Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

Jezeli do mnie byly skierowane slowa przemka to odpowiem innym cytatem
Poddruh Leucojum vernum subsp. vernum, ktorý rastie v ČR a na západe Slovenska, sa odlišuje od tochto východokarpatského poddruhu menším vzrastom a menšími kvetmi, v populácii karpatského poddruhu je výrazne vyššie zastúpenie dvojkvetých jedincov
:wink: z drugiej strony ni rozumiem skąd te emocje toż ja wcale nie mam zamiaru udowadniać ze to ja mam akurat rację a nie ktoś inny- chciałem tylko zauważyć ze z tymi 2 kwiatami na łodyżce miałem trochę racji :wink:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Beato jeżeli wzięłaś to do Siebie to przepraszam bo w żadnym stopniu nie dotyczyło to Twojej osoby(chodziło o wątek warzywny). A szczerze mówiąc to uważam, że dzięki Tobie, ale również i dzięki Swagmanowi wielę skorzystałem i wiele będę mogł jeszcze skorzystać. Wskazane linki czy odwołania do literatury są dla mnie cennymi informacjami, które próbuję sklejać w całość. Niestety często te informacje są niespójne a czasami nawet sprzeczne a wtedy gubię się w tym wszystkim. Myślę, że emocje już troszeczkę opadają i możemy przystąpić do dalszej współpracy. Jeszcze raz przepraszam Waszą dwójkę a na pojednanie proponuję cebulki irysków (no ale niestety dopiero jak zaschną). Śnieżycą niestety nie dysponuję.
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

;:24
Tak, opadły emocje, a my możemy chociaż spróbować nauczyć się dyskutować, długo zastanawiałam sie gdzie i w czym leży problem i wychodzi ,ze w naszej nadgorliwości działania i sposobie postrzegania działań swoich i innych osób.
Przekazując info wiedzy , musimy wyłączyć emocje i zrozumieć, ze ktoś ma swoja racje - to zostawiam go w spokoju! , niech to przeżyje sam i zmieni zdanie na dany temat, zachowując asertywność, czego nam wszystkim życzę, niezależnie od treści tematu. :)

Nie gniewam się , ale wracam do swego ogródka,tam moje miejsce pracy i działania.
Pozdrawiam serdecznie , Beata
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

jak nie masz śnieżycy to jakieś cebulki karpackiej i letniej mogę podeslać po okresie wegetacji :idea: :wink:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Na cebulki karpackiej bardzo chętnie poczekam a o letniej zupełnie zapomniałem, że mam, może nawet z małą nadwyżką bo rośnie aż w trzech miejscach. A tak na marginesie to śnieżyca letnia jak na mój gust jest trochę za wysoka albo ja źle ją eksponuję. Nie zrobiła na mnie zbyt oszałamiającego wrażenia. A wiecie coś może o tej jesiennej? Czy jest gdzieś w sprzedaży?
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

Zeby doszukać sie tej śniezycy jesiennej trzeba zaznajomić się z obecnym rodzajem Acis obejmującym kilka gatunków roślin podobnych do śnieżyc -jednak kwiaty nie sa tak efektowne http://www.pacificbulbsociety.org/pbswi ... x.php/Acis
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Dzięki za linka. Chyba jednak zrezygnuję z jej poszukiwań.

Obrazek Obrazek Obrazek

2 pierwsze zdjęcia przedstawiają działeczkę skąd pozyskałem moją (3 zdjęcie) śnieżycę. Niestety nie rozrasta się zbyt silnie.
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

przemek1136 pisze: Niestety nie rozrasta się zbyt silnie.
Ona musi mieć wilgoć cały czas, latem też. U mnie na takich stanowiskach nawet się sieje, ostatnio znalazłam kwitnące za żywopłotem w rowie:)

Czy ktoś z Was uprawia może Leucojum aestivum 'Gravitye Giant albo wie gdzie kupić?
Pozdrawiam, Marta
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Moja bidula zdecydowała się w końcu rozkwitnąć.

Obrazek Obrazek
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zakwitło kilka śnieżyc w zaprzyjaźnionym lesie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Śnieżyca letnia nie jest już taka intrygująca. Kwiatki w zbliżeniu wyglądają jeszcze możliwie ale cała roślina nie zachwyca.

Obrazek
zorza
50p
50p
Posty: 96
Od: 30 wrz 2008, o 12:31
Lokalizacja: lubelskie ,Chełm

Post »

Piękne snieżyce , ja dostałam kwitnąca w zeszłym roku rosllinkę , nie wiedziałam ze musi miec mokro i wyglada na to że zaszuszyłam :( , bo nic nie urosło mi w tym roku
pozdrawiam serdecznie:) Małgośka
Zorza w ogrodzie
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Obrazek

Gdyby jej proporcje były inne...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”