Odpadanie kwiatów pomidora malinówki.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
beata77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 maja 2009, o 13:13

Odpadanie kwiatów pomidora malinówki.

Post »

Witam wszystkich. To moja pierwsza przygoda z pomidorami, no i mam problem. Pomidory zakwitły ale po pewnym czasie łodyga z kwiatem zrobiła się żółta i odpadła. Na zdjęciu widać kwiaty które jeszcze nie odpadły i mają żółte łodygi. Jaka może być tego przyczyna? Obrazek
robert45
200p
200p
Posty: 250
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Proszę bardzo.Tu jest odpowiedź.Niestety aby dojść do odpowiedniej strony należy przejść po kolei objawowo.
http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz ... hp?d=klucz
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Po prostu kwiat nie został zapylony, dzieje się to dlatego że: nie nastąpiło zapylenie, co się dzieje samoczynnie w gruncie, a pod osłonami trzeba przyrodzie pomóc, przez potrząsanie ( lekkie) krzaczkiem pomidora ( tą częścią gdzie znajduje się kwiat), lub za pomocą środka BETOKSON, opryskiwać kwiaty, lub moczyć grona kwiatowe.

Oraz gdy roślina pozbywa się nadmiaru kwiatu, gdyż nie może ich ( w czasie budowy owocu) wyżywić z powodu braku pożywienia w ziemi ,w której rośnie, lub braku wilgoci ( pomidor podczas tworzenia owoców potrzebuje dużo wody)
beata77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 maja 2009, o 13:13

Post »

Dziękuje za odpowidz. Pomidory podlewam co 3 dni wężem kropelkowym przez ok 1 godzinę. Czy to wystarczy? Podlałam je również 2 razy rozcińczonym krowim obornikiem z 10 dniową przerwą.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Beatko , u Ciebie widać drastyczny niedobór fosforu , prawdopodobnie spowodowany zimnem . Zmiana koloru roślin z fioletowego na żółtawy świadczy o mijającym niedoborze . Prawdopodobnie wysadziłaś rozsadę zbyt słabo dokarmioną tym składnikiem , bo dobrze odkarmiona powinna zimno przetrwać bez takich następstw . Zdrowy , niezapylony kwiat pomidora utrzymuje się na gronie długo , często zostaje na roślinie jeszcze po zbiorach , opadają porażone szarą pleśnią lub z przyczyn fizjologicznych .
Ostatni i przedostatni w gronie chociaż mają żółtawe ogonki wykazują oznaki powrotu do życia , mają jakieś szanse pozostać . Nie napisałaś jak wcześniej przygotowałaś ziemię , jeśli tam jest mało do jedzenia , przerwa w dokarmieniu była zbyt długa , w takim wypadku starczy tydzień .
Możesz pokazać drugie grono ?

kozula
beata77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 maja 2009, o 13:13

Post »

Obrazek

Tak wygląda drugie grono. Rzeczywiście ziemia do której przesadzałam pomidorki była jałowa, podlałam ją krowim obornikiem(rozcieńczonym) dopiero po tygodniu. Jak często należy podlewać sadzonki obornikiem?
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

beata77 pisze:Obrazek

Tak wygląda drugie grono. Rzeczywiście ziemia do której przesadzałam pomidorki była jałowa, podlałam ją krowim obornikiem(rozcieńczonym) dopiero po tygodniu. Jak często należy podlewać sadzonki obornikiem?
Już poczuł jedzenie , chociaż jeszcze nie zmienił głodowego fioletu w jasną zieleń . Pomidor sam Ci powie kiedy chce jeść . Uważnie obserwuj wierzchołkowe liście wieczorem , albo wcześnie rano . Powinny być podwinięte pod spód , a w ciągu dnia mają się wyprostować lub pozostać nieznacznie podinięte . Jeśli w dzień pozostają mocno podwinięte lub skręcone , oznacza to przekarmienie , jeśli są wzniesione na ,,sztorc''głodują .

Pozdrawiam , kozula .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7572
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

kozula pisze: Pomidor sam Ci powie kiedy chce jeść . Uważnie obserwuj wierzchołkowe liście wieczorem , albo wcześnie rano . Powinny być podwinięte pod spód , a w ciągu dnia mają się wyprostować lub pozostać nieznacznie podinięte . Jeśli w dzień pozostają mocno podwinięte lub skręcone , oznacza to przekarmienie , jeśli są wzniesione na ,,sztorc''głodują .

Pozdrawiam , kozula .
Te szczegóły są ważne, wydrukowałam i zaniosę siostrze.
beata77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 maja 2009, o 13:13

Post »

Bardzo dziękuje za te informacje. Muszę jeszcz podkarmić moje pomidorki.
Awatar użytkownika
maciachowa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 21 kwie 2009, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nideggen

Post »

Moje bawole serca dostały już normalniejszych w kształcie liści ..ziemia jest wilgotna ale twardo przy tych deszczach tydzień NIE podlewałam. Ale chyba im za zimno tym jest. Bo bardzo skoczyły w górę krzaczki ale ogonki liści są sine..filetowe trochę. Bardzo delikatny krzak to bawole serce :) Żeby się uchował i abym nie zmarnowała ... :)
Jutro delikatnie gnojówka z pokrzyw rozcieńczona zasilę i może na noc znicz zapalony wstawię.. będą mieć cieplej chociaż dzisiaj :)
No jak uchowam coś na tych krzaczkadh to będę dumna z siebie :)
Pozdrawiam
Maciachowa
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

moje bawoły to takie herlaczki od samego początku, już siewki nie miały siły stać. teraz w są glebie ale fioletowe od miesiąca nic nie ruszyły w górę - może co niektóre troche przytyły. podlewam gnojówką i substralem . i jeszcze te rdzawe plamki- załamka ;:110
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

U mnie też Bawole Serca i Malinowe Retro wyglądają najgorzej. Jakby im właśnie było najbardziej zimno ze wszystkich odmian.
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

chyba skończy się moja przygoda z pomidorami tak ,że pójdę jutro na targ i kupię kilka ładnych krzaczków zamiast płakać nad tymi moimi. chociaż zauważyłam rano ,że wykształciło się pierwsze grono z jednym dużo większym zawiązkiem niż reszta w gronie. a przedwczoraj tego jeszcze nie widziałam , więc jednak bawole wolno ....ale się rozwija. zerwałam największe zawiązki żeby ich jeszcze nie obciążać dodatkowo. co słabsze rośliny wymienię na te targowe
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”