Nawożenie biohumusem

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
oloix
200p
200p
Posty: 201
Od: 12 gru 2008, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łosice

Nawożenie biohumusem

Post »

Witam...

Mam pytanie. Czy można nawozić zimą rośliny biohumusem ? Chciałem je nawieźć bo niektóre rośliny ( np: kalamondynka ) gubią liście.
Jeśli można nawozić to w jakiej dawce ??
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Na opakowaniu jest dawkowanie. Bezpiecznie jest dać teraz, o ile chcesz nawozić, 1/2 dawki.
oloix
200p
200p
Posty: 201
Od: 12 gru 2008, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łosice

Post »

Czyli można nawozić zimą ?
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Zimą nie należy nawozić - mało światła.
Zacznij nawozić od 2 dekady marca.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Biohumus jest nawozem organicznym, produktem przemiany materii dżdżownic kalifornijskich - wzmacnia glebę i korzenie rośliny - i do podlewania roślin doniczkowych może być używany (nawet wskazany) także w zimie. Nasz forumowy Doniczkowy Ambulans - Czarodziej zaleca w niektórych przypadkach - podlewanie czystym biohumusem.
Ja swoje rośliny nawożę prawie wyłącznie tylko biohumusem, oczywiście teraz w zimie rzadziej: co trzy tygodnie do miesiąca, dawką zalecana przez producenta (czasami dolewam więcej) tj. 2-3 nakrętki na litr wody.
Twojej kalamodynie może to pomóc, chociaż opadanie liści może być związane nie z brakiem minerałów czy składników odżywczych a z wystąpieniem jakiegoś szkodnika np. przędziorka. Musiałbyś to opisać dokładniej a najlepiej wstawić zdjęcia.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
nelly.trott
100p
100p
Posty: 119
Od: 10 lip 2008, o 14:54
Lokalizacja: MALMÖ

Re: Nawożenie biohumusem

Post »

oloix pisze:Witam...

Mam pytanie. Czy można nawozić zimą rośliny biohumusem ? Chciałem je nawieźć bo niektóre rośliny ( np: kalamondynka ) gubią liście.
Jeśli można nawozić to w jakiej dawce ??
Gubi liscie z pewnoscia ze ma ma za cieplo i za malo swiatla. Cytrusy powinny miec chlodniejszy klimat zima 10C mniejwiecej i duzo swiatla.
Bardzo przepraszam za brak polskich liter ale takich nie mam :( Zapraszam do mojego watku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”