie wątpliwe odmiany i te bez nazwy.

Może moderatorzy przeniosą nam te kilka niezbyt związanych z tematem postów w odpowiednie miejsce?
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce terminatorzy - dyskusja

Post »

Moja kępa SC Gator Eye dopiero w ubiegłym roku tak się wybarwiła.wczesniej była podobna Tadeuszu do tego twojego


Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”