PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1967
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Piękna relacja ,bardzo dziękujemy Piotrze mam nadzieję że nie ostatnia będę ciebie wyglądać w tym wątku. ;:138 ;:180 ;:215
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Niesamowite!
Wandy w pasie zieleni przy ulicy!!!
Ciekawe miejsce, choć chyba ze względu na te wysoką wilgotność nie pojadę.
I te ogródki w doniczkach przy domkach na wodzie!
A jacy ludzie? Wyglądają na miłych i zadowolonych?

Dzięki za relację. A dlaczego dalszej części nie będzie?
A z innych miejsc, do których zaglądniesz?
Czekam z niecierpliwością, zwłaszcza, ze przyzwyczaiłam się do Twoich przejrzystych fotek prezentujących różne szczegóły krajobrazu, rośliny, ludzi i oczywiście architekturę.
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Ale wspaniała relacja z podróży do Brunei ;:215 ;:224
Piotrze super, że oprócz zdjęć wstawiasz opis, gdzie je robiłeś i czym się to miejsce charakteryzuje - dzięki za to ;:180

Hej, nie strasz nas, że to ostatnia część, przecież dobrze wiesz, że wszyscy czekamy na ciąg dalszy :roll: ;:173
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21764
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Świetna relacja,jak zawsze Piotrze .
Chylę czoła i dziękuję! ;:180 ;:167
Nawet oglądając zdjęcia można doznać wzruszenia czy to patrząc na to dziecko z dłonią w geście powitania
czy na artystyczne zdjęcia.
Piękna relacja.
Pozdrawiam ;:100
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

O jejku, takiego odzewu się nie spodziewałem. Bardzo dziękuję. ;:196 Już wieczorem zaczynam pracę nad częścią drugą.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Bandar Seri Begawan stolica Brunei Darussalam. Do równika już tylko 500 km. Żeby tu dotrzeć trzeba się przesiadać dwa razy: w Dubaju i Kuala Lumpur. 12000 km. od domu. Wypijam butelkę wody, za chwilę sięgam po następną i tak od rana do wieczora. Co ja tu robię?

Surfując w internecie 2 lata temu, trafiłem na Borneo. Zawsze chciałem tu być. :wink:

Nasz pobyt w stolicy Brunei dobiega końca. Jest ramadan, więc śniadanie przynoszą nam do pokoju hotelowego. Po południu przekroczymy granicę i pojedziemy do Parku Narodowego Lambir Hills, już w części malezyjskiej Borneo.

O świcie zerkam przez okno. Służby porządkowe już pracują.
Obrazek

Po śniadaniu idę na basen, ale nie żeby się wykąpać, a pstryknąć kila zdjęć. Na basenie kwitnie kilkadziesiąt tropikalnych roślin. Niejeden ogród botaniczny mógłby pozazdrościć.
Obrazek

Szczególnie spodobała mi się helikonia. Znana skądinąd u nas jako pokojowa roślina doniczkowa.
Obrazek

Głównym punktem dnia jest podróż łodziami do dżungli i obserwacja nosaczy - gatunku endemicznego (występującego tylko na Borneo) z rodziny makakowatych.
Obrazek

Po drodze wpadamy na targ rybno - owocowo - warzywny, ale nic nie kupujemy. Zachwyca różnorodność nieznanych owoców.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sama podróż łodzią, w tym ciężkim klimacie, ma cudowny wpływ na samopoczucie. Po drodze obserwujemy wodną wioskę, ale już od strony wody.
Obrazek
Obrazek

Docieramy do dżungli. Jesteśmy zachwyceni jej pięknem. A ta roślinność namorzynowa ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy uda nam się spotkać nosacze? Szansa jest, ale niewielka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracamy szczęśliwi. Udało się.
Obrazek

Podpływamy do wioski aby bliżej się jej przyjrzeć.
Obrazek
Obrazek

Widać, że mieszkańcy są świetnie zorganizowani. Pewnie są solą w oku Sułtana, ale dla turystów to wielka gratka.
Obrazek

