Jak osuszyć podmokły teren

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak osuszyć podmokły kawałek działki?

Post »

Może pierw pomyśl o studni :) tzn, trzeba chyba będzie pozakładać dreny w kierunku centrum rozlewiska
i tam usytuować studnię. Co do rodzaju studni nie pomogę, bo na samych studniach się nie znam.
Jednak zapewne dość istotne będzie jaki jest stan tej wody w sezonie letnim.
Ja mając ziemie kamienistą to raczej nie spieszyłabym się w sypaniu kamieni :wink:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jak osuszyć podmokły kawałek działki?

Post »

To zastoisko wodne wynika z ukształtowania terenu, poziomu wód gruntowych i budowy geologicznej. Moim zdaniem pomoże tylko nawiezienie ziemi.
moto3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 lut 2019, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak osuszyć podmokły kawałek działki?

Post »

Dzięki za odpowiedź, w centrum rozlewiska raczej nie jestem w stanie nic zrobić, ponieważ jest to sąseidnia dziąłka, chyba, że porozmawiam z właścicielem. Właśnie wszystko się rozchodzi o to, jak ten kawałek będzie wyglądał w porze ciepłej, ponieważ działka będzie użytkowana sezonow wiosna-jesień.
Ta podmokłość na mapach wygląda tak jak poniżej. Koło symbolizuje faktyczne mokradło, prostokąt granice mojej działki.
https://www.dropbox.com/s/c8oxtawdg220fjl/podm.png?dl=0
Tak czy inaczej planuję troche rozplantowanie terentu ponieważ działka ma nierówny teren od punktu 1 spada lekko do 2 i 3, a 3 spada bardziej do 4 jak na obrazku
https://www.dropbox.com/s/zevi6omagfxkkn5/topo.png?dl=0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”