Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 311 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 23  
Autor Wiadomość
baca
 Tytuł: Uprawa pomidorów pod osłonami.
PostNapisane: 19 sty 2010, o 17:14 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
Pomidory źle znoszą osłony zamknięte, często ulegają chorobom . Praktykuję uprawy pomidorów osłaniając je tylko od deszczu przy pełnym przewiewie, co jest wystarczające do ograniczenia przed chorobami jak również wystarczające są warunki termiczne do uprawy. Sposób ten nie nadaje się do uprawy papryk , jako psiankowatych ponieważ mają większe wymagania cieplne.
Proszę o opinie w tej tematyce.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Dorcinda
 Tytuł: Re: Uprawa pomidorów pod osłonami.
PostNapisane: 22 sty 2010, o 16:13 
200p
200p
Już od pewnego czasu korci mnie, żeby spróbować dać pomidorom tylko dach. Napisz jak to technicznie masz rozwiązane.

baca
PostNapisane: 22 sty 2010, o 17:53 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
Moja osłona wygląda następująco;folia o wymiarach 4na 8m stelaż;4 słupy drewniane o wym;4x4cm i wys 2.5m plus 30cm do ziemi,druga podpora o wysokości 2m.plus ok.30cm.do ziemi na słupach stelaż o wym;4x4cm.na tym stelażu są rurki PCV o wym.fi 24mm.x4,3m sztuk 10 rzędy oddalone od siebie około2,5m. Folia na wyższym stelażu zamocowana np. listewkami drugi brzeg folii zakopany do ziemi,podobnie rurki.W tej niskiej części folii można posadzić paprykę.Podpory do pomidorów stosuje-niezależne.Jeśli to jest możliwe to łuk folii ukierunkować od strony wiatru,który napędza choroby.

hafciarz
PostNapisane: 23 sty 2010, o 10:08 
200p
200p

1 szt.
W tym roku ja tez chce zadaszyś pomidory i paprykę w gruncie . Posiada ktoś może materiał fotograficzny podobny do pomysłu Bacy ?

ankha
 Tytuł: Re: Uprawa pomidorów pod osłonami w gruncie
PostNapisane: 9 maja 2010, o 12:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Baca, czy mógłbyś dać zdjęcie? Ja planuję w tym roku daszek nad pomidorami z konstrukcji gotowej typowego zadaszenia 3x3 - najbardziej popularna " altanka" na rynku. Zamiast plandeki niebieskiej folia ogrodnicza. Czy ktoś kiedyś robił w ten sposób? Jak można bezpiecznie (znaczy stabilnie, żeby lekki podmuch jej nie wyrwał) umocować folię do tej konstrukcji? A może ze zwykłej folii budowlanej grubszej prowizorkę taśmą okręcić?

Asik78
PostNapisane: 18 maja 2010, o 22:56 
200p
200p

1 szt.
Pomidorki w zbyt niskiej i zbyt wysokiej temperaturze,zapyla się Betoksonem.
Moczy się ,lub opryskuje kwiaty w pełni rozwinięte.
Temperatura poniżej 15 lub powyżej 30 stopni,lub przy niedoborze światła.
Oczywiście można potrząsać delikatnie pędzelkiem lub sznurkiem,aby pyłek się obsypywał i zapylał inne.
Jeśli chodzi o aurę ,to zostaje tylko betokson.

kasia_2721
PostNapisane: 19 maja 2010, o 15:27 
100p
100p

---
Ja zrobiłam tak jak pisze Asik,kup sobie ten środek (zapłaciłam 13.50) ale wystarczy go na długo,przynajmniej w moim wypadku.Wlałam 1 ml środka do butelki o,5 l po płynie do szyb (wcześniej oczywiście butelkę umyłam) i z psikałam każdy kwiatek.Ja mam tylko 15 krzaczków pod folią.To było jakieś 1.5 tygodnia temu,dzisiaj znów powtórzyłam zabieg.

kajo
PostNapisane: 19 maja 2010, o 17:55 
200p
200p

1 szt.
Na pewno się uda. Ja zapylam jakimś środkiem kupionym i rozrobionym 2 lata temu. Ale jak oglądałam staśmione kwiaty, zastanawiając się czy je usunąć to już na drugi dzień pomidorki były od samego oglądania.

bara8
PostNapisane: 20 maja 2010, o 08:12 
50p
50p

---
.Moje pomidorki pod folią rosną niby ładnie ale na razie jeszcze nie kwitną -mają już pąki,tylko czekam kiedy zaczną .Pomimo zimna i deszczu wietrze folię bo boje się szarej pleśni -a jak u Was z tym wietrzeniem ?Czy dodatkowo palicie świeczki w tunelu ? U mnie po ścianach spływają od wewnątrz kropelki wody ,sufit też jest w kropelkach może by tym ciepłym powietrzem ze świeczek osuszyć tunel ? ;:223 ;:223

datur5
PostNapisane: 3 lip 2011, o 17:04 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Apropo pomidora w tunelu.Mam pewien problem,praktycznie wszystkie kwiaty wiaza owoc lecz te owoce dziwnie pomalu rosna,praktycznie wcale.Czy powinienem sie tym martwic

anik
PostNapisane: 4 lip 2011, o 14:26 
1000p
1000p

1 szt.
To ja może podepnę się pod pytanie datura5. Wszystkie kwiatki się zapylają zawiązane są małe owocki ale na tym koniec. Strasznie powolutku rosną. Czy pomoże w tym wypadku jakiś nawóz wieloskładnikowy czy może oprysk z czegoś. Pomóżcie proszę.

dorot
PostNapisane: 15 sie 2011, o 08:14 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witajcie, czy ktoś z was uprawia pomidory w tunelu foliowym z wyłożoną na ziemi włóknina na chwasty? Czy tak można? włóknina jest czarna i boję się że to mocno podniesie temperaturę w tunelu. Liczę na wasze doświadczenie. Pozdrawiam

weteran
PostNapisane: 15 sie 2011, o 08:36 
500p
500p

---
U mnie rosną na czarnej agrowłókninę od ładnych paru lat i naprawę im to służy.
Nie zauważyłem żeby temperatura się podniosła (ale tu zaznaczę że preferuje krótkie tunele tzn 20m)
W tunelu jest mniej wilgoci , a gleba moim subiektywnym zdaniem ma lepsze stosunki wodne . Pomimo upałów i braku jakiegokolwiek cieniowania , pomidory nigdy nie więdły.
tutaj tez małe zastrzeżenie , pomidory sadzę w połowie kwietnia więc w najwyższe upały ziemia jest już zacieniona trochę od pomidorów , nie umiem powiedzieć jak się to zachowuje przy nasadzeniach na zbiór jesienny , ale Ekopom tak sadzi więc tez musi być ok :)

dorot
PostNapisane: 15 sie 2011, o 11:41 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Dzięki za informacje ja mam tunel 7x 30 i w tym roku miałam bez włókniny. Mocno się namęczyłam z chwastami. W przyszłym roku w takim razie dam włókninę będę miała łatwiej. A pomidorki mam cudne...

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 311 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 23  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga1976, emilka79, grzesiek59, karotka, krynka, lunaria, pomidormen, Slawgos, Tomek-Warszawa i 76 gości