Wanda w podłożu i nie tylko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Kamilko...jeżeli to jest twoja pierwsza wanda,to dobrze zrobiłaś wkładając ją do wazonu.Dla kogoś kto dopiero zaczyna z wandami jest to najprostszy sposób uprawy.Każdy ma trochę inne warunki uprawy i często to co się sprawdzi u kogoś nie znaczy,że sprawdzi się np. u mnie.Moje początki też były pełne wątpliwości i dopiero jak oswoiłam się z wandami mogę powiedzieć,że ich uprawa jest bardzo prosta.
Myślę,że uprawa w podłożu też nie jest skomplikowana,ale jak pisze Alusia najlepiej przyzwyczajać do takiej uprawy małe roślinki...do tego trafić z podlewaniem, zapewnić ruch powietrza powodujący szybkie przesychanie podłoża i powinno się udać.
Kamilko życzę powodzenia w uprawie wandusi oraz wspaniałych i częstych kwitnień.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Witaj Danusiu - jestem pod wielkim wrażeniem i zaszokowany jak przepieknie kwitną Twoje , uratowane przez Ciebie vandy ! Możesz byc z siebie Dumna ! :D ;:138 . Te vandy Kupowałaś w klombie ? Kurczę byłem wczoraj w Rzeszowie.. :? , ale na chwile wieczorem i korki były straszne.. Tez bym spróbował :roll: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
gogi
200p
200p
Posty: 491
Od: 27 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Mam pytanie odnośnie uprawy w stanie zawieszonym:
Czy ktoś może ma zawieszone swoje Vandy na karniszu, nad parapetem pod którym jest działający kaloryfer?Jedną moją Vandę miałam zawieszoną na oknie na haku i dobrze się to sprawdzało w okresie letnim - odpowiada mi taki sposób uprawy, ale okno jest zachodnie i teraz przeniosłam na południowy parapet. Kupiłam nawet haki i miałam prosić M o wywiercenie dziurek, ale może da się na tym karniszu? Firankę mam króciutką (tak żeby kwiatków mi nie zasłaniała :wink:), zasłonek nie mam, więc nic nie muszę przesuwać. Tylko, czy to wznoszące się ciepłe powietrze nie zaszkodzi?
Poradźcie.
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

gogi moje wisza na karniszu nad kaloryferem i maja sie dobrze,jedna kwitnie,druga wypuszcza ped,czesto daje mokry recznik na kaloryfer,zeby zwiekszyc wilgotnosc.
Pozdrawiam Iwona
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Tak jak napisała Iwka, powinno być jakieś źródło wilgoci i wtedy Vandy nie będą ,narzekały' :D
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
paula_
500p
500p
Posty: 678
Od: 27 paź 2009, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Dziewczyny proszę, wejdźcie na mój wątek bo mam problem z Vandą, a nie chciałabym powtarzać postu :(
Awatar użytkownika
gogi
200p
200p
Posty: 491
Od: 27 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Dzięki za wsparcie.
Jeszcze się zastanawiam nad tym karniszem, bo jak wczoraj przymierzałam wandzioszki to jakoś mi się nie komponowały z tą firanką - może zdejmę firankę (i tak tylko kurz się na niej zbiera) :;230 lub poproszę męża o zainstalowanie haczyków nad oknem.
Zwariować można z tymi kwiatami :;230
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Oj Gosiu masz rację zwariować można z tymi kwiatami, człowiek chodzi chucha dmucha i jednym kwiatkiem zakwitną, inni mają je w nosie, bo się na nich nie znają i kwitną jak szalone.
Pozdrawiam :P
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Gosiu, firanka niepotrzebna ,jeżeli masz tyle zwieszonych kwiatów w oknie. Kurz dodatkowo zbiera się te na nich, zatykając powierzchnie do pobierania wilgoci i tlenu :(
I okno ładniej wygląda :D
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Życzę wszystkim szampańskiego Sylwestra,a w nadchodzącym roku duuużo zdrówka,duuużo miłości i samych radosnych chwil.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Ale ty masz wspaniałe wandy. To zdjęcie jak stoją na ogrodzie w szeregu jest powalające. Moje mi coś marnieją. Myślę że mają za mało światła. ;:7
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Danusiu co słychać u Twoich Vand?Jak wyglądają po zimie?A może juz wyczuły wiosnę?
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Wanda w podłożu i nie tylko

Post »

Grażynko...moje wandy przetrwały zimę bez uszczerbku.Ostatnio wyraźnie się ożywiły,co widać po korzeniach,które znowu rosną.Dzień jest już sporo dłuższy,jest więcej światła i one to wykorzystują.Ale na pędziki przyjdzie jeszcze poczekać.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”