Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

To polecam przejrzeć ten wątek, z tego co pamiętam była już wcześniej poruszana podobna kwestia.

Edit: Spróbuj przestawić na nieco ciemniejsze stanowisko.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
iwa077
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 21 lut 2015, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Dostałam drugi kwiatek 01.11.2014 i jest bardzo duży. http://images66.fotosik.pl/634/52307ff99ca4374fgen.jpg Bardzo rozłożysty dlatego kupiłam takie podpórki, żeby się nie przewracał. Wypuścił 3 nowe łodygi. Dzisiaj zauważyłam, że na jednej łodydze były 3 żółte liscie fot. http://images67.fotosik.pl/636/220550a46c67da29gen.jpg a na łodydze, która jest pod inną tak dziwnie żółkną http://images66.fotosik.pl/634/965e5f9f2b09ccecgen.jpg
alogrodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lut 2015, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Na jaką odległość wkopać młodą łodygę z korzeniem i liściem zamiokulkasa?

Zwykła kupna czarna ziemia wystarczy czy dodać perlitu lub jakieś żwiru?
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 529
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Dostałam takiego oto zamiokulkasa, właśnie wypuszcza nowe łodygi z liśćmi. Na razie jest w doniczce ze sklepu. Przesadzić go do większej, czy zostawić tak jak jest?

Obrazek
Awatar użytkownika
Fabian2
100p
100p
Posty: 121
Od: 24 lis 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Zostaw, one lubią mieć ciasno, wtedy ładniej zwarcie rosną, a nie rozłożycie. Łady okaz.
Awatar użytkownika
Paulinaaa
1000p
1000p
Posty: 1134
Od: 9 sty 2013, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

alogrodnik pisze:Na jaką odległość wkopać młodą łodygę z korzeniem i liściem zamiokulkasa?

Zwykła kupna czarna ziemia wystarczy czy dodać perlitu lub jakieś żwiru?
Wkop ją według uznania.
Do ziemi dodaj perlitu, a na spód sypnij warstwę keramzytu.
wiewioreqezg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 23 sty 2015, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Witam kupiłem sobie dziś zamiokulkasa w OBI. Jest ładny zwarty , wypuszcza już 3 nowe łodygi , czy przesadzić go czy zostawić w tej sklepowej osłonce ?
Czy zamiokulkas wypuszcza rocznie jakąś określoną ilość nowych łoydg?
Czy dojrzałe już lecz małe łodygi rosną w górę i tak?pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fabian2
100p
100p
Posty: 121
Od: 24 lis 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Ciężko tak w ciemno powiedzieć, najlepiej daj zdjęcie jak on wygląda, co to za donica i jakie podłoże dali w tym obi.
wiewioreqezg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 23 sty 2015, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Tak wygląda mój nowy nabytek. Przepraszam za jakość zdjęć, Proszę o podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Fabian2
100p
100p
Posty: 121
Od: 24 lis 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Nie przesadzaj, luźno ma. Ja swojego kupowałem z rok temu w kwiaciarni, najlepszej w mieście gdzie pasjonatka prowadzi ją od 20 lat, według niej im ciaśniej tym roślina ładniej rośnie to jest w górę, jak będzie miało luźno to zacznie się rozkładać na boki, przesadzać w ostateczności jak już będzie za duża roślina względem doniczki. Ja swojego jeszcze nie ruszałem i ładnie rośnie ciągle wypuszczając nowe pędy. Hmm nie ma czegoś tak jak roczna ilość, jak będzie miał odpowiednie warunki, czyli półcień i brak bezpośredniego światła plus nie będzie przelewany to będzie wypuszczał nowe, stare również powinny podrosnąć, tak było w moim przypadku. Nie lubi słońca, blakną mu liście wtedy, nie lubi wody za bardzo, tutaj metoda jak z kaktusami, jak najdzie Cię ochota podlać to usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie. :D Ogólnie według pani kwiaciarki, "postawić i zapomnieć". Ja również testowałem na swoim nawóz w okresie letnim, delikatnie raz na jakiś czas, zauważyłem, że mu służył, liście nabrały ciemnozielonego koloru. Teraz widzę, że roślina chyba się wybudza, bo ze 3 nowe pędy chyba będę mieć, miałem niedawno 1 ładny długi ale przez przypadek ułamałem :( Podlewam z raz na miesiąc delikatnie, raz w sezonie w lato wsadzam go do wanny i zlewam prysznicem z kurzu itd No cóż, na razie skutkuje, bo jest coraz większy i ładniejszy, a ciocia też ma i jak patrzy na mojego to mówi, że jej w ogóle nie rośnie.
wiewioreqezg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 23 sty 2015, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Czyli powinien rosną szybko> Postawiałem sobie go na biurku, nie jest bezposrednio wystawiony na słonce ale ma taki pół cień przez cały dzień.Więc mam nadzieję że dostanie w tych warunkach kopa i bedzie rosł jak szalony. Czyli jeśli ma dobre warunki to moze cały rok wypuszczać nowe pędy tak?
A jeszcze pytanie co do podlewania. Podlewać z góry czy lepiej w podstawkę lepiej nalać trochę wody?
Po czym poznać że należałoby go przesadzić??:) pozdrawiam


Zapraszamy do kolejnej części wątku
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”