Cytryna skierniewicka - uprawa,wymagania,problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
zanetap
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 5 sie 2010, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Cytryna Skierniewicka 0,5 -- 0,8 kg cytrynki

Post »

Hmmmm Dzięki za rady :wink:
Zajmę się nią, na wiosnę.
Pozdrawiam
Zaneta
Awatar użytkownika
Nikitka
200p
200p
Posty: 330
Od: 27 lip 2010, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na ziemskim padole...

Re: Cytryna Skierniewicka 0,5 -- 0,8 kg cytrynki

Post »

Bo-enka :wit
Bardzo ładna cytrynka ;:138 niech Ci owocki szybko dojrzeją ;:3 Moja cytryna owocuje pierwszy raz i ma tylko jeden owoc, ale i tak się z niego cieszę. Z owocowaniem lepiej radzą sobie kalamondyna i pomarańcza. Mandarynka też miała sporo owocu, ale niestety dopadło ją jakieś choróbsko i nie udało mi się uratować roślinki. Możesz je obejrzeć w moim wątku.
Bo-enka
500p
500p
Posty: 813
Od: 12 lip 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytryna Skierniewicka 0,5 -- 0,8 kg cytrynki

Post »

Nikitka pisze:Bo-enka :wit
Bardzo ładna cytrynka ;:138 niech Ci owocki szybko dojrzeją ;:3 Moja cytryna owocuje pierwszy raz i ma tylko jeden owoc, ale i tak się z niego cieszę. Z owocowaniem lepiej radzą sobie kalamondyna i pomarańcza. Mandarynka też miała sporo owocu, ale niestety dopadło ją jakieś choróbsko i nie udało mi się uratować roślinki. Możesz je obejrzeć w moim wątku.
Piękny okaz, kwitnący, piękne kwiaty u cytrynki.
Może napisz co się działo z cytrynką że chorowała, no i że nie można było jej uratować ! :( :( :(
Opisz może objawy choroby.
BOŻENA
Awatar użytkownika
Nikitka
200p
200p
Posty: 330
Od: 27 lip 2010, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na ziemskim padole...

Re: Cytryna Skierniewicka 0,5 -- 0,8 kg cytrynki

Post »

Chorowała mandarynka. Jest taka choroba, że roślince ciemnieją gałązki i powali usychają. Nie pamiętam nazwy tej choroby, ale jest to chyba jakiś grzyb, a że wtedy byłam jeszcze laikiem w hodowli cytrusów to roślinkę wykończyłam ;:223
Bo-enka
500p
500p
Posty: 813
Od: 12 lip 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytryna Skierniewicka 0,5 -- 0,8 kg cytrynki

Post »

Moja kiedyś zrzuciła wszystkie liście w środku lata, nie wiedziałam co robić bo usychały jej nowe przyrosty ( z podlewaniem było OK ).
Nie wiem co było, ale obcięłam poniżej usychania pędów i po 2 tygodniach zaczęły pojawiać się pierwsze listki, od tamtej pory rośnie dobrze.
Cytrynki mają długi czas dojrzewania, zrywam jak są żółciutkie i pachnące, a potem do herbatki po kawałku. ;:94
BOŻENA
Awatar użytkownika
Nikitka
200p
200p
Posty: 330
Od: 27 lip 2010, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na ziemskim padole...

Re: Cytryna Skierniewicka 0,5 -- 0,8 kg cytrynki

Post »

Długo się czeka od kwiatka do czasu aż będzie dojrzała?
Bo-enka
500p
500p
Posty: 813
Od: 12 lip 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytryna Skierniewicka 0,5 -- 0,8 kg cytrynki

Post »

Te na zdjęciu mają 4 miesiące, rok temu o tej porze to cytryna stała jeszcze na dworze, było ciepło i słonecznie i cytrynka była do zerwania po około 5 miesiącach ( tegoroczne lato było nie sprzyjające dla cytrusów ), nie wiem jak teraz się zachowa roślina bo przecież ma do wykarmienia 3 owoce po raz pierwszy.
W tej chwili mają po około 0.350 gramów, a jeden owoc jest dużo mniejszy. :wit
BOŻENA
krasnoludek1500
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 paź 2010, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytryna skierniewicka

Post »

Witajcie,
Cytrynę skierniewicką ?Tomaszewskiego? zakupiłam około 2 miesięcy temu.
Przesadziłam, użyłam ziemi uniwersalnej (kompozycja torfu wysokiego, niskiego, ziemi inspektowej, piasku drenażowego, próchnicy z drzew iglastych, zawiera: azot, fosfor, potas, magnes, cynk, bor, mangan i inne; pH 6-6,5; producent UMEX). Przyznam szczerze, że jej nie nawoziłam (nie wiedziałam czego użyć, gdzie kupić). Jak widać na załączonych zdjęciach (linki poniżej) ? nie czuje się najlepiej. Liście zmatowiały i wydają się blaknąć. Jak się już zorientowałam cytryny nawozi się w okresie wzrostu, czyli od marca do września. Jest październik? co robić? Jak jej pomóc? Co mogę kupić?

http://yfrog.com/i3cytryna1j
http://yfrog.com/n5cytryna2j
Awatar użytkownika
icedfan
50p
50p
Posty: 54
Od: 11 lis 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Drzewo cytrynowe!

Post »

Posiadam drzewko posadzone 3-4 lata temu (cytrynowe) posadzone zostało z normalnej pestki z cytryny....

Pytanie:
czy drzewko można przesadzić na Wiosna/Latom juz do ziemi... nie posiadam sadu ale mam za domem troche placu gdzie chciałbym posadzić kilka drzew.

czy ma ktoś takie drzewko, jeśli tak to poprosiłbym o informacje... w jakim miejscu w domu najlepiej byłoby temu drzewku małemu :)

Obrazek
Obrazek


czy to oznacza że nie będę tego drzewa wogole mogl do sadu wkopać ?? a bedzie miał wogole jakies owoce ??
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6527
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Cytryna skierniewicka

Post »

A czy ten wątek jest wam znany?
- Cytrusy - cytryna i inne cytrusy - BAZA

A ten:
- Drzewko cytrynowe w domu
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
icedfan
50p
50p
Posty: 54
Od: 11 lis 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

o przydatne! :)
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

witam :wit
swojego czasu chorowałam na cytryne....i po tych oszałamiajacych fotkach cytryny obsypanej kwiatami naszła mnie znowu ochota....
Matko zapach pewnie niewyobrazalny,szkoda ze nie pokazałas owoców ;:108
moze maszgdzies fotkę ;:180
i juz wiem,po cytryne pojade do castoramy ;:224

pozdrawiam Dorota
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Takie cudo mi wyrosło z pestki wielozarodkowej, jedna z trzech roślinek ma biało-zielone liścienie, ale widzę że zawiązek liścia też ma taką barwę :) Mam nadzieję że będzie się rozwijać bo trochę chlorofilu chyba ma?
Obrazek
Mam nadzieję że jej nie ukatrupię. Nie pamiętam czy to cytrynka czy pomarańczka, ale chyba to drugie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”