Kwitnienie pietruszki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
pasja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 kwie 2008, o 12:23
Lokalizacja: Augustów

Kwitnienie pietruszki

Post »

Wysiana w tym roku pietruszka ( w kwietniu ) wybiła w pędy kwiatostanowe . Uczono mnie że pietruszka to roślina dwuletnia i żeby zakwitła musi przejść okres jarowizacji . Tymczasem nie wytworzyła nawet zgrubień korzeniowych , okresu chłodów też nie przeżyła a tu proszę... Czy ktoś może spotkał się z czymś takim :?:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A może to pietruszka naciowa?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Moja naciowa jeszcze nie wybija w kwiatostany.
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

moja naciowa w zeszłym roku jak było bardzo sucho to miała prawie same kwiatostany :twisted:
alorz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 sie 2006, o 10:45
Lokalizacja: Lubelskie

Post »

A może to nie jest pietruszka tylko chwast "pietruszkopodobny"? Rośnie u mnie coś takiego, co na początku wyglada jak pietruszka, a potem robi sie szybko wyższe i zaczyna kwitnąc na bialo. Nie wiem jak się nazywa, ale w odróżnieniu od prawdziwej pietruszki, jego liście nie pachną. Być może masz na grzadce prawdziwą pietruszkę i "oszusta" razem :)
pasja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 kwie 2008, o 12:23
Lokalizacja: Augustów

Post »

Nie jest to pietruszka naciowa bo tę mam grządkę dalej i ma się dobrze. Nie jest to także chwast pietruszkopodobny. Myślę że rację ma Agnieszka być może susza miała tak traumatyczny wpływ, że biedna postanowiła wydać potomstwo . Dziękuję bardzo wszystkim za odzew.
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Post »

Upał i susza powodują wybijanie pietruszki w kwiatostany. Obetnij je nisko. Jeśli nie są zbyt duże jest możliwość, że doczekasz się pietruchy a jeśli nie to będzie nać.
Aśka
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

Zgadzam się z moją poprzedniczka,zjawisko takie nasila się u niektorych roślin podczas długotrwaej suszy :lol:
szymon2020
50p
50p
Posty: 58
Od: 20 lut 2008, o 13:29
Lokalizacja: Zamość woj.Lubelskie

Post »

Podczepię się pod temat.
w kapuście pekińskiej mam to samo, też kwitne. Obrywam kwiaty, a ta wypuszcza nowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”