Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Kasiu, to jest grupa eksperymentalna, wysiana wcześniej względem obserwacji, wyciągania wniosków i zdobywania własnych doświadczeń :wink: Jak dożyją, pójdą do tunelu.

Pomidorki z akcji, które będę wysadzać później, wyglądają tak -

Obrazek

W przyszłym tygodniu szykuje sie wielkie pikowanie :P tego pomidorowego lasu. :;230
pozdrawiam, Anita
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Witaj KASIU, posiać zielone na miejsce gdzie będą rosły pomidory, to możesz, tylko obawiam się że niewiele z tego pożytku będziesz miała, bo za duże nie zdąży urosnąć a narobisz się kopiąc teraz oraz później przy przekopaniu zieleniny. Nie lepiej posiać bardziej pożyteczny przedplon jak sałatę, rzodkiewkę, czy czy posadzić dymkę cebulę na szczypior.
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

@ Anita:Ulalaaaaaaaaaaa, ale stadko, a jakie już wyrośnięte chłopasy;) Moje dopiero zawiązują listki właściwe, ale chyba nie są takie złe bo na 10 dni stażu mają zaledwie 2.5 cm, jednak do twoich się nie umywają;D

Tadeuszu! Zielenina ma szanse urosnąć w tym klimacie taka że ani się obejrzysz a masz trawnik;)
Poza tym kopaniny się nie boję bo mam 5 kilo do zrzucenia;) Chodzi tylko o to czy taka warstewka zielska przekopana jakiś czas przed sadzeniem pomidorów im nie zaszkodzi w jakiś sposób??? Ja się nie znam na zmianach zachodzących w glebie po przekopaniu nawozu/kompostu/czegośtam. Dlatego wolę zapytać ;:7
Rzodkiewka swoją drogą, mam już 3 rządki i nie wiem czy to zjemy;)
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

No , właśnie zapomniałem że Ty przebywasz na "Obczyźnie". Zielenina przekopana na pewno nie przeszkodzi pomidorom we wzroście ( tak samo innym roślinom),
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Uff, to dobrze, bo już nie mogę na to gołe pole patrzeć ;D Czyli będzie przyjemne z pożytecznym - zasieje się jakieś badziewie i będzie zielono do maja przynajmniej;) Dzięki serdeczne, Anita, Tadeusz, jesteście niezastąpieni ;:136
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Kasiu, ja absolutnie nie chcę Cię do tego poplonu namawiać, ale moim zdaniem większy będzie pożytek z tej zieleniny (nawet małej), niż z chwastów. Ja nie wiem, co mądre księgi piszą, ale z własnego doświadczenia wiem, że jak przekopiesz ten poplon, czy właściwie przedplon :wink: , potem zagrabisz grządkę i posadzisz pomidory, to nic im się złego nie stanie. Chociaż przemyślałabym też podpowiedź Tadeusza w kwestii sałaty - dobre z pożytecznym. :uszy
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Nitko super masz te sadzoneczki. Co to za pomidor, który ma karteczkę z widoczną częścią napisku "..NOWY" ? On ma jakby mniej powycinane listki od reszty, prawda ? Pytam, bo posiałam Malinowy Warszawski i wyszło coś, co ma listki dokładnie takie jak siewki Black Japanese Trifele. Czyli zupełnie bez wcięć. Mało prawdopodobne, żebym pomyliła nasiona. No ale wysiałam 34 odmiany więc i mogło się trafić, na wszelki wypadek dosiałam ten malinowy, ma dopiero liścienie a ja mam 3 siewki ciężkiej zagadki.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Tula, ten napis, to Gronowy :wink: Jest to pomidor, który króluje u mojej mamy. Trochę mi pachnie ( a raczej smakuje ) jakąś włoską odmianą, ale nie znam nazwy. Ma owoce wielkości piłeczki pingpongowej i rośnie w długich gronach. Ja też wysiałam parę nasionek Malinowego Warszawskiego, ale ma dopiero pierwszą parę liści właściwych. :) Black Japanese Trifele niestety nie znam. :roll: Może jak te małe malinowe nam podrosną, to porównamy i zagadka się rozwiąże. :uszy
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Anitko, mam już facelię i gorczycę, jutro będę się bawić w siała baba mak, bo dziś nie mam za bardzo czasu. Poza tym muszę ten zagon porządnie podlać najpierw, u nas od tygodnia co najmniej nie padało i jest pustynia;) kwestię sałaty jeszcze przemyślę, ale przecież sałata i pomidory się nie gryzą specjalnie, myślałam im potem pod nogi posiać;)
Na szczęście na obu tych roślinach nawożących jest napisane że można je wysiewać wiosną w miejscu planowanego wysadzenia innych roślin w tym samym roku i przekopać po 6 tygodniach. Dla mnie tak akurat;)
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Gronowy, pingpongowy to może być i włoski, tu takie sprzedają w sklepach w gronkach.

A u Ciebie ta pierwsza para liści Malinowego Warszawskiego to normalna jest ? Taka powycinana jak u reszty pomidorów ? Kształt u mnie bardziej przypomina liść lipy (no... wydłużony liść lipy, ja cienka w drzewach jestem) niż liście pomidora. To się chyba nazywa "ziemniaczane liście" :|
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Kasiu, to do dzieła :D Co do sałaty, to oczywiście możesz posiać ją w maju, ale gdybyś zrobiła to teraz, w połowie maja bys sie nią zajadała ;:137 ( możesz np. posiać sobie kilka z brzegu tej grządki na poplon.) Nie wiem czy planujesz pryskać pomidory chemią, jeśli tak, to pamiętaj aby sałatę czymś osłonić podczas oprysku :wink:

Tula, te listki sa bardzo małe, ale może coś Ci to powie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

O dzięki. Wyglądają na takie same jak u mnie. Znalazłam tu na forum informację, że ten pomidor właśnie ma ziemniaczane liście. Czyli nie pomyliłam nasion :)
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 555
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Kasiu jak u Ciebie tak ciepło to musisz czekać z pomidorami do gruntu aż do maja.Mój jeden drobny ma takie śmieszne lipne liście.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”