Kwaśna gleba

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Kwaśna gleba

Post »

Otrzymałam już wynik analizy gleby w moim ogrodzie i tak:
pH-7,67;
zasolenie-0,12 g/NaCl/dm3;
N-No3-25;
P-41;
K-15;
Ca-2350;
Mg-225;
Cl <10;
wszystko w mg/dm3. Może ktoś pokusi się na interpretację i podpowie mi co w jakiej kolejności muszę zrobić żeby mi cokolwiek rosło. A może wszystko jest ok. tylko za mało podlewałam i warzywa przegrały w konkurencji o wodę z tujami rosnącymi w pobliżu?z pozdrowieniami ania
ania1590
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kwaśna gleba

Post »

Masz bardzo dobrą glebę, bo nie jest zasolona, wystarczy na wiosnę zasilić :azotem ,fosforem i potasem i będzie wszystko rosło. Jeśli możliwe to dobrze by na jesień dać obornik, ale i tak wiosną musisz zasilać nawozami mineralnymi ,z mineralnych poleciłbym najbardziej hydrokoplex lub inny który ma w składzie siarczan potasu ,żeby lekko obniżyć pH ,a dokładniej powinnaś podać jakie rośliny to można bardziej uwzględnić. Podlewałaś dobrze ale tylko składniki pokarmowe się skończyły , bo rosnące tuje w pobliżu też trzeba brać pod uwagę. Na jesień obornik może pobudzić do wegetacji tuje jeżeli w pobliżu rosną , a wtedy mogą podmarznąć , bo krzewy jeszcze trzeba podlać przed zimą .
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Kwaśna gleba

Post »

Dziękuję za odpowiedź, więc przez te tuje chyba nie dam teraz obornika, dopiero wiosną. Chcę tam posadzić truskawki i trochę warzyw, cebulę, rukolę, fasolkę szparagową, czosnek, koper, fenkuł, ale naprawdę niewiele tych warzyw.
ania1590
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kwaśna gleba

Post »

ania1590
Najpierw napisz co chcesz tam posadzić ?

jarek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”