Surfinia - wiadomości podstawowe

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Surfinie

Post »

Obrazek

Obrazek
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinie

Post »

Piękne te wasze surfinie. Mam nadzieję, że w tym roku będę miał podobne (dopiero zakupiłem, ale powoli się rozwijają).
Pytanie, jak często należ podlewać nawozem?
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Surfinie

Post »

Optymalnie jest nawozić przy każdym podlewaniu odpowiednio rozcieńczonym nawozem (np. 1 g nawozu na 1 litr wody).
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Surfinie

Post »

Też stosuje nawóz przy każdym podlewaniu. Ten w proszku dokładnie rozpuszczam tak samo 1g na 1 litr. Wychodze z załozenia, że maja byc wypasione, a nie chuderlaki :;230
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
annex_pl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 cze 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinie

Post »

Pytanie dotyczące podlewania surfinii: posadziłam je pierwszy raz, wszyscy mówią, żeby dużo podlewać, codziennie a w upały i częściej. Moje kwiaty są od słonecznej strony, sprawdzam na bieżąco wilgotność ziemi - czy jeżeli 2 dni nie podlewałam, a mają mokro powinnam lać czy czekać, aż będę mieć bardziej sucho? Będę wdzięczna za pomoc.
dagmarka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 lip 2011, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinie

Post »

witam!
ten owad o wyglądzie koliberka to fruczak gołąbek :D
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Surfinie

Post »

annex_pl pisze:Pytanie dotyczące podlewania surfinii: posadziłam je pierwszy raz, wszyscy mówią, żeby dużo podlewać, codziennie a w upały i częściej. Moje kwiaty są od słonecznej strony, sprawdzam na bieżąco wilgotność ziemi - czy jeżeli 2 dni nie podlewałam, a mają mokro powinnam lać czy czekać, aż będę mieć bardziej sucho? Będę wdzięczna za pomoc.
Trzeba uważać, żeby nie zgniły korzenie :D podlej kiedy uznasz, że trzeba. Możesz wtedy użyć więcej nawozu jeśli nie podlewałaś ze dwa dni.
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Surfinie

Post »

Od strony słonecznej, dwa dni nie podlewane w lipcu gdy są już rozrośnięte a mają mokro, to moim zdaniem z korzeniami mogło zacząć dziać się niezbyt dobrze, że nie pobierają wody :?
Ja swoim surfiniom przed podlaniem zawsze sprawdzam ziemię, czy aby nie za wilgotno.Teraz w lipcu muszę podlewać codziennie i to już ok. godz.16 , bo do wieczora zbyt by wyschło.
Ostrożnie z tym nawozem, można łatwo spalić korzenie i roślina uschnie mimo wilgoci.Ja nawożę raz w tygodniu, a rosną b. dobrze.Surfinie trzeba opryskiwać(od spodu gdzie jest mały przewiew) p. chorobom grzybowym.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinie

Post »

Środek lata, pokazujcie jakieś foty ;)

Ja w tym roku zrobiłam eksperyment z pelargoniami, ale to niewypał... :roll: Zdecydowanie wolę surfinie....
Awatar użytkownika
klaudzia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 8 sie 2007, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Surfinia

Post »

Kochani, co roku sadziłam na balkonie pelargonie, ale dla odmiany w tym zakupiłam już sadzonki surfini.
Planuję posadzić po 2 sztuki w skrzynkach ok. 50cm dla większej ich swobody rozrostu.
Czy używacie do surfini specjalnej kwaśnej gleby czy wystarczy uniwersalna do kwiatów i warzyw?
Pozdrawiam miłośników :)
Początkujaca ogrodniczka ;)
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia

Post »

Ja zawsze używałam uniwersalnej ;) W tym roku ziemię takową już mam, ale z sadzeniem jeszcze się wstrzymuję ;) W sumie to nie wiem na co czekam :P Chyba na razie nie spotkałam takiej surfinii, którą bym chciala ;)
aneczka200
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 kwie 2012, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Surfinia

Post »

A ja chciałbym sie zapytać czy ktosik z Was miał taką surfinię ( petunię) bo tu właśnie nie mam pewności. Czy taka w paseczki bedze zwisającą odmianą czy raczej pójdzie w górę. Oto ona
Obrazek [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4687df22a9984ca9.html]Obrazek
Awatar użytkownika
klaudzia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 8 sie 2007, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Surfinia

Post »

Szamanka, a zakwaszasz jakoś ziemię albo nawozisz je często? :) podobno wszystkie petuniowate lubią kwaśne pH.
aneczka200, niedaleko mnie ogrodnik miał takie zwisające i stojące :) a sama nie wiem po czym to poznać, wrzucę zdjęcie moich to zobaczysz, bo wzięłam zwisające.
ObrazekObrazek
Początkujaca ogrodniczka ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”