Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 195
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Właśnie wróciłam i do Ciebie lecę od razu. Ha! Rację miałam, kiedy pisałam, że jak pierwiosnki przekwitną to inne cuda u Ciebie zakwitną. I tak jest. :wit
Tak u Ciebie zawsze pięknie i kolorowo.
Niestety bożykwiat od Ciebie nie zakwitł, ale pocieszam się, że może lepiej jak siły w budowanie korzeni włożył.
Ech, nie chciało mi się wracać z tej działeczki. Kto właściwie miasto wymyślił? :wink:
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16632
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Ochłodziło się. Nawet dość mocno. Dzisiaj na działce zmarzłam. Na własne życzenie, ubrałam się bowiem jak w lipcu, a temperatura spadła do 14 stopni. Czekam na deszcz i czekam, a jak na złość słońce i wiatr rozpraszają chmury i...owszem pokropiło dwa razy, jednak nie zmoczyło ziemi i zmuszona jestem z wężem tańcować. Na szczęście ciśnienie wody wróciło do normy i nie ma konieczności biegania z konewką.
Coraz mniej kwitnień na rabatach, dominuje zieleń, wobec czego z niecierpliwością czekam drugiej połowy maja, by wysadzić z doniczek tak ładnie kwitnące celozje tłamszone dotąd w tunelu.
Obrazek


Moniczko, jest mi niezmiernie miło, że do mnie zajrzałaś. :D
Prawdę mówiąc, wszystko co teraz kwitnie, rozsiane jest w różnych miejscach działki i nie daje już takiego efektu, ;:185 jak wiosenne kwitnienia. No, ale zawsze coś kwitnie i mimo iż trzeba z aparatem biegać z jednego końca działki w drugi, cieszy oczy i pozwala chłonąć zapachy. ;:215 Aktualnie tak pięknie pachnie lilak Meyera, znany też jako bez 'Palibin'.

Bożykwiat nabierze sił, by za rok pokazać cały swój urok. Mam dwie odmiany bożykwiatu, i już wiem, że posłałam Ci bladoróżowego, muszę Ci jeszcze dodać ciemnoróżowego. ;:108
Pytasz, kto właściwie miasto wymyślił, choć wiesz, że to pytanie retoryczne. ;:7

Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Zakwitają kolejno krzewuszki. Aktualnie kwitną dwie pierwsze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zakwitły rutewki.
Obrazek
Obrazek
Kolejne czosnki pokazują swoją urodę. Kwitnie azalia NN i złocienie. Maki budzą się ze snu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Misia wyleguje się na łączce trawnikowej, a ja siedzę z kawusią obok kwitnących kuklików wespół z zawilcami wielkokwiatowymi. Siedzę, podziwiam i ... marznę. ;:306
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko
Kwitnienia iście letnie :!:
Celozje podziwiam nieustająco - jak z Holandii :D
U nas ubranka zimowe na topie. ;:224
Ja też nie lubię miasta ,ale cóż począć ;:173
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko witaj kochana pięknie i kolorowo u Ciebie ja się skusiłam i posadziłam już kwiaty do donic miedzianymi komarzycę bo duża już była, ale chowie na wieczór bo zapowiadają teraz ochłodzenie jak na razie nic im nie ma. Pozdrawiam życzę słonecznego dnia i spokojnego deszczyku do podlania. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17003
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Bardzo ciekawe te rutewki.
I inne niż moja. I wcześniej kwitną ;:215
Celozja bardzo ładnie się już zapowiada.
Fajnie będzie ci podziwiać.
Krzewuszki śliczne i z liści i z kwiatów.
Piękny mamy czas. Aby tylko te ciepłe noce były.
Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16632
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj wróciło ciepełko, zatem z przyjemnością na działce co nie co się robiło. Trochę przesadzałam, trochę siałam,głównie jednak podlewałam. Jest sucho i twardo. Próbowałam usuwać chwasty, ale było to niemożliwe, korzonki zostawały w ziemi, a pazurki nie dały rady wbić się głęboko. Na szczęście zielsko też czeka na deszcz i nie ma go zbyt dużo.

