Dżdżownice w trawniku

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Tytuł wątku dużo mówi o autorze wątku. A ogrodników podobnych do tegoż autora zapewne jest wielu, niestety.

Ale przecie jest nasze forum!!! Teraz każdy następny szukający rozwiązania podobnego problemu, będzie miał szansę dowiedzieć się, jak bardzo myli mu się skutek z przyczyną. "Kowal zawinił, Cygana powiesili..." :;230
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Dobrze,że nasi Moderatorzy udzielają na spokojnie wszelakich rad. Druga rzecz, która mnie maksymalnie dołuje, to ci, którzy nie mają kompostowników, a każde ździebełko wywożą poza obręb działki albo palą.
Waleria
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3731
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Ja mam duży kompostownik, podobno przemysłowy-tak to określił na wesoło sąsiad :) Już nie mogę się doczekać tego kompostu :) A dżdżownic w nim że aż się wszystko rusza :)
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Znaczy się masz mobilny kompostownik...
Coś jak internet :;230
Jak się dogadasz z dżdżownicami, to Ci same przeniosą kompost ze dwa metry obok :wink: .
henior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 24 cze 2010, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Waleria pisze:Uważam,że ten wątek powinien być zlikwidowany, bo nie ma większego przyjaciela ogrodnika, niż dżdżownice.
Likwidowac to mozesz swoje watki Waleria, każdy ma inny problem i ma prawo szukac pomocy.

A trawnik z dziesiatkami kopczykow jest bezuzyteczny bo i tak nie moge tz´rankiem pochodzic boso, wiec akumulator i won z tymi glizdami...
Nalewka pisze:Tytuł wątku dużo mówi o autorze wątku. A ogrodników podobnych do tegoż autora zapewne jest wielu, niestety.

Ale przecie jest nasze forum!!! Teraz każdy następny szukający rozwiązania podobnego problemu, będzie miał szansę dowiedzieć się, jak bardzo myli mu się skutek z przyczyną. "Kowal zawinił, Cygana powiesili..." :;230
Tytul o niczym nie swiadczy, nie widzialas mojego ogrodu wiec..., poza tym poszliscie w strone kretow, a ja nic nie pisalem ze takowe posiadam. Czytac to jedno , rozumiec tekst to inna zecz, do szkoly ma......

Na tym forum piszemy po polsku (Regulamin Forum Cz.III, § 3.2.), a używanie klawisza Alt przy pisaniu nie boli.

Paweł Woynowski
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

No i po co nam to było? Do szkoły ;:14 mamy iść!
Zwracam uwagę założycielowi tego okrutnego wątku,że z Moderatorami nie dyskutuje się tak brzydko.
Moderatorzy jednak znają się lepiej na tym, o czym piszą, od większości Forumków.
A swoją drogą, nie często spotyka się tak niedorzeczne pytania, jak postawione w tytule.
Waleria
daddik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 kwie 2011, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Witam!! Odświeżę troszkę ten temat żeby nie zakładać drugiego... A mianowicie ja również mam problem z dżdżownicami... Tylko że w trawniku mi one nie przeszkadzają. Natomiast jak tylko popada w nocy to nad ranem mam cały taras w zaschniętych dżdżownicach, a zmywanie ich z płytek jest "troszkę" pracochłonne... Zna może ktoś z Was jakiś sposób żeby one na ten taras nie wychodziły??
efemerofit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 31 mar 2011, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Pestycydy z zawartością karbaminianów powinny pomóc np Sevin.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

wokół tarasu linie z wapna tak jak na boisku - "glizdy" przez to nie przelezą :idea: :wink: swoją drogą to już kolejny temat tego typu- bo jest tez o mrówach :idea: :wink: Straszne to jest ale już w podstawówce uczą ze mrówki i dżdżownice to są najbardziej pożyteczne stworzonka a tu taki beton. U mnie są krety i są dżdżownice -mnóstwo jednych i drugich- mrówki też mam i ropuchy i węże i się z tego cieszę że mieszkam w zdrowym środowisku- bo wszystkie te stworzenie są właśnie wskaźnikiem ze nie ma zanieczyszczeń i trucizn. A tak swoją droga to każdy kto ma kosiarkę z mulczowaniem będzie miał na trawniku takie kopczyki- dżdżownice żywią się tą rozdrobnioną trawą :idea: :!:
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

"Pestycydy z zawartością karbaminianów powinny pomóc np Sevin."
Gdzieniegdzie wytępili wróble i inne ptaszki.
Waleria
efemerofit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 31 mar 2011, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Walerio wszystko Ci się miesza. Jeśli masz na myśli próbę eradykacji wróbla w ChRL nie używano tam ww środków. Nie ma tu żadnej analogii ponieważ autor wątku raczej nie planuje organizować ogólnonarodowej kampanii ścigania dżdżownic w ich naturalnym środowisku. Co więcej, ów skąposzczet jest gatunkiem pospolitym i synantropijnym przez co jego populacje w pobliżu osiedli ludzkich są zawyżone.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Nic mi się nie miesza, tylko widzę analogię. Nie ważne czym załatwili wróble, ale skutecznie ich się pozbyli.
Proponujesz trucie dżdżownic, jakby były jakimiś szkodnikami. Na Forum staramy się propagować i używać takich środków, które nie niszczą przyrody, a zwłaszcza jej pożytecznych składników.
Waleria
efemerofit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 31 mar 2011, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Walerio, wróble w Chinach nie wyginęły :) Ściągnij sobie Google Toolbar, to w ogóle unikniesz takich niepotrzebnych dyskusji. Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”