Skalniaczek rojnikowy

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
kasia_2721
100p
100p
Posty: 100
Od: 21 paź 2009, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Buska-Zdroju

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Witam :D piękne te wasze skalniaki z rojnikami ,jestem zachwycona ;:63
aisul
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 sty 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: sobotka k. wrocławia

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Witam. Bardzo ładny zakątek z rojnikami.Pozwolisz, że odgapię od ciebie i zrobię podobnie,podobnie bo rzeczą niemożliwą jest zrobić identycznie.Powiedz jak długo czekałeś na tak spore plamy "poletka" są przecudne.Jeszcze jedno,ile roślinek potrzeba na taką jedną "kieszeń"Pozdrawiam
Pozdrawiam, aisul.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Podpisuję się oburącz pod tym, co napisała Aisul. Fantastycznie wygląda Twój zakątek, chciałoby się mieć podobny.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

aisul pisze:Jeszcze jedno,ile roślinek potrzeba na taką jedną "kieszeń"Pozdrawiam
To zależy jak szybko chcesz mieć efekt. Lepiej na początku nie sadzić za gęsto bo każda rozeta wydaje w każdym sezonie od kilku do kilkunastu młodych rozet. Zwykle po 2-3 latach jest już dla nich za gęsto i wtedy najlepiej je podzielić i posadzić od nowa.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
O-Connor
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 kwie 2009, o 20:46

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Jest tak jak pisze Aurora. Rojnik szybko się rozrasta, wiec lepiej nie sadzić gęsto. Zakupione w szkółce roślinki rozsadzamy pojedynczo i już w tym samym roku pokaźnie przyrosną.Te na zdjęciu są z wiosny drugi rok po nasadzeniu
Warto wcześniej zaplanować rozmieszczenie na powierzchni skalniaka poszczególnych odmian tak by przeplatały się kolorystycznie wzajemnie się podkreślając. Z doświadczenia też wiem że lepiej prezentują się większe łaty niż małe skupiska, jeśli już to w szczelinach między kamieniami.

Niby są to mało wymagające roślinki jednak trochę pracy wymaga utrzymanie rojnikowego skalniaka.
Największy problem stanowią chwasty (szczawik- uważaj by go nie zawlec bo wtedy doprowadzi cie do szewskiej pasji) Poprzerastane zielskiem rozetki słabo sie wybarwiaja i nie maja uroku.
Ważny jest też dobór podloża o czym pisalismy wcześniej. Musi być przede wszystkim przepuszczalne by nie zalegała pod korzeniami woda.
Pozdrawiam
" To nie Ziemia należy do nas, tylko my do niej"
aisul
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 sty 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: sobotka k. wrocławia

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Witam.Na pewno będę kierować się twoimi doświadczeniami przy zakładaniu mojego upragnionego kącika rojnikowego.Jeszcze jesienią wykonałam część robót.To znaczy, wybrałam ziemię na ok.20cm i nasypałam tam, co tylko miałam:żwir grubości od 16-32mm,trochę rozbitych starych cegieł.Na wiosnę zrobię reszte. Bardzo dziękuję za dobre rady, pozdrawiam
Pozdrawiam, aisul.
O-Connor
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 kwie 2009, o 20:46

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

super..:)
" To nie Ziemia należy do nas, tylko my do niej"
aisul
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 sty 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: sobotka k. wrocławia

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Adrian89
Piękne rojniki i takie ogromne rozety.Czy wystawa kwiatow to może na zamku Książ?Wiem,że co roku odbywa się tam wystawa i chyba w tym roku się wybiorę. Pozdrawiam
Pozdrawiam, aisul.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Aisul ja kupuję zawsze na wystawie w chorzowie, jakoś nie mam czasu by wybrać się dalej :)
Agnieszka W.
200p
200p
Posty: 340
Od: 23 wrz 2009, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Witaj Adrianie,

Może coś podpatrzę u Ciebie, :wit mam przed kamienicą poletko trawniczkowe. B. słoneczne miejsce z małą ilością wody - może rojniki posadzę. Bardzo mi się podoba ten prawie "niebieskawy".
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Agnieszko mi też się podoba, jest cudny, choć dałem za niego 10zł, było warto :D też mam dosyć sucho na działce i rojniki rosną wspaniale szczególnie jak się zadomowią po roku/dwóch wtedy mnożą się jak oszalałe :D
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Adrian89 pisze:Agnieszko mi też się podoba, jest cudny, choć dałem za niego 10zł, było warto :D też mam dosyć sucho na działce i rojniki rosną wspaniale szczególnie jak się zadomowią po roku/dwóch wtedy mnożą się jak oszalałe :D
... ale to nie jest rojnik a Rojnikowiec ościsty (Orostachys spinosus)- roślina bardzo krótkowieczna i kiepsko zimująca. Uzyskanie takiego okazu w ogrodzie praktycznie niemożliwe.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skalniaczek rojnikowy

Post »

Arek dzięki za info, a powiedziano mi że to rojnik ;:223 ;:14
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”