Siew,wschody brokuła

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

geeeg

A skąd wiesz , że to maja byc brokuły konsumpcyjne a nie nasienne ?.
hippo sie w tym względzie nie określił.

:wit
PS
Wnerwia mnie, jak gość wchodzi na forum, rzuca temat i.... znika. Nie pierwszy to przypadek
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Siew brokuła

Post »

Hippo pewnie zniechęcił się Waszymi "poradami" i dlatego nie odzywa się.Bo i cóż nie ma za co dziękować!
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

Przygotowac 2 ha pod uprawe, przygotowac rozsadę i wykonac niezbedne zabiegi agrotechniczne , potem sprzęt i sprzedaz - to wszystko angażuje nie małe środki finansowe. I zabiera sie za to gość, który nie wie ile ma zakupic nasion.
To jest kabaret- proszę Maragi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Siew brokuła

Post »

Pewnie posieje kukurydzę.Mniej pracy przy jej uprawie.Akurat odpowiedni czas na sianie.
Pozdrawiam.Maria
hippo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 kwie 2011, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

witam, chcialem tylko uzyskac potrzebne mi informacje a spotykam się z przyczepianiem sie i pokazywaniem swoich mądrości.
hippo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 kwie 2011, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

ale Dzięki za te informacje
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

hippo
Niektórzy z nas tez uprawiają brokuły, może nie w takich ilościach, i też byśmy chcieli coś się dowiedzieć od doświadczonego plantatora . Zdradż nam, jakiej klasy masz te 2 ha, jakie stosujesz nawożenie, jak produkujesz rozsadę, jakie zabiegi. My też chcemy coś podpatrzeć.
I nie ma się co obrażać. Wrzuciłeś temat i ulotniłeś się po angielsku, więc to my powinniśmy sie czuć obrażeni.

Pozdrawiam
hippo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 kwie 2011, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

brokuł będę sadzil pierwszy rok więc za dużo nie pomogę, namawia mnie na to pewna osoba twierzdząc że po zbiorze rumianku (koniec czerwca) będę mógl posadzić wlaśnie brokuł.wiem tylko że potrzebuje sporo azotu do prawidlowego rozwoju a barak jego może powodowac np. puste przestrzenie w łodydze lub zaczerwienienie łodygiym , co powoduje zmniejszenie plonu.a poza tym pryska sie od robactwa;)
geeeg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 9 kwie 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

a ty hippo masz jakas przetwórnie ugraną bo jak ci wystrzeli 80tys sztuk brokuła o jednym czasie to sie po głowie podrapiesz a z brokułem jest tak ze max 2 tygodnie i idzie w kwiatek zasadz sobie pekina zimowego albo cwika 60dniowego po tym rumianku
hippo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 kwie 2011, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

jest osoba ktora zajmuję sie skupem więc kwestia dogadania, ale przeciez można wcześniej i póżniej wysadzic w ziemię brokul żeby nie od razu wszystko wzeszło
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

hippo
Ty chcesz , jak widzę, sam sobie zrobic krzywdę. Po sprzęcie rumianku zostanie Ci ściernisko.Pole pod brokuły musisz przygotować, ziemie doprawic . Wchodzisz w monokulturę, która może się skonczyc z różnych powodów fiaskiem i to co zarobiłeś na rumianku utopisz w brokuły. Zastanów sie poważnie . Moim zdaniem lepiej jest Ci posiać gorczycę lub inną roślinę nawozową, we wrześniu ją przyorać i wysiać zboże ozime- na przykład .

Pozdrawiam
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Siew brokuła

Post »

Ale w tym przypadku nie osiągnie celu, t.j. nie uzyska dwóch plonów w ciągu roku.
A co z nawadnianiem. Przy tak intensywnej produkcji myślę że jest konieczne. Wystarczy, że będzie sucho w porze sadzenia i po rybkach.
Szukaj pomocy u doradców firm nasiennych i w ODRach. 2 ha to dużo jak na zbieranie doświadczeń.
Awatar użytkownika
rafik_ptp
100p
100p
Posty: 135
Od: 5 mar 2011, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Siew brokuła

Post »

:wit Hippo
Ja sadzę brokuły co roku około 1 ha... i cóż mogę ci doradzić :roll: 2ha na początek to bardzo dużo.. to może być droga i przykra nauka.... Faktycznie potrzebujesz od 70 000 - 80 000 nasion na te 2 ha, z reguły pakowane są po 2,5 tys sztuk w paczkę to potrzebujesz około 30 paczek, każda kosztuje około 80 -100 zł zależnie od odmiany, plus podłoże do wysiewu, pikowania, teraz w co to zapikujesz? doniczki z ziemi? :? wielodoniczki? to kolejne duże koszty? a to dopiero początek... No i nawet brokuł sadzony na zbiór jesienią może potrzebować podlewania, chociażby zaraz po posadzeniu aby się rozsada przyjęła.... No i czy dasz radę wszystko zebrać zanim wykwitnie? A i musisz mieć pewny odbiór kontraktacja - umowa z przetwórnia, skupem... Teraz jeszcze czy odbiorą w całości czy różyczkę? ja robię na różyczkę - otrzymujesz około 10 ton "zróżyczkowanego" brokuła z 1ha - więc ktoś to musi wyciąć i "zróżyczkować"...
Ja na twoim miejscu zaczął bym od powiedzmy 0,5 ha ;:108
Odmiany: Lord, Steel, Ironman (z SEMINIS); Monaco, Monopoly ( z S&G); Parthenon,Olympia, ( z SAKATA)
Powodzenia :wit
Uprawa warzyw dla jednych jest przyjemnością , dla mnie jest sposobem zarabiania pieniędzy co wcale nie znaczy że nie sprawia mi to dużo przyjemności ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”