Sępolia,Fiolek afrykanski-liście żółkną ,kwiaty zasychajś,więdną i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asikk
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 cze 2006, o 15:28

Post »

Przemo, przelany raczej nie jest.
Podlewam do spodka i średnio co 7 dni. Ale bardziej patrzę na listki, jak zaczynają lekko więdnąć do uznaję, że ma sucho i wtedy podlewam. Zatem czasem jest to dłużej niż 7 dni. Chyba powinnam go zabrać z parapetu, bo nawet nie wiem kiedy mógł zostać poparzony promieniami słonecznymi.

Pozdrawiam
Asikk
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Asikk pisze:Przemo, przelany raczej nie jest.
Podlewam do spodka i średnio co 7 dni. Ale bardziej patrzę na listki, jak zaczynają lekko więdnąć do uznaję, że ma sucho i wtedy podlewam. Zatem czasem jest to dłużej niż 7 dni. Chyba powinnam go zabrać z parapetu, bo nawet nie wiem kiedy mógł zostać poparzony promieniami słonecznymi.

Pozdrawiam
Asikk
A na jakim oknie stał do tej pory? Raz na tydzień to dla fiołka za mało by go podlewać lepiej mniejszą dawka a dwa razy w tygodniu.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

marcia2003 pisze:Obrazek Obrazek
Dostały za dużą dawkę azotu przez to tak zareagowały nawet jeśli dorabiasz zawsze taką samą dawkę nawozu na taką samą ilość wody trzeba co jakieś dwa miesiące zrobić przerwę z dwa tygodnie w nawożeniu. Nie wszystkie muszą tak reagować, szczególnie wrażliwe są te które nie mają jeszcze dobrze rozwiniętego systemu korzeniowego oraz starsze z przerośniętym systemem korzeniowym.
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

Przemo-czy jak przestane nawozić to odżyją?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie jestem pewien ale daj im co dwa miesiące odpocząć z dwa trzy tygodnie od nawozu i podlej samą wodą, ja póki miałem fiołki tak robiłem, po przenawożeniu przesadzałem je również w nową ziemię i pomagało kolejne liście rosły prawidłowe i kwitły jak wściekłe. :D :D :D
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Post »

Tak właśnie zrobiłam.Przesadziłam do ziemi bez nawozu.Zobaczymy czy odbiją.Przemo -jesteś wielki!
miłośniczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 8 sie 2007, o 22:20
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Sępolia ,fiołek - problemy w uprawie

Post »

Jestem tu nowa!
Uwielbiam fiołki mam ich kilkanaście gatunków ale w tym roku zaczęły się problemy.
Przestały mi kwitnąć,kolejne listki które wychodzą są małe i blade pączki które pokazują się
jeszcze w pączkach usychają ale nie ma mowy o przesuszeniu kwiatów.
I od jakiegoś czasu pokazała się pleśń w kilku doniczkach.Proszę o pomoc kogo kto tak jak ja
uwielbia te drobne kwiaty.jezeli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę mogła wysłać fotki mojego problemu aby bardziej obrazowo pokazać o co mi chodzi pozdrawiam
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pokazuj te zdjęcia to coś zaradzimy. :D :D :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6956
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Problemy z fiołkami afrykańskimi

Post »

miłośniczka pisze:..jezeli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę mogła wysłać fotki mojego problemu aby bardziej obrazowo pokazać o co mi chodzi pozdrawiam
Tu masz jak przesyłać fotki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2844
Pozdrawiam Andrzej.
miłośniczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 8 sie 2007, o 22:20
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
miłośniczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 8 sie 2007, o 22:20
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post »

a tak wyglądają niektóre z nich w dwóch ostatnich gdzie widać moje palce
pokazuję pączki które są ale w niedługim czasie wysychają kilka z nich mi padło
zwróćcie uwagę jak wyrastają liście od środka są małe i bardzo
zbite ze sobą i jakieś takie powykręcane pomóżcie mi to dla mnie bardzo ważne Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Choć fiołki kwitną na ogół chętnie i często, to lista zjawisk ograniczających kwitnienie jest naprawdę długa :( M. in. zbyt ciemne stanowisko, za mała doniczka, roślinka jest już stara, brak dokarmiania, szkodniki, grzyby, choroby wirusowe...

Ale skoro Twoje fiołki mają siłę, by wydać pączki kwiatowe, to ja szukałabym wstępnie jakiegoś czynnika zewnętrznego. Jesteś pewna, że pod listkami nie ma żadnych szkodników? I czy czasem nie ma w Twojej kolekcji jakiejś nowej roślinki, po pojawieniu się której zaczęły się problemy?

I jeszcze jedno - kiedy ostatnio nawoziłaś kwiatki?
miłośniczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 8 sie 2007, o 22:20
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post »

witaj Kari
jeżeli chodzi o dokarmianie to robię to co miesiąc
a co do tego po jakiej roślinie zaczęły się problemy to nie mam pojęcia
roślinki nie są stare tylko nowe które rozsadzałam właśnie wyrastały powykręcane
a stare po prostu padały w ubiegłym roku dostałam od męża na imieniny kwitnącego
fiołka kiedy przekwitł więcej nie miał kwiatów a nowe listki były jakieś twarde i karłowate
mam pytanie czy jest jakaś odmiana ziemi do fiołków i nawóz ja używam do kwiatów doniczkowych nawet nie znam nazwy bo dosta,łam od teścowej żadnych szkodników nie ma pod
listkami ale pokazała się pleśń ale nie w każdej doniczce która mi padła pozdrawiam i czekam na rady ;:98
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”