Pytanie teoretyczno-praktyczne.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1005
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Przy dużym porażeniu opryski już nie pomogą, w kolejnym roku pryskaj środkami zapobiegawczymi przed pojawieniem się objawów i interwencyjnymi po wystąpieniu choroby. Taki mamy podział środków :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4248
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

mamiroma4 pisze:jak już ta choroba się pojawiła
wronek89 pisze:pryskaj środkami(...) interwencyjnymi po wystąpieniu choroby
Czemu więc porada brzmi nie?
Istotne jest tutaj nie samo nasilenie choroby, ile pora roku w stosunku do pory owocowania. Mnie młodą jabłonkę totalnie zaatakował mączniak prawdziwy, ale dzięki intensywnej interwencji stare liście pozosatły w rachitycznej w prawdzie formie, ale drzewko wypuściło nowe i teraz mam jabłuszka cacy!. Jesienią w sumie za późno na cokolwiek, ale z drugiej strony teraz już choroby prawie nie występują.
Więc moja rada- w sezonie walczyć bez względu na wcześniejsze zaniedbania.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Oldmike
100p
100p
Posty: 111
Od: 13 cze 2007, o 20:46
Lokalizacja: Łódź

Post »

Pytanie dość podchwytliwe bo co z roślinami zimozielonymi? Jak nie teraz to kiedy pryskać?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4248
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Ja uznałem , że chodzi o okoliczności jedynie takie, które stwarzają rzeczywiście dylemat. Np.: czy kropić parcha jabłoni kiedy wystąpi gdy niewiele przecież to da, skoro nie zapobiegano przed kwitnieniem? Uważam że tak, jeśli nie chcemy do reszty stracić plonu w tym sezonie.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
wciornastek
50p
50p
Posty: 82
Od: 28 cze 2007, o 15:47
Lokalizacja: Poznań

Post »

Decyzja o wykonaniu zabiegu w przypadku masowego wsytąpienia choroby nie jest łatwa. Jeśli jej jej szkodliwośc jest znaczna warto zrobic zabieg. W ten sposób teraz jesienią można ograniczyc ilośc inokulum na przyszły rok ( nie pozwolic na przejście w form e zimującą). Generalnie decyzja zalezy od konkretnej choroby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”