Agnieszko - takie pochwały, że aż się zarumieniłam, dziękuję. ;:167
U nas też obowiązywały cieplejsze ubranka. :lol: Jeszcze dzisiaj pojechałam na działkę ciepło odziana, jednak bardzo szybko musiałam się przebrać. ;:215 Wróciło ciepełko. ;:3
Ufam, że wszystko się ułoży i nie będziesz zmuszona uciekać do miasta, czego życzę Ci najserdeczniej. ;:167 ;:196

Zakwitają kolejne maki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Alu, ślicznie dziękuję za słowa uznania. ;:167
Donic wiszących jeszcze nie obsadziłam, ale tytułem eksperymentu wsadziliśmy do gruntu cztery pomidory i muszę powiedzieć, że bardzo ładnie się trzymają. Mam nadzieję na wczesny pierwszy zbiór. ;:204
Dobre życzenia przytulam, dziękuję i odwzajemniam. ;:167 ;:196

Spóźnialski tulipan.
Obrazek
Zakwitł różowy orlik
Obrazek
Pierwsze kwiatuszki irysów syberyjskich.
Obrazek
Obrazek

Aniu - moje rutewki w tym roku bardzo przyśpieszyły. :roll: Nigdy dotąd nie kwitły tak wcześnie.
Serdeczne dzięki za miła słowa pod adresem moich kwiatków. ;:167
Do nas już wróciły gorące dni i cieplejsze noce. ;:333 Mam nadzieję, że ani ogrodnicy, ani zimna Zośka już nie pokażą swoich pazurów. ;:218
Pozdrawiam wzajemnie. ;:167 ;:196

Dziewanna ogrodowa. Fioletowa i różowa.
Obrazek
Obrazek
Kwitną pierwsze jarzmianki: jarzmianka większa 'Roma' i jarzmianka 'Moulin Rouge'.
Obrazek
Obrazek

Niektóre roślinki bardzo się śpieszą z kwitnieniem, co wcale mnie nie cieszy, obawiam się bowiem, że lata nie doczekają. :lol:
Róża Jacques Cartier'(?)
Obrazek
Obrazek

Jutro zajrzę do Waszych ogrodów. Dobrej nocy. ;:19 ;:19 ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1278
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, gdzie Ty mieścisz te wszystkie cudne rośliny u siebie w ogródku? :shock:
Fajne te jarzmianki. I dziewanna ogrodowa. Jakoś wcześniej nie zwróciłam na nie uwagi. Muszę się nimi zainteresować :) Dziewannę mam tylko dziką - kutnerowatą. A wiesz, że nasiona dziewanny potrafią zachować żywotność nawet 150 lat?

Ten jasny irys syberyjski, to on jest taki lekko liliowy? Bardzo lubię irysy syberyjskie. Muszę ich sobie rozmnożyć ile się da :)

Sezon różany widzę, że rozpoczęty u Ciebie ;:167

Ciepełka i deszczyku życzę ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11324
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Rzeczywiście,rośliny w Twoim ogródku ;:167 Lucynko rozwijają się błyskawicznie... :shock:
U mnie tak dobrze nie ma...Ale oby tylko żadnych ekscesów pogodowych już nie było to wszystko będzie w swoim czasie...Po prostu masz sporo roślin wczesnych,które to robią robotę na rabatach! ;:63 ;:138 ;:138 ;:215
Miłego działkowania Lucynko ;:97 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko ja też idę w Twoje ślady mam podwójne pomidory i spróbuje po jednym w sobotę wsadzić do gruntu choć ze dwie sztuki tak na próbę.Pozdrawiam miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16632
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj odpuściłam sobie wypad na działkę, by posłuchać, co mówią inni. :lol:
Słoneczko też sobie zrobiło przerwę. ;:131 Mam nadzieję, że jednodniową, bo na jutro zaplanowaliśmy małe grillowanie. Małe, ponieważ tylko w czwórkę. W tej sytuacji zrobiłam mały rekonesans po marketach ogrodniczych, jednak nic ciekawego nie znalazłam i wróciłam jedynie z ekologicznym opryskiem na mszyce.

Małgorzatko - mój ogródek jest rzeczywiście malutki,zatem staram się też sadzić czy siać raczej malutkie roślinki i nie dopuszczam do ich zbytniego rozrastania. :lol: Bardzo mi zależy na różnorodności i o to dbam najbardziej. ;:303 Kiedy mi czegoś zbywa, szukam chętnych do podziału.
Jarzmianki jakoś nie chcą przyrastać, ale nasion dziewann będę miała bardzo dużo do rozdawania. ;:63 Mam jeszcze białą jarzmiankę większą. Ta dla odmiany sieje się bez opamiętania i jesienią na pewno będę miała sadzonki do oddania w dobre ręce. ;:215

Irys, o którego pytasz jest raczej blado błękitny, niemal biały, ale nie bielutki.
Co do róż, to jest jedna wyrywna, ale brak słońca trochę ją przystopuje, jak sądzę. ;:218

Tak bardzo bym chciała, by Twoje życzenie przyniosło deszcz, nawet jeśli ciepełko miałoby zaczekać za miedzą. :lol:
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam. ;:167 ;:196

Pierwiosnek japoński stara się jak może, ale coś słabo mu to wychodzi.
Obrazek
Chabry błękitne już kwitną.
Obrazek