Jakiś hotel albo restauracja, a może dyskoteka? Warto zwrócić uwagę w jakim kierunku ustawione są anteny sat.
Obrazek
Obrazek

Wracamy szybko. W oddali widać już zabudowania stolicy.
Obrazek

Na koniec kilka ujęć stolicy. Jest czysto, schludnie, kolorowo, rośliny zadbane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnie spojrzenie na meczet. Ta budowla jest poświęcona poprzedniemu sułtanowi. Rysunek meczetu zamieszczony jest na banknocie jednodolarowym.
Obrazek

K O N I E C
__________________________________
Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joaquin
200p
200p
Posty: 260
Od: 4 lut 2013, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Jesteś MISTRZEM ŚWIATA! Oglądanie Twoich zdjęć przenosi człowieka w tamte miejsca i zawsze chce się oglądać więcej i więcej...
Prosimy o więcej ;:303
Joaquin
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21764
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Kolejna uczta. Dzięki Piotrze ;:180 :D
Wspaniała relacja z tego fantastycznego miejsca. ;:333
Będą następne? Może z róznych wcześniejszych Twoich wojaży po świecie?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
wojciech1987
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 3 kwie 2014, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Piękne
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Krysiu, Joaquin, wojciech1987, dzięki.

Krysiu, starsze muszę wygrzebać z archiwum. :wink:


Zapraszam na krótkie zwiedzanie Singapuru.

Singapur - państwo-miasto położone jest w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego w Azji południowo-wschodniej. Singapur leży na wyspie, ale całość to 55 wysp i 5,5 mln mieszkańców. Singapur zaliczany jest do tzw. tygrysów azjatyckich, a więc krajów o wysokiej dynamice rozwoju gospodarczego. Jest czwartym finansowym centrum świata. Po porcie w Szanghaju, w Singapurze, przeładowuje się drugą co do wielkości ilość kontenerów na świecie. Lecąc samolotem widziałem około 200 statków zakotwiczonych na redzie - niesamowity widok.
Do równika już tylko 130 km. Klimat panuje tu tropikalny, bardzo wilgotny z roczną sumą opadów 2,5 m.
Mieszkańcy Unii nie potrzebują wiz wjazdowych do Singapuru. Turystyka jest tu na wysokim poziomie. Nasze biura podróży organizują trzy, czterodniowe wypady do Singapuru, jednak to zbyt krótko, żeby zwiedzić miasto. Myślę, że potrzeba tydzień aby zobaczyć wszystkie atrakcje.

Pierwsze, czym można się zachwycić po przylocie do Singapuru, to lotnisko. Changi Airport w Singapurze wygrało w rankingu na najlepszy port lotniczy na świecie (nie pierwszy raz zresztą). Naprawdę, nie ma sobie równych. Na podróżujących czekają liczne atrakcje: ogrody botaniczne, kąciki rekreacji, kilkadziesiąt punktów z dostępem do internetu, pomieszczenie z xbox, kąciki z TV, obszary z ekspozycją sztuki nowoczesnej i ... motylarnia. W ogrodach można podziwiać imponującą kolekcję kaktusów, storczyków, roślin tropikalnych, na dachu jest basen i piękny ogród ze ... słonecznikami. Lotnisko posiada także dla ruchu tranzytowego: hotel, prysznice, spa, siłownię i sale modlitewne. Poza tym jest to dzieło sztuki architektonicznej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to największa ruchoma rzeźba na świecie - Kinetic Rain
Obrazek
Obrazek

Po wyjściu z lotniska (Singapur przywitał nas niesamowitym skwarem i duchotą), jedziemy metrem do Singapore Botanic Gardens. To symbol i chluba Singapuru. Ogród już oczekuje na wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ogród podzielony jest na szereg sekcji. Mieszkańcy często organizują tam pikniki. O tym napiszę w bratnim wątku - niebawem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
img]https://i.postimg.cc/XYLTj8yS/6.jpg[/img]

