Drzewa owocowe - nawożenie

Drzewa owocowe
Irek_2
200p
200p
Posty: 238
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drzewa owocowe - nawożenie

Post »

A "ostatecznie" to kiedy się podsypuje ? :wit
A jakim nawozem podsypaliście ? Ja teraz podsypuję obornikiem granulowanym, który będzie się rozkładał cały sezon. Podsypałem już jabłonki (3 i dwuletnie, 1-rocznych nie nawożę). Podsypałem już winorośle (8-9 letnie), borówki (8-9 letnie i 3 letnie), brzoskwinie, nektarynkę i świdośliwy. Będą jeszcze podsypanie porzeczki, agrest i jeżyny.
A na start dostaną również Yarę, a borówki swój własny, dedykowany.
Pozdrawiam Irek
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 727
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Yaramila czy Biopon?

Post »

Od 3 lat stosuje Yara Mila Complex i nie narzekam. Np. porzeczka czerwona leży pod ciężarem 6 kg owoców. Jak ktoś nie wierzy to mam film nagrany ogólnodostępny. Biopon też jest dobry ale droższy. Co roku kupuje 10 kg worek naokoło 400 m. kw. Czyli mała garść około 25 g na metr w jednej dawce w kwietniu plus kompost. Potem stosuje jeszcze obornik granulowany. Owoców mam od groma. Oczywiście są nawozy pewnie lepsze i każdy ma swoje ulubione ale ja idę na łatwiznę jeden nawóz do wszystkiego, tylko do borówki kupuję inny.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7511
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Drzewa owocowe - nawożenie

Post »

Też mam swój ulubiony, od zarania azofoskę, a pod maliny- jeśli tylko da się przemieszać z glebą granulat bydlęcy. Dopiero gdy zaczynają owocować azofoskę. Pod borówki - wiadomo, nawóz przeznaczony dla nich. Swego czasu zrobiłam sobie takie zestawienie składu poszczególnych nawozów do ogrodu :
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Darelecki
100p
100p
Posty: 132
Od: 28 mar 2021, o 04:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Śliwy - OPRYSKI

Post »

Witajcie,
moje drzewka nie rosną zbyt bardzo. Domniemam, że winny jest brak azotu. Czy mogę nawozić na wiosnę takim saletrzakiem o składzie:
27% azotu (N),
4% magnezu (MgO),
około 6,5% wapnia (CaO)
Zależy mi, by nie pakować się w droższe nawozy.
Darelecki
100p
100p
Posty: 132
Od: 28 mar 2021, o 04:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Drzewa owocowe - nawożenie

Post »

Cześć,
kupiłem nawóz Ogród 2001Siarkopolu do nawożenie drzewek owocowych. Posadziłem w tamtym roku czereśnie i śliwki. Wiem, że jest już trochę późno, bowiem drzewka zakwitły, ale czy mogę jeszcze nawieźć drzewka? I jeszcze jedno pytanie. Posadziłem wczoraj kilka nowych drzewek. Czy powinienem je nawieźć jeszcze w tym roku, czy dopiero na przyszły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”