Storczyki TULIPANA998

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Storczyki TULIPANA998

Post »

Storczykowa pisze: a opiszesz dokładnie swoje storczyki i wstawisz fotki? ja ze storczyków najbardziej lubię Phalaenopsisy i Vandy i to nimi się zajmuję (mam 30 Phal. 4 Vandy i parenaście innych storczyków)
O nie :shock: :shock: :shock: , taki zbiór ! Ja storczyki uprawiam od kwietnia.... mam tylko 4 falki jeden biały z złotym środkiem , drógi biały z różowym środkiem , 3 taki jak na zdjęciu , czwarty fioletowy , jedną cambrię "łaciatą" kremowo-brazową i upadajacą biała vande..... nie wiem dlaczego jej u mnie nie "pasi" ;:98 , najchetniej cambrie i vanę wymieniłbym choćby na jednego lub 2 phalaenopsis , bo one najbardziej mnie lubią , cambria niby też.... Na następny tydzień jadę do Rzeszowa z zamiarem kupienia 4 falków.... ;:114 , za dużo pieniedzy wyrzucałem w rośliny jednoroczne.... :? , gdyby nie to że mam jeszcze ogródek miał bym już ze 40 falków....... Ale z ogródka nie zamierzam zrezygnowac , ze storczyków też ;:190 .
Edit : Po co ja je opisywałem przeciez mam fotki...... :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne storczyki. ja z ogródka dawno zrezygnowałam, bo nie lubię się babrać i do tego w ogródku jest dużo robali itp. storczyki zbieram, uwielbiam Phalaenopsisy i Vandy. mawsz zdjęcie swojej Vandy? ciekawa jestem, jak wygląda. ale Phalaenopsisy masz piękne.
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Coraz ładniejsze kaski pokazujesz mniam mniam piekne storczyki
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Dziękuje wam :oops: :D , zdjęcie vandy zrobię jutro , jak będzie dobre swiatło . Mam co prawda zdjecie , ale musiał bym długo szukac i ona teraz jest w gorszym stanie więc może bedziecie mi wtedy mogli pomóc , co robic by lepiej rosła.... Storczykaowa masz swój wątek storczykowy ? , zresztą ide szukac , może masz ....
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Tulipan998 pisze:Dziękuje wam :oops: :D , zdjęcie vandy zrobię jutro , jak będzie dobre swiatło . Mam co prawda zdjecie , ale musiał bym długo szukac i ona teraz jest w gorszym stanie więc może bedziecie mi wtedy mogli pomóc , co robic by lepiej rosła.... Storczykaowa masz swój wątek storczykowy ? , zresztą ide szukac , może masz ....
mam w dziale storczykowym, zresztą w podpisie mam link do niego, wystarczy kliknąć. mi chodzi o zdjęcie, na którym widać kwiaty Vandy, ale aktualne też możesz wstawić. i napisz, jak ją uprawiasz. jak chcesz, to mogę ci opisać mój sposób uprawy, moim Vandom raczej odpowiada.
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Ech... widzę Arturze, że się trochę namieszało z tym rozmiarem zdjęcia. :oops:
Gdzieś musiał wkraść się jakiś błąd.
Teraz to już sama nie wiem ... :?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Storczykowa - bardzo bym prosił o opis uprawy vand przez ciebie , fotki swojej jak nie zapomnę wstawię jutro :D , dzisiaj cały dzień mnie nie było ( Wszystkich Świętych... ) i jestem zmęczony....
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Storczyki TULIPANA998

Post »