W Ogrodzie znajduje się National Orchid Garden. Narodowy Ogród Orchidei jest główną atrakcją w Ogrodzie Botanicznym. Na trzech hektarach znajduje się imponująca kolekcja 1000 gatunków i 2000 mieszańców storczyków. O tym również w bratnim wątku. To będzie gratka dla miłośników storczyków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zwiedzanie miasta
Obrazek
Obrazek

Zwiedzanie zaczynamy od Boat Quay. Jest to piękne nabrzeże nad rzeką Singapur z zabudową kolonialną pełną kolorowych uliczek, kamieniczek, restauracyjek i pubów. A wszystko to w otoczeniu biurowców i banków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przechodzimy przez most i spoglądamy na stary port z drugiej strony.
Obrazek

Widok z mostu. W oddali widać jeden z symboli Singapuru.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To hotel z ogrodowymi tarasami.
Obrazek

Maszerujemy utartą ścieżką turystyczną
Obrazek

W oddali widać diabelski młyn (Singapore Flyer). To największa konstrukcja na świecie - 165 m. średnicy. Jednak w Dubaju, w Dubai Eye, w 2015 r., oddany zostanie do użytku młyn o śr. 190 m. Są to cyfry niewyobrażalne.
Obrazek

Widok na centrum finansowe.
Obrazek

Wreszcie docieramy do Merlion Park. Tu znajduje się kolejny symbol Singapuru - Merlion. Posąg (ryba z głową lwa) ma 9 m. wysokości i pięknie tryska wodą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu w oddali widać najbardziej charakterystyczne miejsce w Singapurze Marina Bay Sands.
Obrazek

Marina Bay Sands to obiekt turystyczny, który dysponuje hotelami, , teatrami, lokalami rozrywkowymi, restauracjami i centrum handlowym. Te trzy wieże, to luksusowe hotele połączone jakby łodzią - Sands SkyPark. Na SkyPark znajdują się restauracje ogrody i ... 150-metrowy basen-Infinity Pool, czyli basen z widokiem na linię horyzontu.
Obrazek

Infinity Pool
Obrazek

Wiadomo, na równiku zmierzch zapada szybko. Po całodniowych atrakcjach idziemy coś zjeść do centrum handlowego. W Singapurze nie ma straganów z jedzeniem - porządek musi być.
Wybór jest spory: kuchnia chińska, tajska, koreańska, wietnamska, induska, malezyjska i to całkiem niedrogo - kilka dolarów singapurskich - około 5.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po solidnym jedzonku idziemy jeszcze raz spojrzeć na Marina Bay.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Do Singapuru nie można wwozić gumy do żucia. Za śmiecenie i palenie papierosów na ulicy grożą wysokie kary pieniężne.


K O N I E C


_________________________________
Dzięki i pozdrawiam - Piotrek
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Piotrek!
To jest coś niesamowitego!
Architektura, krajobrazy, potrawy, rośliny...
Ja chyba tam kiedyś powinnam pojechać, tylko odstrasza mnie upał i wilgotność. Wszystko inne, nowe, obce i pozornie niebezpieczne jest do pokonania.
Dziękuję za prezentacje tych wspaniałych miejsc.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Iwono, to podoba mi się najbardziej:
;:333

raflezja pisze: Ja chyba tam kiedyś powinnam pojechać. Wszystko inne, nowe, obce i pozornie niebezpieczne jest do pokonania.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21764
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

A ja nigdy raczej tam nie pojadę :D mnie do szczęścia wystarczają zdjęcia Piotra
ale gdyby tak się zdarzyło to eh ten Ogród Botaniczny... eh ten Ogród Orchidei... mogłabym już nic więcej nie oglądać,nie zwiedzać :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”