Storczykomania ;)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykomania ;)

Post »

Karolinko, Miltonie są tak piękne i zawsze mnie pociągały, więc kiedyś ponownie spróbuje się z nimi zmierzyć ;:108 bo pierwsze podejście nie udało ni się niestety ;:108
Ten przeceniony, ma dość dużo korzonków więc może się podniesie i uraczy cie kwitnieniem ;:108
I gratuluje pędu na twojej miltoni ;:108 ;:138
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Storczykomania ;)

Post »

Miltonia na moje oko wygląda na odwodnioną ;:224 Widać białe, żywe korzonki więc nie powinno być źle z nią. Fakt że są trudniejsze w uprawie, ale za 5 zł to można poeksperymentować, a nuż się uda czego bardzo CI życzę.
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykomania ;)

Post »

Nowość - całkiem niezła.

Życzę, by pączki na miltoni się rozwinęły.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
-Maroka-
100p
100p
Posty: 149
Od: 6 lut 2011, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykomania ;)

Post »

Piotrze zawsze warto próbować do skutku. Miałam takie same początki z Miltoniami jak Ty i pewnie większośc osób :D mimo to nie poddałam się, ale nie jestem żadnym ekspertem od tych kwiatów ciągle je wyczuwam :) Zdjęcie było zrobione przed przesadzeniem, niestety większośc korzeni była zasuszona :cry: ale Miltonia jeszcze żyje

Tomku Miltonia jest baaardzo przesuszona i ma mało zdrowych korzenia, ale za 5 zł tak jak piszesz warto powalczyć :)

Justus27 dziękuję za miłe słowa.

Zaczęły się chłodniejsze dni i moje storczyki maja znowu problemy z pączkami - zasychają :? wczoraj je podlałam, a dzisiaj widzę, że jeden juz dość duży pączek schnie i to jeszcze na storczyku który zakwitł dopiero po roku....może woda była zbyt zimna?
Ewidentny związek z podlaniem ... co będzie dalej, a dużo moich storczyków ma pączki - nie przeżyje tego jak będą po kolei zasychać.

Oto on, ale zdjęcie było zrobione przed podlaniem
Obrazek


A jeszcze z nowości to moja Masdevallia wypuszcza 2 pęd ;:138

Kolejny raz pomęczę Was Cymbidium...będą kwiatki czy nie? wydaje sie inny od poprzednich, ale chyba zbyt płaski
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”