Hydrożel

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
artipas
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 maja 2007, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Post »

korzenie świerków sprzedawanych na allegro są moczone w tzw hydrożelu, w tamtym roku zakupiłem 10 świerków i korzenie miały lepkie tak jakby wilgotne, po otrzymaniu przesyłki a było to w marcu natychmiast wsadziłem je do doniczek z ziemią, cały rok podlewałem umiarkowanie i gdy na jesieni sprawdziłem to z 10 szt zostały i póściły marne przyrosty tylko 4, na razie są w marnym stanie ale mam nadzieje że na wiosnę pószczą nowe przyrosty i się wybiorą. Jednak nie żałuje bo płaciłem za nie marne grosze także nie jest tak źle, drugi raz bym nie kupił. Poza tym wydaje mi się że na allegro za nieduże pieniądze nic pożądnego się nie kupi oczywiście dotyczy to roślin (za małe pieniądze dostaniemy małe i mizerne szadzonki za dobre sztuki trzeba trochę zapłacić) także nie ma się co łudzić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

A co jeśli ja zel zmieszam z ziemia w kwietniku, ktory jest pod blokiem i tam strasznie sucho, poniewaz strona poludniowo-zachodnia, jak Pan sadzi, skuteczny bedzie zel ? Czy moze w takim upale nie bedzie mial znaczenia.
Ale z umowa ze będę podlewac co wieczor rosliny?
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Nata 133

Parz wyżej . Tam już masz odpowiedz.

Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Ale namieszal ten zel mi w glowie, teraz juz sama nie wiem czy go dodawac do ziemi. Ale chyba sprobuje...
Duzo roznych opin czytalam, dlatego mam watpliwosci.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witaj !
Pomyśl co chcesz osiągnąć stosując hydrożel ? Jeśli masz kiepską ziemię - piasek to tak, będzie utrzymywał wodę.

Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witajcie !

Mój wspaniały sąsiad zastosował hydrożel do doniczki.
Zapomniał, albo specjalnie zapomniał podlewać przez tydzień , do 12 dni. Hydrożel zadziałał.

Pozdrawiam.

Nie jestem pracownikiem, ani dystrybutorem tego produktu.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
dzarek78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 maja 2009, o 15:41

HydroGel

Post »

Witam

Czy ktoś może orientuje się na ile skuteczny jest hydrogel, który w teorii powinien sprawiać, aby kwiatki dłużej były nawodnione? Konkretnie chodzi o coś takiego http://miniplant.pl/product_info.php?cP ... cts_id=115 . Prosiłbym kogoś kto miał z tym styczność o odpowiedź. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

A mnie intryguje jedno - czy jakość wszystkich hydrożeli jest taka sama; czy np. te, które oferowane są na Allegro pochodzą od różnych producentów, czy tylko od różnych dystrybutorów :shock: Który wybrać?? :?: ?? Może macie jakieś sugestie? Ja osobiście mam dobre doświadczenia z hydrożelem ( w zeszłym roku dostałam trochę w prezencie od znajomego i zastosowałam go do skrzynek balkonowych - sprawdził się idealnie), teraz planuję kilka nasadzeń z jego udziałem na działce. Chcę kupić, ale nie wiem jaki... :cry:
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witajcie !

Ja stosowałem w doniczkach i było OK.
Na działce miałem zamiar stosować, ale pogoda Sama wiesz jaka jest. Ne zrobiłem tego w tym roku.
Doświadczenie z hydrożelem znikome.

Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
Jean
100p
100p
Posty: 189
Od: 11 maja 2009, o 19:07
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Przechodząc ulicą zobaczyłem obsadzanie kwietnika przez pracownice firmy ogrodniczej. Zainteresowało mnie, że jedna pani wrzuca coś do dołka w który następna sadzi begonie. Zainteresowałem się i okazało się, że to nie Osmocote, którego się spodziewałem a właśnie hydrożel. W rozmowie z szefową grupy sadzącej dowiedziałem się, że stosują to z dobrym skutkiem.
Przechodząc często obok wspomnianego kwietnika widzę, że begonia /B. semperflorens/ ma się b. dobrze.
Pozdrawiam - Jean
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

No i nadal nie wiem który hydrożel wart jest kupna... Obligowana czasem, kupiłam w sklepie ogrodniczym coś, co miało być hydrożelem, a po otwarciu okazało się, że więcej tam nawozu i innego badziewia niż samego hydrożelu...;:29' Szukam dalej ;:201
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wiecie jakie ja mam zdanie w tej kwestii? - czy rośliny mają w naturze hydrożel? - nie a bynajmniej nie taki jak jest ogólnie sprzedawany, więc sadźmy je w ziemię i pamiętajmy o podlewaniu, nawożeniu, przesadzaniu i innej pielęgnacji, niech rozwijają swój system korzeniowy w jak najbardziej normalnych i zbliżonych naturze warunkach i cieszmy się z ich wzrostu. Jeśli ktoś nie pamięta o podlewaniu roślin w domu to po cóż mu żywe rośliny - sztucznych można też nawkładać w doniczki, ewentualnie zostają kaktusy (bez urazy dla kaktusiarzy), które wymagają rzadszego podlewania ale również mają swoje wymagania jakie należy im zapewnić. :wink:
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: Hydrożel

Post »

Podnoszę temacik.

Czarodzieju - ten hydrożel nie tylko ma być dla leniwych, ale i dla takich,
którzy wyjeżdżają na wakacje i nie ma kto podlewać roślin w domu
czy na balkonie.

Właśnie zaczęłam się zastanawiać nad kupnem - szkoda, że nie ma tutaj
na razie informacji, że ktoś przetestował od konkretnego producenta i poleca.
A może zamiast hydrożelu lepiej kupić skrzynki z podwójnym dnem?
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”