Groszek pachnący ( Lathyrus odoratus )wymagania,uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
violus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 mar 2010, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Groszek pachnący

Post »

tulipan zazdroszczę pogody w takim razie. Tutaj śnieg zimą jest anomalią praktycznie, a co dopiero w ostatnich dnia marca. Nie dowierzam że 0 stopni...w zeszłym roku o tej porze roku chodziło się bez kurtek już...

Mam nadzieję że szybko minie taka pogoda...

iza wietrzysko okropne...a takich fal na ocenie dawno nie widziałam.

I zaczęłam obawiać się o moje warzywka...ech
Awatar użytkownika
izabelka34
100p
100p
Posty: 169
Od: 15 lip 2009, o 16:54
Lokalizacja: irlandia

Re: Groszek pachnący

Post »

Załamka totalna,właśnie u mnie pada śnieg :shock: Ciekawe jak mój groszek to przeżyje i inne rośliny...sypie i to pożądnie
pozdrawiam Iza
violus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 mar 2010, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Groszek pachnący

Post »

iza to i Was nie ominął. U nas śnieg, deszcz i grad naprzemiennie... po południu sprawdzałam moje roślinki...nie znam się bo to pierwszy sezon mojego ogrodnictwa, ale na pierwszy rzut oka nic im nie jest. Oby w praktyce okazało się to prawdziwe :) nie wiem co się porobiło z tą pogodą...

Coraz więcej groszków pokazuje się na ziemią :)
Awatar użytkownika
izabelka34
100p
100p
Posty: 169
Od: 15 lip 2009, o 16:54
Lokalizacja: irlandia

Re: Groszek pachnący

Post »

Violus u mnie to drugi sezon,pierwszy był na wynajętej chacie...ogrodzik 1m na 1m :;230 Teraz jestem lepiej przygotowana,mam nawet plant food haha i trochę więcej miejsca :D a co do pogody to miejmy nadzieję że lato będzie dłuższe i upalne ;:3 może nawet będzie trwało 2tyg :;230
pozdrawiam Iza
Awatar użytkownika
izabelka34
100p
100p
Posty: 169
Od: 15 lip 2009, o 16:54
Lokalizacja: irlandia

Re: Groszek pachnący

Post »

O to mój groszek.krate po której będzie się piął zrobiłam sama z bambusowych kiji Obrazek
pozdrawiam Iza
violus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 mar 2010, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Groszek pachnący

Post »

No wreszcie pogoda się uspokoiła. Mam nadzieje że takich niespodzianek więcej nie będzie.
iza każdy następny rok jest prostszy od poprzedniego...tak mi się wydaje. Doświadczenie jednak potrzebne w tym temacie :) czyli teraz już na swoim? a ogródek duży? Czy typowy "wyspiarski" ? ;)
Awatar użytkownika
izabelka34
100p
100p
Posty: 169
Od: 15 lip 2009, o 16:54
Lokalizacja: irlandia

Re: Groszek pachnący

Post »

Witaj violus: :wit widzę że też spać nie możesz :wink: Doświadczenie to cały czas zdobywam,ale tez zapominam o tym co zdążyłam zdobyć :? Tak już na swoim po dwóch latach,a ogródek standard, właśnie wyspiarski,ale jakoś daje radę...chociaż trochę miejsca na roślinki i jestem happy, a jak u Ciebie?masz też swoje własne M?
pozdrawiam Iza
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Re: Groszek pachnący

Post »

Ja również kupiłam groszek,3 opakowania,myślę że za jakiś tydzień wysieję do gruntu,bo u mnie wiosna ,już od miesiąca,-azalia przed domem zakwitła więc to dobry znak.
Mam spory ogródek jak na angielskie warunki okolo 170m kw.,chciałam się odgrodzić od sąsiadki tym groszkiem,oprócz tego maty bambusowe i koniec podglądania :lol: :wink: :lol: .
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
violus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 mar 2010, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Groszek pachnący

Post »

Iza oj...ja dopiero z pracy wróciłam o tej porze... :) a co do własnego M...można powiedzieć że na swoim. Mieszkanko (a właściwie domek) socjalne, ale nie planujemy się stąd wynosić i jak tylko dostaniemy możliwość wykupienia (za niecałe 3 lata) na pewno to zrobimy :) Wcześniej nic nie robiliśmy bo ogródek był istnym placem budowy...teraz też nie jest posprzątane do końca bo cały czas coś jest do roboty ale mogę już troszeczkę się w nim "pobawić" w ogrodniczkę hihi ;)

A ogródek wielkościowo w porządku. Ostatni domek w szeregu więc cały tył plus bok plus przód :) Myślę że ponad 100m2, aż muszę mojego zapytać :D
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Groszek pachnący

Post »

U nas pewnie znowu będzie miesiąc suszy - tak jak rok temu - w całej prawie Polsce deszcz tylko na północy nie Mój groszek różowy czeka na wysianie. Izabelka34 jak kratka bambusowa trzyma się ściany? Fajna.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Groszek pachnący

Post »

Też kupiłam groszek - mix i bordowo-biały :) Bałam się załamań pogody, ale nie mogłam wytrzymać i wysiałam w wielodoniczkach w domu - myślę, ze jeszcze je potrzymam wewnątrz i pod koniec kwietnia wysadzę do ogrodu - na opakowaniu pisali o maju ;:129
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Groszek pachnący

Post »

Czy ktoś siał groszek z własnych nasionek ,pobranych na jesieni?,bo mój zakwitł w tamtym roku na biało,i miał małe kwiatki,czy to znaczy że trzeba było przygotować te nasionka w jakis sposób? Na wszelki wypadek w tym roku posiałam kupny.
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Groszek pachnący

Post »

Hmm... No właśnie, jak i kiedy otrzymuje się nasionka z groszku? ;:132
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”