No to wklejam fotkę tej vandy.... , jest w strasznym stanie.... ;:98 ;:98 ;:98 :
Obrazek
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

jak jest tylko korzeń to szansa na przeżycie jest bardzo mała, no chyba, że puści nowe. im więcej Vandy mają korzeni tym lepiej. opisz, jak ją uprawiałeś. a właściwie to skąd wziąłeś Vandę? to bardzo rzadkie storczyki i jestem ciekawa... ja zanim kupiłam moją pierwszą, a kupiłam ją 3 lata temu, kilka miesięcy szukałam jej w każdym sklepie, kwiaciarni i na wystawie kwiatów, które napotkałam. nie znalazłam, dopiero na wystawie storczyków mi się udało. tej Vandy już dawno nie mam, ale obecnie mam 4 inne. jedna jest w moim avatarze (niebieska). mam niebieską w kratkę, różową w kratkę, fioletową w kropki i żółtą bez wzorka.
nawadniam je przez zamaczanie korzeni w wiadrze z wodą ze studni.
na codzień stoją w szklanych wazonach na południowym oknie. są cieniowane.
obecnie pod parapetem, na którym stoją, jest ciepły kaloryfer, ale im raczej nie szkodzi.
na dnie szklanych wazonów czasem mają wodę, by wilgotność miały większą.
ogólnie Vandy to piękne, ale bardzo delikatne storczyki. szczególnie trzeba na nie uważać, gdy puszczają pędy, bo byle co wystarczy, by pęd uschnął. jak rozkwitną kwiaty, to już go nie zrzuci.
a pokaż jeszcze fotkę na której widać jak kwitła ta Vanda, o ile masz.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Tą vandzię dostałem w lipcu pocztą , za darmo od pewnej osoby..... Była zapakowana w pudełku , a że było chyba ponad 30 stopni... doszła trochę zmordowana..... z podeschnmietymi korzeniami.... kompałem ją wtedy ze 3 godziny... puzniej wisiała sobie spokojnie w cienistym miejscu ( ale jasnym ) , w upalne dni zraszałem ją woda po 2 razy dziennie ( korzenie tez ) . Potem trafiła do butelki..... z zalanym odrobiną wody keramzytem na dnie.... kapałem ja 1-2 razy w tygodniu ale tylko do 20 min....... czasem pół godziny.... Ona chyba gnije , korzenie jej drewnieja i cały czas usycha... raczej nic z niej nie bedzie.... :( . Jakoaś dziwna jesat i mała , liscie jej sie nie otwieraja tylko cały czas są zamknięte i pomarszczone... Chyba za duzo ja pryskałem... , chciałbym spróbowac jeszcze raz z większą wandą , z ładnie rozwiniętymi liscmi i żeby miała duzo korzeni... Znalazłem sprawdzony opis vandy , przez jedna osobę na innym forum , o taki :

