Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Isskaa
500p
500p
Posty: 708
Od: 21 kwie 2011, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

To ja sie dopytam jeszcze o ogoreczki.
Tez posialam,ale po dwa ziarenka do doniczki,pieknie wyszly nic im nie jest.
Jakie duze musza byc,aby juz poszly do gruntu?
Gosika_M
100p
100p
Posty: 188
Od: 29 mar 2011, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: malopolskie

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Dziekuje za odpowiedź. Górne liście są ok. Przy duzych sadzonkach tych w ziemi usunęłam te co są całkiem na dole i wilki. Co do ogórków zostawie je na razie jak są podrosną i zobacze które najsilniejsze :) Niespodziewałam się aż takiego wzrostu z nasionek...praktycznie każde które zasiałam wzeszło dlatego teraz tak sie nad tym pikowaniem zastanawiam. Na drugi rok posieje tylko po 2-3 nasinka w jedej doniczce. Wybaczcie za moją niewiedze ale zawsze jak kupowałam pomidory czy ogórki to były juz gotowce... a w tym roku postanowiłam sama od początku wyhodować roslinki.
Pozdrawiam
Gosia
Zapraszam do mojego ogródka http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=44155" onclick="window.open(this.href);return false;
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

A musisz przesadzać do gruntu??? Ja tam zostawiam w doniczkach :) tylko nie takich malutkich, i puszczę je do góry na sznurku, żeby w ziemi nie leżały :) A w sumie, to też ciekawa jestem, jak duże powinny być, bo mam ich sporo, ale jeszcze malutkich :) i może to co mi się pod folię nie zmieści, posadzę sobie pod płotem :)
Awatar użytkownika
Isskaa
500p
500p
Posty: 708
Od: 21 kwie 2011, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Juz masz ogorki?
To kiedy Ty je sialas?? :shock:
Kiedy ja sie doczekam ogorkow? :(
na razie wygladaja tak: :(

Obrazek
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

:wink: Nie, jeszcze nie mam ogóreczków... a szkoda :) MAm dokładnie takie jak Twoje. P.s jak te zdjęcia wsadzać, żeby się wyświetlały a nie było linków??? To bym też wstawiła :)
Awatar użytkownika
Isskaa
500p
500p
Posty: 708
Od: 21 kwie 2011, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Sprobuj przez fotosik,wrzuca sie bez problemu.
Zaznacz tylko 500 pikseli ,przegladaj,wrzuc zdjecie jakie Cie interesuje i tyle.
Dasz rade :uszy

P.S. Myslalam,ze w innej czesci Anglii (ja z Liverpoolu) juz takie wielkie ogorki sa :lol:
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Ja wklejam przez fotosik. Trzeba utworzyć folder ze zdjęciami, zredukować zdjęcia do 500 pikseli, kliknąć w napis " przeglądaj ", wybrać zdjęcie z foldera, kliknąć w niego i samo się wklei.

:wit :wit
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/107 ... 15ed9.html

-- 11 maja 2011, o 10:00 --

he he nici z tego, popróbuję jeszcze... ale ja ciemna jestem uffff


Obrazek
Awatar użytkownika
Isskaa
500p
500p
Posty: 708
Od: 21 kwie 2011, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Ale juz zobaczylam z linka :wink:
Twoim juz ida liscie glowne,te trojkatne wiec juz jestes daaalej niz ja :wink:
Chwal sie na biezaco co z tego bedzie .
Powodzenia.

A teraz tak jeszcze pomyslalamm.
klikasz na dole to "dodawanie zdjec przez fotosik"? czy idziesz bezposrednio na strone fotosika i kopiujesz link i wklejasz w post? :shock:
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Udało się he he :)
hura!!!
Wstawiłam pomidorki, które już muszę porozsadzać :)
Trochę małe wyszło, muszę jeszcze pokombinować z rozmiarem :)
No nic - ale wiesz co ja zrobiłam, że mają już główne ??? he he - przykryłam je pokrywką plastikową z otworkami, i dzisiaj - po dwóch dniach ją otworzyłam, i miałam niespodziankę, nawet te ziarenka co były trochę za nisko posadzone mi wyszły (te małe pipsztoczki co tam na zdjęciu widać) :) a te które nie były przykryte, są takie jak Twoje, bez głównych listków jeszcze :)
A mam takie pytanko do forumowicz :) - widzisz na mojej fotce pomidorki w słoikach??? Czy jak tak porozsadzam - do słoików, i zostawię tam już do końca, aż do zaowocowania - to starczy im ziemi i miejsca w takim słoiku??? Pytam, bo słoików mam od groma...
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

Obrazek
Tak właśnie wygląda ten nie zakryty
Pokombinuj z kilkoma, zrób jakiś stelaż - podpórkę z patyczków, i owiń folią spożywczą do pakowania kanapek, zrób kilka dziurek i po kilku dniach sprawdź czy rosną szybciej. Mi się udało - Tobie na pewno też się uda :)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

MyszkoRybko z Yorku Nie bardzo rozumiem pytanie. Czy Ty masz zamiar uprawiać pomidory w słoiczkach?. Do słoików nie powinnaś nawet pikować pomidorów a już nie mówiąc , byś je trzymała owocujące. Po pierwsze- słoik nie ma w dnie otworu na odpływ nadmiaru wody, więc nie trudno będzie o przelanie korzeni. Po drugie- ze słoika nie wyciągniesz sadzonki bez uszkadzania korzeni, ponieważ słoik ma u góry przewężenie. Słowem jest to pomysł nie do przyjęcia.

Pozdrawiam
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy"

Post »

No właśnie :) Prosto i konkretnie :) Czyli jaki rozmiar doniczki byłby najlepszy dla pomidorków? w czym je rozsadzać żeby miały "najwygodniej???
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”