Itea

Drzewa ozdobne
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Itea

Post »

Jeśli chodzi o jej atrakcyjność to w mojej ocenie kwiaty ma trochę mniejsze i mniej niż się spodziewałem przez co traci nieco na swojej atrakcyjności (oczywiście zdjęcia reklamowe mówią co innego :-) :-) ale jesienią (teraz) liście przebarwiają się pięknie.

Jednak ja osobiście szczerze powiedziawszy nie uznał bym ją za wartą głównej ekspozycji przed frontem domu. Choć jak porośnie u mnie jeszcze kilka lat i się zagęści to może zmienię zdanie.
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Itea

Post »

Dzięki. W sumie zrezygnowałam z zakupu, choć szalenie zauroczyły mnie te jesienne zdjęcia
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Itea

Post »

Odświeżam wątek, bo chciałabym zapytać o Wasze doświadczenia z Iteą wirginijską.
Nie miałam pojęcia o istnieniu tego krzaczka aż przedwczoraj zobaczyłam go w sklepie ogrodniczym obsypanego kwiatami i rozbzyczanego trzmielami. Cudo! Internet jak na złość nie chciał działać, więc poszłam do obsługi z pytaniem czy ma u mnie szanse rosnąć. Dowiedziałam się, że tak oczywiście (cóż by innego...). Nocował na balkonie i wczoraj po południu, po powrocie z pracy, stwierdziłam, że niestety przywiądł. Zasiadłam do netu i... dalej nic nie wiem. :( Jedni piszą, że to bezproblemowa roślinka byle miała kwaśną ziemię, inni, że musi mieć stale wilgotno, a najlepiej w ogóle na brzegu wody jeśli nie w stawie... Jedni, że koniecznie słońce, drudzy, że wręcz odwrotnie więcej cienia. Jedni, że można ciąć, drudzy, że nie lubi jak ją ciąć. ;:223
Ratujcie, bo już nic nie wiem. Działka u mnie kwaśna, dość piaszczysta, ale z dojściem do bajorka (chociaż tam raczej cień od olch i już nie tak kwaśno). Może podsypać jej ziemi i posadzić z hydrożelem skoro lubi wilgoć?
Bardzo bym nie chciała jej zmarnować. Jest prześliczna!
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Itea

Post »

Moja itea rośnie bezproblemowo i bez żadnego wspomagania z mojej strony od wielu lat.
Po prostu posadź do ziemi, podlej i pozwól jej żyć swoim życiem.
Na wiosnę można troszkę zasilić nawozem dla kwasolubów.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Itea

Post »

Dzięki wielkie, że odpisałaś. :) Tak zrobiłam i rosła pięknie aż do jesieni. Ślicznie się przebarwiły listki. Zobaczymy jak przetrwa zimę...
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”