Liliowce Stefana Franczak

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Liliowce Stefana Franczak

Post »

Grażynko :wit
chyba Cię ściągnęłam myślami. ;:108
Jestem szczęśliwą lub nie :heja posiadaczką Wandy Rutkiewicz. I tu zaczęły się problemy. Nigdzie nie mogę znaleźć jak ona wygląda - kolorystyka, kształt wysokość, że o reszcie nie wspomnę.
Właśnie mi zakwitła i pytanie ona czy nie ona? Kolor to taki jasny morel nawet bardzo podobny do tego na zdjęciu.
Jest wysoka teraz ok. 60 cm a kwiat ok. 18 cm. Nie pachnie, przynajmniej ja nie czuję.

Obrazek

Zdjęcie zrobiłam wieczorową porą komórką ze sztucznym oświetleniem bo sierota, z wrażenia że zakwitła nie zrobiłam normalnego zdjęcia w dzień.
Ma jeszcze jeden pąk, który miałam oberwać żeby nie osłabiać rośliny ale chcę zrobić normalne zdjęcie więc pąk został.
Pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Liliowce Stefana Franczak

Post »

Witaj Kasiu.
W ubiegłym roku miałam plany zakupu tej odmiany, ale jakoś nie wyszło. Po drugie nie miałam pewności, co do jej prawidłowości, bo źródło sprzedaży różnie wypada pod tym względem.
Chyba widziałam tę odmianę w Wojsławicach, kilka lat temu. Kojarzy mi się, że była chyba morelowo-różowa. Kiedyś na necie był katalog wszystkich odmian posiadanych przez Arboretum Wojsławice i tam chyba było jej zdjęcie. Niestety nie mogę teraz tego odnaleźć. Ta Twoja w dziennym oświetleniu i w początkach rozkwitu może być właśnie taka. Niestety Arboretum jest jedynym miejscem, gdzie można ją zobaczyć w realu, więc z braku innych wiarygodnych źródeł, chyba trzeba uznać, że jest ona właściwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”