Uprawa w mieszkaniu??? Malina, jagoda itp

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
seawoman
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 8 lis 2011, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uprawa w mieszkaniu??? Malina, jagoda itp

Post »

Jestem za granicą i niestety tutaj nie mam ogrodu, mieszkam w mieszkaniu, ale mam wielki balkon.
ps. tutaj, w Irlandii i tak prawie nikt nic w ogrodzie nie uprawia....


Mam truskawke, teraz na zime mi klapła, ale co lato mam kilka własnych owoców i wielka z tego frajdę.

W sklepie teraz sprzedają małe maliny, czerwone i czarne jagody. Czy tego typu krzewy da się jakoś uprawiac w domu? Latem na balkonie,a zima w mieszkaniu - ktoś próbował ??

Planuje zakupić cytryne, kumqat a to drzewka, da sie je uprawiac w domu więc może i maline??

Uprawa sprawia mi wielka frajde, fajnie obserwować coś co rosnie i potem to zjesc :) coś jeszcze innego polecacie ?
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1428
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Uprawa w mieszkaniu??? Malina, jagoda itp

Post »

Ja mam w doniczce poziomki i dobrze owocują tylko jeszcze nie wiem czy przetrwają zimę.Możesz też mieć jakąś pietruszkę na natkę,bazylie,koper.
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa w mieszkaniu??? Malina, jagoda itp

Post »

Awatar użytkownika
terika
50p
50p
Posty: 94
Od: 3 lut 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Uprawa w mieszkaniu??? Malina, jagoda itp

Post »

Jest wiele roślinek, które możesz uprawiać w donicy, do wymienionych wcześniej dorzucę: paprykę, pomidorki koktajlowe (u mnie - maskotka w donicy sprawowała się bardzo dobrze), roszponka, rukola, różne zioła: bazylia, melisa, pietruszka, koperek, szczypiorek, mięta itp. :uszy

W zasadzie to prawie wszystko pewnie by się dało uprawiać w donicy, tylko trzeba zapewnić odpowiednie warunki roślinie - odpowiednio duży pojemnik i ilość ziemi. Niektórzy uprawiają na balkonie nawet cukinie i ogórki :P
Pozdrawiam! Tereska :)
seawoman
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 8 lis 2011, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa w mieszkaniu??? Malina, jagoda itp

Post »

Dzięki :)

A co dadajecie do ziemi? W Polse jesr duzo słonca i zawsze wiekszosc roslin dobrze mi rosła, tutaj jakos cienko, strasznie wolno, mam zwykla kupna ziemie , czesc wymieszana z hydrozelem, i czasem podleje ekologicznym nawozem płynnym, ttruskawka latem rosnie pieknie ale jesien, zima, wczesna wiosna wyglada strasznie marnie, normalnie jakby "padała"
Awatar użytkownika
terika
50p
50p
Posty: 94
Od: 3 lut 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Uprawa w mieszkaniu??? Malina, jagoda itp

Post »

Bawiąc się w uprawy na balkonie nie dodawałam do ziemi niczego, a używałam zwykłej, kupnej. Chyba, że chodzi o pomidorki i paprykę, to od czasu do czasu użyłam florovitu :wink:
Pozdrawiam! Tereska :)
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 555
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: Uprawa w mieszkaniu??? Malina, jagoda itp

Post »

Truskawkę, malinę, borówkę możesz z powodzeniem zostawić na zimę na balkonie. Ważne jest tu zabezpieczenie donic. Postawić je należy na styropianie i zrobić takie skrzyneczki np. z drewna wyłożone w środku styropianem albo wysypane korą. Musisz po prostu zabezpieczyć korzenie przed przemarznięciem....albo przenieść do zimnego pomieszczenia i tam przetrwają do wiosny.

Uprawiać w domu zimą można zioła, cebulę, paprykę -ja tak robię z powodzeniem.
Aśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”