Wanda w podłożu i nie tylko

Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Rany.. , ja oglądam fotki z lata i napatrzeć sie niemogę na takie stado przepieknych vand , nie ukrywam , ze zazdroszczę.. Byłem w kwiaciarni w plazie i były wandy po 200..
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Danusiu cieszę się,ze nie masz strat.Korzystam z Twojego doświadczenia w ich pielęgnacji,zyczę,żeby jak najprędzej znów pokazały swoje piękno :wit
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Czytałem o tym , że Widziałaś vandy w LM i podobała Ci sie ta żółta w kropki ciemne , dzisiaj byłem i bardzo sie im przygladałem , były 2 , ale wziołem fioletową , miałę ochote i zółta ale tata.. :oops: , jak kiedys jeszcze tą zółtą spotkam to sobie kupię :P .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Tak...ta najbardziej,ale było tam jeszcze kilka,które mi się podobały.Artur,ja to poczekam na przecenę,bo nie wierzę,by wszystkie zeszły.Swoich mam już całą gromadę,a że nie mam z nimi żadnych problemów to ciągle mi mało.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Co u podopiecznych Danusiu????
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
hurr
50p
50p
Posty: 72
Od: 26 maja 2009, o 23:22

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Disiaj czekam na przesyłkę (zamówiłam krzyżówkę vandy na allegroooo ;) ) i zamierzam uprawiać ją w "podłożu". A w "podłożu" bo wymyśliłam, że keramzyt jest zbyt drobny i dlatego kupię korki do wina (jak w poradniku z internetu) i dodam do tego małe kamienie, by korki nie wypływały w czasie podlewania. Jak tylko tego dokonam wstawię fotki i zobaczymy, co z tego wyniknie:]
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

A po co chcesz w podłożu? To nie jest dobre... kiedyś próbowałam uprawy w korku, ale się nie udało i potem już wszystkie trzymam tak, jak trzeba, czyli bez niczego.
hurr
50p
50p
Posty: 72
Od: 26 maja 2009, o 23:22

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Nie mam jak zawiesić rośliny w koszyku, a nie przemawia do mnie uprawa w wazonie - jak miałabym podlewać roślinę w takim naczyniu? Musiałabym wyjmować ją za każdym razem, by wylać wodę. Na razie włożyłam ją do pojemnika z mchem - u mnie w mieszkaniu jest bardzo gorąco i nawet mech przesycha po kilku godzinach. Podlałam wczoraj, dzisiaj wszystkie korzenie były białe. Nie wiem tylko czy lepiej codziennie ją spryskiwać czy przenieść do doniczki, w której będę namaczać co kilka dni.
Pierwsza vanda, co za stres;)
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Normalnie zalewasz vandę, moczysz 3-4 godziny i bez wyciągania przytrzymujesz roślinę i wylewasz wodę.
Tu z Dusią muszę się zgodzić - wazony są najlepsze.

Obrazek
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

hurr pisze:Nie mam jak zawiesić rośliny w koszyku, a nie przemawia do mnie uprawa w wazonie - jak miałabym podlewać roślinę w takim naczyniu? Musiałabym wyjmować ją za każdym razem, by wylać wodę. Na razie włożyłam ją do pojemnika z mchem - u mnie w mieszkaniu jest bardzo gorąco i nawet mech przesycha po kilku godzinach. Podlałam wczoraj, dzisiaj wszystkie korzenie były białe. Nie wiem tylko czy lepiej codziennie ją spryskiwać czy przenieść do doniczki, w której będę namaczać co kilka dni.
Pierwsza vanda, co za stres;)
Jeśli nie chcesz bawić się we wlewanie i wylewanie wody, trzymaj sobie gdzieś wiaderko z wodą i kąp w tym Vandę, potem odkładaj ją do wazonu. Woda ta może być potem uzywana do podlewania innych storczyków. Ja też nie bawię się we wlewanie wody do wazonów, bo łatwo o ich potrzaskanie, poza tym mam taki ścisk na oknach i tak olbrzymie Vandy, że bardzo cięzko byłoby je ruszyć, nie zrzucając tego, co stoi przed nimi. 2 mi wiszą w oknie, przed zawieszeniem na miejscu po kąpieli musza porządnie wyschnąć, żeby woda z ich korzeni nie dostała się do liści innych storczyków, co stoją pod nimi.
A jak swoją Vandę masz w podłożu, to lepiej ją daj bez podłoza albo daj same kawałki korka, bo Vanda musi mieć dużo powietrza wokół korzeni. Wystarczy jedno pęknięcie na korzeniu i po posadzeniu w ziemię taki korzeń może zgnić, bo korzenie vandowatych są bardzo wrazliwe na gnicie (dlatego trzeba moczyć Vandy o takiej porze, zeby wyschły do wieczora).
Awatar użytkownika
iwonetta
200p
200p
Posty: 247
Od: 20 sie 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSKIE

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

WOW ale Vandy , jestem pod wielkim wrażeniem i nadal nie mogę dojść do siebie ;:111 ;:154 ;:111 Piękna kolecja ;:108
Serdecznie Pozdrawiam Iwona
Kwiatowo iwonetty
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=52&t=38150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

to tylko te co mają obecnie pędy :wink: :wink: :wink:
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Eh...pozazdrościć pozostaje ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”