Fasolka szparagowa cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Pelasia napisała (w innym wątku):
O proszę,to ja też posadzę fasolę koło słonecznika ..tylko czy wystarczy jej pokarmu przy takim żarłoku jak słonecznik? Najwyżej dam im gnojówki z pokrzyw..

To jest mniej więcej to samo co system uprawy trzech sióstr, tylko zamiast kukurydzy jest słonecznik (może jeszcze sztywniejszy).
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Asza!
Fasolka jak się patrzy.Moja jeszcze w torebkach.Ale w przyszłym tygodniu wysieję.Mam kilka odmian,lubię różności.A w tym roku zaszalałam z kupnem.Przez internet.Tylko czasu za bardzo nie mam.Na razie to gimnastyka przy sadzonkach pomidorów Ani-Kozuli.
A przy okazji powiem,że nigdy jeszcze nie stosowałam oprysków fasoli.Nie musiałam,zawsze urosła i jedliśmy ją przynajmniej raz w tygodniu w okresie letnim.A nadwyżki mroziłam.
Dobrze,że jest to forum to można dowiedzieć się co to ludziska nie robią dla zysku!
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Fasolka szparagowa

Post »

W środę lub czwartek może być w Wielkopolsce -5 st. na 2 metrach. Przy gruncie pewnie z -8. Da się jakoś zabezpieczyć fasolę, która już skiełkowała?
Tomek
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Fasolka szparagowa

Post »

zelwi pisze:W środę lub czwartek może być w Wielkopolsce -5 st. na 2 metrach. Przy gruncie pewnie z -8. Da się jakoś zabezpieczyć fasolę, która już skiełkowała?
Nie wiem. Wysiałem już Goldmarie do gruntu, a jeszcze jej nie ma na powierzchni. Mam nadzieję, że teraz już nie będzie większych przymrozków.
pozdrawiam, Gunnar
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa

Post »

:wit Moja fasolka też już na wierzchu,a tu zapowaidają przymrozki :evil: Jutro kupię grubszą flizelinę i ją po prostu pzykryję...może przeżyje(może i folię polożę na flizeline) :shock:Trzeba próbować coś robić...żeby ratować uprawy ;:224 A dzisiaj w ramach odpoczynku posialam ogórki :oops:
Asia
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Ja w tym roku posadziłam kilka fasolek do doniczek zobaczę co z niej wyrośnie.Zawsze sadziłam do gruntu czas najwyższy spróbować coś nowego.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Pelasia pisze::wit Moja fasolka też już na wierzchu,a tu zapowaidają przymrozki :evil: Jutro kupię grubszą flizelinę i ją po prostu pzykryję...może przeżyje(może i folię polożę na flizeline) :shock:Trzeba próbować coś robić...żeby ratować uprawy ;:224 A dzisiaj w ramach odpoczynku posialam ogórki :oops:
Asia
Kartony chyba będą lepsze jak folia.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Suzana ,ale jak kartony? :roll: Na fasolke położyc kartony?
Asia
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Kartony z pudełek skutecznie chronią przed przymrozkami. Spróbuj powbijać jakieś patyki jako podpórki dla kartonów i na nich zeprzeć pudełka.Boki karonów przysypać lekko ziemią aby zimne powietrze nie dostawało się do środka. Robić to jeszcze przed zachodem słońca bo ziemia nie jest wychłodzona i zatrzymujemy część ciepła z dnia.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Ja, mam suzana przygotowane tekturowe cylindry, które , jak potrzeba, nasuwam na palik z pomidorem. Wykonałem je z tektury malarskiej/ ze składu budowlanego/ zaimpregnowanej obustronnie drewnochronem by nie nasiąkała. Spięte są zszywkami. Jak nie są potrzebne leżą sobie na stryszku złożone na płasko nie zajmując wiele miejsca.

Pozdrawiam

PS Nadchodzi dla naszych warzyw ciężki tydzień.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Oj, ciężki, ciężki tydzień. Zaglądam co rusz na prognozy i to ma się wlec kilka dni, najgorzej na zachodzie i północy, obejmie aż po Małopolskę.
Ja mam przygotowane kartony, włóknina, gałązki iglaste, znicze. U mnie przewidują 0*C ale w praktyce wychodzi, że jest zawsze niżej niż prognozy.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Moja fasolka już też od jakiegoś czasu na wierzchu, cały czas przykryta podwójną agrowłókniną i dzisiaj rano troszkę spanikowałam bo na termometrze 0* zobaczyłam, ale nic jej się nie stało, na razie nic nie wskazuje by podmarzła.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Fasolka szparagowa

Post »

Ja mam przykrytą agrowłókniną i na to folia. Niech się ziemia grzeje przed nocą. Jutro dołożę jeszcze jedną warstwę agrowłókniny.
Tomek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”