Sadzenie i prowadzenie winogrona

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Winorośl

Post »

Witam!

Dostałam kilka sadzonek winogron. W związku z tym chciałabym prosi o pomoc. Nie wiem jakie warunki należy mu zapewni. Jak wsadzic, gdzie? Na słonku czy w cieniu? Jaka odległośc powinna byc między sadzonkami? No i co z ziemią? Myslałam, żeby zrobic jakąś "skrzyneczkę" i chociaż na wierzchu wysypac jakąś kupną ziemię. Bo u mnie ziemia jest zimn, gliniast, nic raczej nie chce rosnąc :(


Treissi, pisz proszę uważniej, bo z upodobaniem "zjadasz" końcówki wyrazów i używaj polskich znaków, tych wszystkich ś, ć, ł, ą, ę itd. Dziękuję. Nalewka
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

W przyszłości może trafisz na więcej wiadomości, a na razie wpisz w wyszukiwarce "winorośle" lub "winogrono" - Przyjemnej lektury. :)
Awatar użytkownika
slaw007
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2008, o 23:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Winogron

Post »

Winorośl lubi słońce. W cieniu możesz mieć problem z dojrzewaniem owoców.
Wsadź je co 1,5 metra.
Nie nadsypyj im kopczyka na wierzchu z lepszą ziemią, ani nie rób im skrzynki, bo w mroźniejszą zimę korzenie mogą przemarznąć.
Jak chcesz wzbgacić ziemię, to wykop większy dołek np 50 cm (lub więcej) i wsyp im ze 20 cm dobrej ziemii, na początek im wystarczy, ale później i tak korzenie będą dalej sięgać.
Staraj się sadzić sadzonki tak by szyjka korzeniowa miała była pod ziemią na głębokości około 30 cm.

Pozdrawiam

Sławek
mariokujaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 maja 2008, o 15:32
Lokalizacja: Włocławek

Post »

Mam prośbę szukam na forum ale nie mogę znależć kompletnego tematu na temat winorosli , zasady nawożenia ( czy sa jakies naturalne sposoby bez chemii) itd.
jeśli ktoś miałby chwile to proszę o pomoc z linkiem do takiego tamtu lub tez pełną odpowiedż na temat prowadzenia winorośli.
Z serca Kujaw-Włocławek
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Wpisz w nasza wyszukiwarkę hasło "winogron*" (z gwiazdką na końcu, ale bez cudzysłowu) i znajdziesz więcej tematów :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
mariokujaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 maja 2008, o 15:32
Lokalizacja: Włocławek

Post »

Dziękuję pieknie za wskazówkę , przeczytanie od deski do deski rozjasniło mi w głowie .
Niestety u nas dziś wciąz pada takze z działki zostaje tylko przeglądanie forum i doszkalanie się.
Z serca Kujaw-Włocławek
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moje winorośle rosną na konstrukcji namiotu foliowego, ale folia nie będzie zakładana.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4265
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

http://www.winorosl.pl/index.php?option ... e&SubMenu=
- wtym momencie do opisu należy dodać(to informacja od samego autora strony) jedno: podczas sadzenia do dołka wsypać nawet dwie garście wapna rolniczego.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Na podanej wyżej stronie, zainteresowały mnie winogrona olbrzymy. Czy ktoś ma
doswiadczenie z tymi odmianami winorośli?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4265
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Dopiero w tym roku kupiłem; zobaczymy, ale chyba nie w przyszłym. Sprzedawca- właściciel strony jest bardzo fachowy, uprzejmy i lubi gadać... Jego pociągnij za język. Doradzi Ci.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5434
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

mirzan pisze:Na podanej wyżej stronie, zainteresowały mnie winogrona olbrzymy. Czy ktoś ma
doswiadczenie z tymi odmianami winorośli?
Mirzan, o które odmiany dokładnie ci chodzi?

Nadieżdę AZOS i Kieszę1 (czy też Keszę1 - czyli Talizman), a także wiele wiele innych ciekawych, wielkoowocowych odmian kupisz w szkółce Krzewińskich (wysyłkowo). Są to tanie sadzonki, w doniczkach, ale tegoroczne.

Ale - Kiesza się może słabo zapylać (jest obcopylna).
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dzięki, spróbuję kupic u nich, bo o te odmiany mi chodzi.Ale nie mogę znaleźć cennika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”