Krety i walka z nimi !

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Mozi pisze:Nie mam dość odwagi by im wyznać, że „moje” krety teraz ryją u nich.
To już rozumiem, dlaczego w swoim Profilu w okienku Skąd brakuje jakiegoś sensownego wpisu :D

Sposób świetny, ale o tyle, o ile... Mój pies kiedy przyjeżdżamy na naszą łąkę przestaje się (oh, pardon) wypróżniać... Tj. na pewno nie zmienił swoich, hm. nawyków, tylko ja tego w ogóle nie widzę, bo łąki ci u nas spore i porządnie porośnięte chaszczami. A więc niby instrument posiadam, ale broni ani na lekarstwo... Czy może to być inna broń, z innego gatunku instrumentu? Krowy, świnki?
Polecam rasę Czarny Terier Rosyjski. Nie będę się rozpisywał o niezwykłych przymiotach tej rasy, bo to nie psie forum, a wreszcie, na potrzeby wojny z kretem i wielorasowiec wystarczy.
Ależ, ależ, taką sekcję też mamy, zapraszam serdecznie tutaj:
- W.o. Psach cz.7
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Mozi

Post »

Nalewka pisze:Czy może to być inna broń, z innego gatunku instrumentu? Krowy, świnki?

Zachęcam do eksperymentowania. Na razie mamy jedynie przyczynek. Naukowo i eksperymentalnie zostało dowiedzione, że „amunicja” pochodząca od psów rasy Czarny Terier Rosyjski skutecznie odstręcza krety. Tak to już jest w badaniach naukowych, że po potwierdzeniu doniesienia z jednego ośrodka naukowego przez inny ośrodek, stosujący tę samą metodę badawczą, rozszerza się bazę i wchodzi w fazę generalizacji. To tak, jak z brudnymi szalkami Pertiego Fleminga. Fleming, uważany, m. zd. niesłusznie, za wynalazcę penicyliny był strasznym flejtuchem. Kiedyś, nie pomnę kiedy, ale to był dzień przed długim weekendem (Bank Holiday), Fleming strasznie spieszył się na randkę ze swoją Sisi i pozostawił na stole otwarte szalki Petriego z kulturami bakterii. Kiedy po trzech dniach wrócił do pracy i do badań odkrył, że część kultur zapleśniała i na nich bakterie nie rozwinęły się. Zrobił w tej sprawie doniesienie. Potem inni, Howard Walter Florey oraz Ernst Boris Chain, sprawdzili to doniesienie, weszli w fazę generalizacji, i tak powstała penicylina.
Być może, co jeszcze wszakże nie zostało naukowo dowiedzione, „amunicja” pochodząca od innych zwierzątek jest równie skuteczna. Proszę eksperymentować i donosić o wynikach.
Awatar użytkownika
mbazyl
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 cze 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Słuchajcie, szukam czegoś dobrego na krety. Przeglądałem temat, ale sporo tego. Zasiałem 2 miesiące temu trawę no i zaczęły krety wychodzić...
Kiedyś był taki środek granulowany, w butelce jak na mleko. Nie pamiętam jak się nazywał, ale był bardzo skuteczny. Może Ktoś zgadnie o co mi chodzi :P
Może wy macie jakieś sposoby ? Szkoda tej trawy i tych placów po kretach :/
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Witajcie, lampy solarne chyba jednak działają, bo już dawno nie było kopców, pozdrawiam, stasia
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
mbazyl
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 cze 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Ja za to szukam coś bardziej przyziemnego, albo raczej ziemnego :P
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Pozbądź się robali pod ziemią (w ziemi) to pozbędziesz się kretów. Jak nie będą miały co jeść, to same się wyniosą. Mam na myśli oczywiście pędraki i inne mało dla ogrodnika szkodniki.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
mbazyl
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 cze 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Jak się za to zabrać :/ ??
Awatar użytkownika
mbazyl
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 cze 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Mam kilka szczegółów dotyczących tego środka:
- jest w butelce jak na mleko :P
- granulat
- rozrabia się go w gorącej wodzie i wlewa do dziury po krecie.


Ktoś ma pomysł co to :P ?? Albo coś innego co działa na krety :)
orzechowiec13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 sie 2009, o 09:51

Post »

Najskuteczniejszy jest karbid. Można go kupić w detalu albo hurtowo na: http://www.karbid-sklep.pl
Produkt jest zapakowany w szczelne wiaderko, które zawiera 1 kilogram karbidu i pozwala na przechowywanie go przez dłuższy czas.
W odróżnieniu od innych chemikaliów środek ten jest bezpieczny, ponieważ po zastosowaniu w glebie pozostaje tylko nieszkodliwe wapno.
Nora kreta składa się z gniazda, spiżarni, korytarzy mieszkalnych, biegowych i żerowiskowych, których łączna długość może przekraczać nawet 200 m i w związku z tym tylko gazowanie jest w pełni skuteczną metodą, aby pozbyć się szkodnika. Krety są niemal ślepe, mają za to wyczulony węch i dlatego możemy użyć karbidu, który w reakcji z wodą wydziela nieprzyjemny i odstraszający kreta zapach. Należy zadeptać kopce, a później do nowo powstałych włożyć trochę karbidu i następnie zakryć otwór aby zapobiec wychodzeniu gazu na zewnątrz, polać wodą.
Zapach karbidu bardzo drażni czuły węch nie tylko kretów. Dzięki niemu możemy pozbyć się z działki również karczownika, nornicy i myszy polnej.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Napisałeś to samo na dwóch forach w trzech wątkach.... :D
A ja Ci powiem- pomaga. Jak umarłemu kadzidło....
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

http://www.karbid.friko.pl/
http://ekosklep.swistak.pl/profil/orzechowiec13
Nic innego jak sprzedaż karbitu.
Ps: następny raz bardziej się postaraj .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Karbid jest nieskuteczny. Nie warto go kupować. Pisałem o tym kilka razy.
Awatar użytkownika
piters
50p
50p
Posty: 88
Od: 5 paź 2008, o 11:45
Lokalizacja: małopolska

Post »

a ja wypróbowałem ostatnio "wywar" z czarnego bzu (polecany tu przez kogoś na forum) i efekt jest naprawdę bardzo dobry - krecik przestaje ryć momentalnie na dłuższy czas (2-3 tyg); jak tylko pojawi się gdzieś nowy kopiec zaraz wlewam do niego(przez odsłonięty korytarz) 2-3 litry gnojówki z bzu i kolejnych kopców już nie ma :D sposób przyrządzenia tego "eliksiru" : liście, owoce, gałązki bzu zalać wodą w zamkniętym pojemniku i poczekać ok 5 dni - przy otwieraniu nie oddychać :lol:
chyba warto spróbować, tym bardziej, że u kogoś jak pamiętam też ten sposób się sprawdził....ja polecam :!: :!:
aha - spoób bezkrwawy i powiedzmy w 99 % ekologiczny (gdyby nie ten zapach byłoby 100 % :lol: :lol: )
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”