1. Wlöz Vande w szklany wazon. Dla duzej Vandy wez duzy wazon dla malej maly. Korzonki moga wisiec w powietrzu albo moga dotykac dna.
2. Kap ja ( czyli zanurzaj w wodzie ) 2 razy w tygodniu ( przy duzych upalach 3 razy w tygodniu ). Zanurz ja tak aby korzonki pod woda byly. Zostaw ja zanurzona na kilka godzin, aby korzonki sie wystarczajaco napily. Do kapieli mozesz uzywac normalna wode albo deszczöwke.
Uwaga ! Nie zanurzaj jej za wysoko! Pozostale resztki wody w srodku lisci moga byc nie korzystne!
3. Do wody dodaj raz, dwa razy w miesiacu odzywke do storczyköw w normalnej dawce.
4. Vande mozesz ale nie musisz dodatkowo spryskiwac- codziennie albo co 2 dzien. Do wieczora powinny korzonki byc czesciowo obeschniete.
Uwaga ! Przy spryskiwaniu uwazaj aby woda nie dostala sie do serca rosliny. Przy trzech razach moze sie jej nic nie stanie, ale przy czwartym moze zaczac gnic i bedzie na wszystko juz zapözno.
5. Po kapieli wylewaj wode z wazonu w ten sposöb: jedna reka trzymaj Vande a druga wazon. Jezeli na dnie wazonu troszeczke woda zostanie to nie jest tragedia.
Uwaga ! Nie wyjmuj Vandy z wazonu jeśli nie musisz! Nie dotykaj korzeni jeśli nie musisz.! W naszej skörze jest wiele soli i to moze zahamowac wzrost korzenia.
6. Postaw Vande na miejsce gdzie najwiecej swiatla jest. Kapanie jej jest bardzo wazne ale wystarczajacy doplyw swiatla jest najwazniejszy.
Pamietaj ! Bez swiatla nie ma kwiatu !!!!
7. Vanda moze stac na sloncu, ale musisz byc bardzo czujny. Za duzo swiatla przez wazon moze ja spalic. Unikaj slonca w poludnie. Latem mozesz ja uprawiac na dworze.
8. Jezeli twoja Vanda bedzie miala duzo korzeni mozesz ale nie musisz je obciac pozostawiajac dwa albo trzy korzenie od göry. Odmladza to rosline i mobilizuje ja do rosniecia.
Teraz gdybym tylko spotkał ładna vandę zmobilizował bym się do tych rad..... tylko ze niemozna nigdzie kupic , a gdy pytam sie w pożądnych kwiaciarniach z przeważajacą liczbą pięknych storczyków , to sprzedawczy robią takie oczy :shock: , " o czym ty mówisz " , storczyk co ma rosnąć bez jakiedokowiek podłoża !! , w wazonie :shock: :shock: :shock: !!!! " :evil: Trzebaby na jakąś wystawę jechać.... :(
Twoje vandy sa przepiekne , widziałem w twoim wątku , jak ja ci zazdroszczę.... :(
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Vandy to bardzo rzadkie i niestety drogie storczyki. w kwiaciarni nigdy Vandy nie widziałam, tylko na wystawach. jedną kupowałam przez internet, mam ją już 2,5 roku, ponad pół roku czekałam, aż mi przyślą, żyje do dziś i ma bardzo grube korzenie, ogólnie cała jest bardzo duża, ale bywają też Vandy co mają 2 m wysokości. ogólnie bardzo te storczyki lubię i dlatego mam ich 4. niestety ciężko je spotkać.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Szokoda ,że tak ciezko je dostać..... ;:98 ta chyba pójdzie... do....ko... , zauważylem teraz że te resztki korzeni robią się coraz bardziej zdrewniałe... , uschnięte.... Rodzice planują już budowę domu dla mnie.... :shock: , mamy już materiały.... i plan... ( a ja mam dopiero 15 lat :shock: ) , i w tym projekcie domu jest również nieduży ogród zimowy :D . Więc kiedyś w przyszłości... , marze aby zamienic to pomieszczenie w orchidarium i wtedy vand nie , może zabraknąć.... ( nawet gdybym miał po nie jechać do Holandii... ) Ale teraz tez mi się marzy dorodna duża niebieska , zdrowa vanda.... Trudno pozostaja mi falki... no i reszta prostrzych w uprawie.... A co do zakupów przez internet to nasłuchałem się wiele przykrych histori od kolegów i nie mam zaufania do sprzedawców... Zreszta jestem zielony w sprawie kupowania przez internet.. , jak póżniej zapłacić osobie... ( wiem że chyba na konto się wysyła... )
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja tylko ten jeden jedyny raz kupowałam przez internet. i też tak jak ty mam 15 lat, jak zaczynałam zbierać storczyki, miałam 11. w przyszłości zamierzam dalej zajmować storczykami i w mojej kolekcji nie może zabraknąć Phalaenopsisów i Vand. z Vand najbardziej lubię niebieskie w kratkę i marzyłam o takiej i szukałam jej ponad 3 lata, a teraz w końcu ją mam, ale chyba wkrótce przekwitnie, Vandowate nie kwitną tak długo jak Phalaenopsisy. ale Phal. też bardzo lubię. a Vandy rzeczywiście są bardzo rzadkie. na wystawach bywają, ale nie jest ich dużo i mimo że są drogie, szybko się sprzedają i czasami jak przyjeżdżałam na wystawę to już były sprzedane (na wystawach byłam już 7 razy).
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”