Antybiotyczne działanie grejpfruta

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Antybiotyczne działanie grejpfruta

Post »

Po przeczytani opisu preparatu Biosept:
"Jednym z naukowców, zajmujących się takimi poszukiwaniami, był Jakob Harich, fizyk i znany amerykański immunolog, z zamiłowania ogrodnik. W 1980 roku odkrył on, że wyrzucone na kompostownik pestki i resztki z grejpfruta, nawet w gorącym klimacie Florydy ulegają rozkładowi dopiero po 2 latach (podczas gdy np. jabłko ulega całkowitej biodegradacji już po 2 miesiącach).
To odkrycie skłoniło dr Haricha do bliższego zainteresowania się ekstraktem z grejpfruta. Odkrył on, że rośliny cytrusowe, a w ich rodzinie szczególnie grejpfrut, posiadają bardzo skuteczny system obronny przed atakującymi rośliny chorobami. Odpowiedzialne za to są substancje zwane bioflawonoidami, które wraz z cytrynianem, limonenem, glikozydami i ogromną dawką witaminy C mają niesamowite właściwości antybiotyczne i nie wywołują żadnych działań ubocznych.
Ekstrakt z grejpfruta zaczęto stosować więc jako naturalny antybiotyk dla ludzi, który z dużym powodzeniem radził sobie z infekcjami, wirusami i przeziębieniami.
Dowiedziono też skuteczności ekstraktu w zwalczaniu ponad 30 gatunków grzybów, w tym Candida albicans, grzyba, który uważany jest za jedną z najczęstszych przyczyn chorób i zatruć pokarmowych."

zaczęłam się zastanawiać, czy nie zakopywać skórek od grejpfruta przy najbardziej wrażliwych grzybowo roślinach m. in. różach i malwach, co o tym sądzicie??
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Nie sądzę żeby to dało jakiś efekt na roślinie. Ale spróbuj raz się żyje. :) Wiem że te owoce jest zdrowo jeść i ludziom pomagają, nawet ciśnienie obniżają ale czy innym rośliną pomagają nie mam pojęcia. Próbuj. :)
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Skądinąd wiem, że cytrusy są pryskane środkami grzybobójczymi, żeby zniosły transport z cieplejszych krajów i leżakowanie w magazynach i sklepach. Dlatego ponoć nie powinno sie dodawać skórek z cytrusów do kompostu. Ale jak się zachowają w ziemi? Jak sprawdzisz, to daj znać.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”