Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 77 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5, 6  
Autor Wiadomość
blansz1
 Tytuł: Pomidory - nawożenie
PostNapisane: 21 lip 2006, o 16:22 
100p
100p
Witam
Mam już dorodne pomidory ale mam problem bo robią sie na owocach zielone przebarwienia zwłaszcza koło szypułek,podczas gdy cały już jest mocno czerwony a w środku jest łykowato zielony .Kiedyś słyszałem ze to brak potasu ,ale jaki to ma być potas i jak go dawkować .Podlewam dobrze i zasilam nawozem. Może jest jakiś ekologiczny sposób na to,nie są także spalone przez słońce namiot jest wietrzony i zacieniony.
Pozdrawiam

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2006, o 16:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Brak potasu. Kup w sklepie ogrodniczym potas i podlewaj krzaki.

SATI
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2006, o 19:26 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Może to i potas ja kiedyś też to miałam to pewien ogrodnik który zajmował się produkcją pomidorów polecił mi wapno ogrodnicze i solidnie podlac i pomogło więc może i tobie to pomoże :D

blansz1
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2006, o 21:41 
100p
100p
W jakiej formie ma byc ten potas bo są różne np. siarczan potasu czy moze jest sam potas?. Co do wapna czy to jest bezpieczne, czy wapno ma być mieszane z wodą i czy nie spali pomidora.
Za bardziej obszerne odpowiedzi BARDZO DZIĘKUJĘ

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2006, o 21:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Ma być potas w formie sypkiej. Powiedz sprzedawcy, że pomidory nie dojrzewają i są w środku zielone. Będzie wiedział o co chodzi. Daje sie 2 łyzki stołowe na 10 l wody, dwa razy w tygodniu.
Co do wapna to pierwszy raz o tym słyszę. To na 100% objaw braku potasu.
Dużo potasu ma też nawóz Uniwersol - 2 łyżki stołowe na 10 litrów wody. http://www.trawnik.pl/p/index.php?co=of ... prod_id=49

SATI
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2006, o 21:54 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
U mnie wapno się sprawdziło po prostu rozsypałam wapno na ziemię i solidnie podlałam tak można powiedzieć że pomidory pływały

trzmiel
 Tytuł: Pomidory
PostNapisane: 21 lip 2006, o 21:59 
100p
100p
Większość problemów to nie właściwe nawozenie, niesystematyczne lub na oko. Moja propozycja to 1.analiza podłoża a potem sypanie nawozów. co do wapna to jakaś dziwna informacja. Zgadzam się to braki potasu ale jak przenawozisz potasem to rosliny bedą miały zachamowany wzrost. Wszystko z umarem. Lepiej regularnie pożywkami niz raz na jakiś czas z armaty. Pozdrawiam Maciek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

blansz1
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2006, o 10:15 
100p
100p
Wielkie Dzięki wszystkim za informacje

trw66
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2006, o 16:49 
50p
50p
przyczn takich objawów jest wiele;przenawożenie azotem,brak potasu a także cecha odmiany.Polecam uprawę odmian amatorskich, sprawdzonych, bez zielonej piętki. Stanowczo odradzam kupno sadzonek odmian "holenderskich" na targowiskach. Szegółowy opis niedoborów składników pokarmowyh i chorób pomidora
http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz/

robert45
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lip 2006, o 12:55 
200p
200p
Najlepszym nawozem do interwencyjnego uzupełniana niedoboru potasu jest- siarczan potasu(do rozpuszczania w wodzie).Nie polecam saletry potasowej bo zawiera azot.
Niestety tzw.plamienie się pomidorów jest zjawiskiem częstym w okresie upałów.

robert45
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lip 2006, o 13:09 
200p
200p
Kol.trwa66-plamią się nie tylko odmiany tzw.holenderskie.
U mojego znajomego malinówka,bawole srece też mają zieloną piętkę a pod skórą twarde zdrewnienie,czyli wcale nie są to cechy odmianowe,tylko pogoda spowodowała takie objawy.
Jest to niestety zjawisko coroczne.Obserwuję je na różnych odmianach pomidorów.Nawet interwencyjne uzupełnienie niedoboru potasu nie poprawi jakości już plamiących się pomidorów.
Oczywiście to minie na kolejnych gronach z tendencją do nawrotów -jeśli zaistnieją odpowiednie warunki.

trw66
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2006, o 14:03 
50p
50p
wszyscy mamy trochę racji, dlatego gorąco namawiam do odwiedzenia strony http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz/ Znajdziemy tam kolorowe zdjęcia i opisy chorób grzybowychi fizjologicznych pomidora.

piotr13
 Tytuł: Dlaczego moje pomidory są w środku zielone ?
PostNapisane: 4 cze 2007, o 12:29 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Chciałbym doeiwdzieć sie więcej o tym dlaczego moje pomidory są w środku zielone mimo tego że na powierzchni są całe czerwone. Prosiłbym o odpowiedz dzlaczego tak się dzieje i jak dokładnie można temu zapobiec w sposób nawożenia?
Pozdrawiam

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2007, o 12:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Zalecam przeczytanie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... omidor%F3w

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 77 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5, 6  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alyaa, amma, borowiczek, Comcia, Daro65, ewelkaa8, Marmela, Pyxis, Xavierka i 18 gości