Ogródeczek November

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
November23
200p
200p
Posty: 326
Od: 8 wrz 2008, o 10:05
Lokalizacja: Komorów/k. Wawki

Ogródeczek November

Post »

Witajcie. :)
Dzisiaj pada, więc zamiast wyprawy po nowe rośliny... zakładam własny wątek...:)
W całej masie Waszych wspaniałych ogrodów większych i mniejszych, mój skrawek prezentuje się mocno skromnie. Jednak pasja grzebania w ziemi (pomimo uczulenia...:( ) jest mocno zaraźliwa... Mój ogródek jest przyblokowy, choć to nieco inny blok niż większość, bo każdy z mieszkańców ma swoje wejście do mieszkania i w związku z tym "własny", ogrodzony ogródeczek. Ja mam szczęście mieszkać "na rogu", więc ogródeczek większy! Powierzchnia całości to aż ok.60m2!
W zeszłym roku mieszkanko przeszło całkowity remont, ogródek popadł w ruinę... W to lato przyszedł czas na otoczenie, podwóreczko itd, a także na ogródek. Z braku czasu (oboje z M. pracujemy) robimy wszystko z doskoku, w soboty. Ale pomalutku i do przodu...:)

Tak wyglądał "skalniak" remontowy...

Obrazek Obrazek

a tak jest obecnie ( w trakcie przemiany ze skalniaka w rabatę kwiatową i z rabaty w klombik iglaczkowo-pierisowo-kwaśnolubny... ;) )
Planuję przenieść hosty, a posadzić iglaki, skimmię i coś tam jeszcze, nie wiem co...

Obrazek Obrazek Obrazek
Beata :)
Cor gaudens exhilarat faciem...
Ogródeczek / domownicy i pracusie
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj Beato! Ciasny ale własny a to najważniejsze! Patrząc na pierwszą fotkę pomyślałam, ojej ale roboty...a zaraz następna rozjasniła mi twarz szerokim uśmiechem!
November23
200p
200p
Posty: 326
Od: 8 wrz 2008, o 10:05
Lokalizacja: Komorów/k. Wawki

Post »

pieris
Obrazek
krzewuszka
Obrazek Obrazek
pięciornik
Obrazek
Beata :)
Cor gaudens exhilarat faciem...
Ogródeczek / domownicy i pracusie
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Fajnie że zdecydowałaś się załozyć swój wątek :D .
Fajnie że masz swoje miejsce przy domku :D .
Ja baaardzo lubię pięciorniki :lol: .
November23
200p
200p
Posty: 326
Od: 8 wrz 2008, o 10:05
Lokalizacja: Komorów/k. Wawki

Post »

Moja kapusta, niestety już po zmianie miejsca zamieszkania i nieco... obskubana...
Obrazek
dziwaczek - z 60 nasion wzeszło aż! 1 (słownie: jedno)
Obrazek Obrazek
Beata :)
Cor gaudens exhilarat faciem...
Ogródeczek / domownicy i pracusie
November23
200p
200p
Posty: 326
Od: 8 wrz 2008, o 10:05
Lokalizacja: Komorów/k. Wawki

Post »

Agape, Agnieszko - witajcie :)
Ja dopiero "odkryłam" pięciorniki...mam jeden ale zasadzam się na więcej...tylko kurczę gdzie posadzić???
Beata :)
Cor gaudens exhilarat faciem...
Ogródeczek / domownicy i pracusie
Awatar użytkownika
BarWo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 24 sty 2008, o 19:11
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Beatko zaskoczyłaś mnie tym że mieszkasz w bloku, co prawda szeregowcu ale jednak. Ciekawa jestem czy od dawna go uprawiasz? Widzę że roślinki młode i też masz tam różności. Porobiłaś rabatki, więc i kawałeczek trawniczka będzie, ale 60m. to możesz poszaleć :D ;:26 Cieszę się że jeszcze jedna forumowiczka z przyblokowym dołączyła....no to na razie Obrazek
Serdecznie pozdrawiam Barbara
Rzucony kamień staje się opoką.../psalm/
doniczkowe... przyblokowy w garnku
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Beato!
Ile czasu zajęło Ci zrobienie ogródka,mam wrażenie że zrobiłaś to w ekspresowym tempie.Wszystko tak ładnie rośnie :lol:
Piszesz,że ogródek jest mały,ale ma swój urok.Nie wiem co znaczą słowa"mój skrawek prezentuje się mocno skromnie"


Ściskam i pozdrawiam
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Pięknie! Oby wszyscy wokół brali przykład z takich ogródków:-) i zakładali swoje.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

ja jestem tu od wczoraj i już nabrałam ochoty na wielkie prace ogrodowe. :D
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witaj, jak to miło obejrzeć kolejny ogródek. Rozbawił mnie widok tego porcelanowego obiektu z czerwoną deską, wyborne zdjęcie.
Masz już ładne rośliny i pięknie się zapowiadający ogród. Pokazuj, co i jak się zmienia, bardzo lubimy oglądać zdjęcia.
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witaj w naszym gronie ! Jestem pewna,że Twój ogródek zachwyci nas wszystkich najbliższej wiosny !!! Teraz przecież jest już bardzo ładny . Posadziłaś w nim dużo ciekawych roślin . Bardzo mi się podobają krzewuszki - posadziłam ostatnio u siebie taką, która zakwitnie biało-różowymi kwiatami . Z dziwaczkiem miałam tego roku podobną sytuację - nie wzeszło ani jedno nasionko,ale za rok znowu podejmę próbę...Pięciorniki to też dobry wybór,niewiele im trzeba a ślicznie i długo kwitną,przynajmniej u mnie . Dobrze,że masz ogród "pod ręką",bo możesz go podziwiać każdego dnia . Życzę przyjemności tworzenia zielonego zakątka i wspaniałych efektów pracy . Pozdrawiam i zapraszam do siebie .
Awatar użytkownika
milka100
100p
100p
Posty: 178
Od: 27 lip 2008, o 09:08
Lokalizacja: małopolska

Post »

o super kolejny "blokers" nam przybył :heja

witaj na forum :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”