Maryniu - moją działeczkę szczęśliwie ominęły przymrozki,cały czas świeciło słońce, ;:3 ogrzewając ziemię, zatem roślinkom niewiele się zmieniło i tak, ;:108 staram się mieć takie, które zakwitają kolejno.
Zdaje się, że już przymrozków nie będzie, raczej deszczyk, o którym marzę, choć wiem, że wszędzie dookoła popada, a nasz RODos ominie. ;:223
Dziękuję za dobre życzenie, które odwzajemniam. ;:167 ;:196

Stopowiec buduje owoc. Liczę na liczne nasionka.
Obrazek
Czarny orlik. Jeden jedyny. Od trzech lat na jednym miejscu. W ogóle się nie rozsiewa.
Obrazek

Alu - moje pomidory wsadzone do gruntu jak dotąd mają się bardzo dobrze. Nabrały ciała i widać, że dobrze się czują. ;:215
Pozdrawiam wzajemnie bardzo cieplutko. ;:167 ;:196

Krzewuszka variegata jak jeden wielki bukiet.
Obrazek
Łubin rozwija pierwszy kwiat.
Obrazek

M nakarmił gołębie. Tak wygląda prawie całe ich stadko. Z moich wyliczeń wychodzi, że sześć jeszcze nie sfrunęło do jedzenia.
Obrazek

Niech weekend upłynie Wam pod znakiem słonecznej pogody. ;:3 ;:3 ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1436
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko,
Nie znam piękniejszego, bardziej wesołego wiosennego ogródka niż Twój. Nie mogę się nadziwić różnorodności kwiatów, jakie tam masz. Niektórych w ogóle nie znałam, inne uważam za zachwycające, np. pierwiosnki japońskie.
U mnie przymrozki były bardzo mocne, spaliły mi lawendy, róże i wiele innych roślin. Dzisiaj też ziąb +11 stopni, chmury i zimny wiatr. Właściwie, wiosna w moim ogrodzie jest tak spóźniona i mało atrakcyjna, że kojarzę ją tylko z nieustającą pracą.
Natomiast u Ciebie aż się czuje wiosenne ciepło i życie. Misię wygrzewającą się na słońcu aż chce się pogłaskać po nagrzanym futerku. Uwielbiam też gołębie. To piękne ptaki, bardzo dekoracyjne. Wiem, że czasem wkurzają, ale wszystko, co żywe czasem wkurza, czyż nie?
Życzę pięknej pogody na grillu i dobrej zabawy!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2621
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

I ja też się podpisuję obydwoma rękami pod opinia mojej poprzedniczki Lisica; nic dodać nie można oprócz zachwytu nad twoim tak pięknie wypielęgnowanym ogrodem i tą przepiękną i ciekawą a nawet niezwykłą kolekcja kwiatów!!! Wyższa szkoła jazdy!!!
Wielka to przyjemność oglądać twoje cudowności!! Także wiele się uczę od ciebie (nie mówiąc o prezentach od ciebie ;:180 !!
A gołąbki mają wręcz luksusowe warunki :D wszystko przemyślane i super zaopatrzenie; gratulacje dla właściciela (także za ogromny wkład pracy)!!!!
Dmucham mocno ciemne chmury w twoją strone bo u mnie mokro i ich nie potrzebuję :D
Miłego weekendowego odpoczynku i więcej ;:3 !!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2612
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, to wspaniałe, że przymrozki ominęły Twój ogródek i dzięki temu możesz się cieszyć obfitością kwitnienia ;:138 Pięknie zakwitła krzewuszka, moja wariegatka całkiem zmarzła i straszy zaschniętymi listkami, o kwiatkach nie ma co marzyć. Postanowiłam przyciąć ją krótko (tak jakby po kwitnieniu), może wypuści nowe pędy i jeszcze zakwitną.
Pomidorki tężeją w gruncie, niedługo pewnie zakwitną ;:333 Moje wróciły z balkonu do ciepłego pokoju i ciągle męczą się w niewielkich doniczkach, ale wolę już to, niż by miały zaziębnąć w tym chłodzie.
U Ciebie na rabatach jak zwykle ciekawie, wesoło, kolorowo ;:63
Maki i maczki w różnych kształtach i kolorach, czarny orlik zbudował okazałą kępę, pierwiosnek ma cudny kolorek ;:215 ptaki szczęśliwe, kotka też :D czegóż chcieć więcej, chyba tylko ciepłego deszczyku, czego życzę Ci z całego serca. U mnie właśnie dziś popadało, może niezbyt długo, ale trochę zwilżyło ziemię, a że jest chłodno i pochmurno to tak szybko nie wyschnie. No i napełniło beczki :tan
Miłej niedzieli Lucynko I dobrego ciepłego tygodnia ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”