Fikus Benjamina - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Przesadzony. Stoi w jasnym miejscu. Właśnie do zdjęcia okno zasłoniłam pod słońce nic nie było widać. Jak drastycznie? Bo on dość suchu jest, boję się, że po mocniejszym nie odbije.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak będziesz robiła zdjęcie odsłoń okno i stań tyłem, plecami do okna a roślinę miej przed sobą, spokojnie odbije. :D
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Idę go jakimś cudem przesunąć. Chwilkę to potrwa - potrzebne małe przemeblowanie :oops: A jak może być przyczyna jego kłopotów? "Obcy"?Zasadzony jest :oops: w czymś takim, bo trzeba było szybko, a nie trzymam w domu wielkich zapasowych doniczek. Jeśli odbije dam mu coś normalnego :roll: Obrazek Przepraszam pies się wcisnął :wink:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ilonko przesadzaj go jak najszybciej z tej miski :shock: do doniczki o conajmniej 25-30 cm średnicy, nie można pozwolić by budował system korzeniowy bez odpowiedniej doniczki, drenażu, możliwości przelania się wody na podstawek, jak go przesadzisz przytnij tak jak zaznaczyłem na zdjęciu a następnie wlej na doniczkę o takiej średnicy jak napisałem wyżej cały litr czystego biohumusu nie podlewaj wodą jeśli ziemia po przesadzeniu będzie wilgotnawa jeśli zaś będzie sucha najpierw wlej z pół litra wody a dopiero biohumus(wtedy 0,5 litra) i ustaw w takim stanowisku by miał sporo światła i by nie był przestawiany.

Obrazek
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

W takiej doniczce jak napisałeś to się będzie przewracał. Sprawdzałam. Chodziło mi raczej o ustalenie przyczyny. Ma drenaż i dobrą ziemię. na razie zostanie w tym w czym jest. Kurcze strasznie go chcesz pościnać :shock: ;:145 Trzeba aż tak? W takim miejscu stał, ale musiałam przestwić do zdjęcia. Biohumus dostał zaraz po znalezieniu, to można dać mu znowu?
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Doniczka jak będzie o średnicy 30 cm i na dno dasz drenaż z żwiru to nie ma mowy o tym by się przewrócił większe rośliny widziałem w takich doniczkach o bardzo dużej koronie i sie nie przewracały, osobiście bym go w tej misce nie zostawił szkoda rośliny, przycięcie zaś jest zaznaczone jako najefektywniejsze i sądzę najlepsze dla rośliny i tak nie ciachnąłem go tak drastycznie bo gdybym miał go u siebie połowa by go została ale wymagałby wtedy jeszcze innych zabiegów. :D Zrobisz jak uważasz ja tylko przecież doradzam nie każę wykonywać tego wszystkiego na siłę, jak ktoś nie chce nie musi. :D
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wiem, że doradzasz. Nie wiem co z nim jest nie tak ale w doniczce 25 się przewalał. Jak będę mogła kupić doniczkę, to go przesadzę - na razie taki wydatek odpada (siła wyższa). Pytałam czy jescze raz dawać ten biohumus. Boję siętego cięcia, bo wlaściwie costaje to co wyglada na martwe. A za zrobienie z niego połowy tego t m by mnie z domu wyrzucił. Nie masz jakichś przypuszczeń od czego te "mydłowe wiórki"? :wink: :roll: Kolejny kłopot z tym badylem. Ech... :)
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A czy doniczka była o prostych ścianach pokaż w jaką sadziłaś 25 cm powinno wystarczyć jak nie miał dużego systemu korzeniowego, cięcie moim zdaniem jest konieczne ale zrobisz jak uważasz biohumus spokojnie możesz dać na pewno nie zaszkodzi. "Mydłowe wiórki" - jedyne co przychodzi mi na myśl to albo mączniak albo wełnowiec ale nie dojrzałem tego na liściach za słaba ostrość, nie wiem jak to dokładnie wygląda bo nie dopatrzyłem sie u Ciebie tych nalotów.
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mogę to opisac tylko słowami, zdjęć lepszych z tej kom nie zrobię. Przy ogonku każdego listka na spodzie jest takie może nawet to lepiej odda stan faktyczny, błyszczące miejsce jakby z odrobineczką wosku :wink: A te ciemne plamy na brzegach?
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ta odrobinka wosku przy ogonku liściowym to żadna choroba ani szkodnik, nadmiar wosku wydzielany przez roślinę spokojnie, plamy powstały najprawdopodobniej na skutek słabej żywotności rośliny przez błędy w jej uprawie może roślina została drastycznie przechłodzona a na pewno miała zmienione warunki w jakich rosła wcześniej ale z tym sobie poradzi tylko trzeba ją że tak powiem szybko i skutecznie reanimować. :D
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mogę azbieg reaniamcji zrobic ze tak powiem odwrotnie? Najpierw cięcie, potem przesadzanie? Sorki ze tyle głupich pytań. Przechłodzony lekko na pewno M. znalazł go późnym wieczorkiem.
Czy 1,5 metra od okna dla monstery może być? :wink:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Raczej cięcie jest nie wykonalne najpierw, wcześniej trzeba go przesadzić by już po cięciu nie ruszać bryły korzeniowej, stanowisko monsterze spokojnie wystarczy będzie miała dość światła. :D
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki bogu, że choć jej nie muszę ruszać. Uff. Tylko coraz bardziej wątpie czy przeżyje. W takmi razie serdeczne dzięki za pomoc przy benku. Może nie zaszkodzę mu bardziej niż poprzedni właściciele.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”