Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Link do poprzedniego wątku Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1 - klik

Za podpowiedzią koleżanki wklejam parę zdjęć żeby łatwiej było nawiązać do poprzednich tematów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jadziu dziękuję bardzo to raczej na pewno ta tylko u mnie była młodą różą.
Karo dziękuję niezmiernie za pomoc obiecuję się nadal uczyć. :wit ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Znalazłam moje zagubione zdjęcia z opóźnieniem ale muszę zapisać że ta róża lila to Veilchenblau jeszcze raz dziękuję za wsparcie a teraz zdjęcia oczywiście to samo tylko i innej strony wzięte ,niestety zniszczenia na różach widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nowa piwonia dopiero jednym kwiatkiem zakwitła.
Obrazek
niby skalniaczek

Obrazek

Dzisiaj zdawało się że burza będzie ale nas ominęła a parno było niemożliwie ja tylko troszkę trawki wyrwałam cała mokra do domu wróciłam.

Obrazek

Obrazek
to te mnie bardziej odpowiadają
Obrazek
te są te bledsze ale się same rozsiewają.
Obrazek
W tamtym roku była bardziej liliowa teraz jest jakby w róż
Obrazek
a ta miała być kolorem taka jak tamta a wyszło co wyszło.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu :wit
W końcu jesteś tu, gdzie powinnaś być ;:138 .
Piękne ostróżki i róże obsypane kwieciem :heja .
Ciekawa piwonia ;:oj , ona taka jasnoróżowa od początku kwitnienia?
Mam nadzieję, że wczorajsza burza nie narobiła szkód u Ciebie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witam cię Martuś bardzo serdecznie ,masz rację czuje się jak bym była w domu a nie w przedsionku ale moje poprzednie miejsce wyszło z tego powodu że zaczęłam wątek od pokazania wrażeń wycieczkowych a potem wyszło co wyszło "nie było wycieczek" :lol: Teraz jestem w temacie i bliżej Was.Ta piwonia jest faktycznie taka bledziudka i niepełna zakup tamtegoroczny.Jeśli chodzi o burzę to nie narzekam tylko parę ostróżek połamało i położyło ale jak jutro podwiąże to powinno być dobrze,przy okazji bukiet fajny wyszedł.Koło domu mam już tak nawciskane że nic nie wcisnę a tyle jeszcze roślinek mi się podoba... ;:173 A jak tam u ciebie po tych wichurach gdzieniegdzie chyba było nie ciekawie bo syreny wyły mogły być podtopienia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
właśnie co to jest chwast czy kwiat?zostawiłam ze względu na delikatni pokrój i kolor.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Joluzałapałam się widzę na pierwszą stronę ;:oj, tym bardziej mi miło. To chyba jest ostróżka jednoroczna, u mnie się takie swojego czasu wysiewały na rabacie, teraz ich miejsce zajęły bardziej ekspansywne jeżowki :wink: /nie ścinam ich na zimę i sieją się na potęgę/
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Dziewczyny, to jest ostróżeczka polna, jednoroczny chwaścik, ziółko, co kto woli, ale śliczny ;:215, toteż u siebie, jeśli się akurat pojawi, nie wyrzucam.
Od ogrodowych jednorocznych ostróżek, jest delikatniejsza i ma mniej kwiatów, za to w pięknym kolorze ;:138 .
Jolu, to u mnie, o wiele bardziej ogród sponiewierany ;:174 a wydawało się, że ta burza nadciągnęła z Twojej strony i myślałam co tam u Ciebie ;:168 . To dobrze, że jednak nie masz wielkich zniszczeń ;:108 i dalej sobie kwitną piękne kwiatuszki, pilnowane przez koguta :tan .
Miłego, letniego tygodnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Daysy u ciebie są piękne róże a ujęło mnie to zdjęcie z dwoma gałązkami niepełnych jasnej i chyba różowej,a zresztą wszystkie masz piękne,a ta Doktorek to chyba pnąca?Ja szukam u siebie w notatkach nazw ale to masakra jest bo różowe się powtarzają i jak w opisie zczaić o który róż chodzi?chyba tego nigdy nie ogarnę a jak mam bzdury pisać to może sobie daruję podpisywanie róż.udanego tygodnia, :wit

Martuś szkoda że to burzysko porobiło ci zniszczenia,mam nadzieję że nie takie trwałe i roślinki odżyją po jakimś czasie,ale róże to chyba u każdego w tym roku cierpią a tak bardzo chcą żyć to takie delikatne "stworzenia".Dzisiaj byłam u lekarza ale jutro to już muszę poobcinać przekwitłe kwiatostany,jak znowu dzień nie zacznie się od deszczu.Podwiązywałam pomidory i na dużych krzakach jest po kilka pomidorków a na karłowych zatrzęsienie. ;:7
Obrazek
Zapomniałam nazwy ale przeżyły zimę bez okrycia i zakwitły czy na drugi rok jak zostawię też powinny zakwitnąć czy tylko dwa lata to kwitnie? :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu, to jest firletka kwiecista, roślina dwuletnia, więc siewki bez problemu przeżyją zimę i zakwitną ;:333 . Czasem stara kępa też przeżyje do następnego roku, ale ona tak bardzo się rozsiewa, że nie musisz się o nią martwić, już zawsze będziesz ją mieć w ogrodzie, chyba, że wypielisz dokładnie jej charakterystyczne siewki ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Matrunia no właśnie firletka ,taką mam okropną niepamięć wiem i nie wiem co mam,rośnie w skrzyni okalającej poobcinaną tuję więc za bardzo się nie rozsieje ale dobrze że cokolwiek u mnie lubi się siać oprócz białych fiołków tych mam zawsze w nadmiarze. ;:131 Jak byłam na ogrodzie robić zdjęcia moim aparatem na gumkę :;230 to nie było słoneczka a teraz świeci złośliwe normalnie. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
moje pomidorki :lol:
Obrazek
nowa liliowa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tyle na dzisiaj to tylko parę arów więc za wiele nie ma. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Nie wiem chyba mi się coś poprzestawiało w aparacie ale nie znam się na tym ostatnie zdjęcie nie mogłam przesłać do mojego albumu zobaczę czy zdołam je przesłać na forum to by była różyczka tegoroczna Polka.
niestety chyba nie będę mogła przesyłać zdjęć bo coś mi się pochromoliło i fotosik nie szuka moich zdjęć,muszę czekać tydzień na syna,trudno będę zwiedzać. :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu lilie już kwiaty pokazują. ;:215 Czerwone z Anabelką świetnie wyglądają. Moje pewnie jutro się otworzą.
Ostróżek zazdroszczę, niech dalej ładnie kwitną. Bukiet też trzeba zrobić, skoro je wiatry poturbowały. :) U mnie głównie orlaja wędruje do wazonu, bo jej dużo. Inne tylko jak się połamią. ;:173
Wielka różowa róża wspaniała, ile kwiatów. ;:oj
W gruncie czerwony pomidor. :shock: Gratulacje. ;:180
Miłej niedzieli. ;:3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Soniu witam serdecznie ,połechtałaś moje serducho tyloma pochwałami,dziękuję bardzo.Dzisiaj na razie bardzo ładny dzień zrobię parę zdjęć ale nie wiem co mi się poprzestawiało w komputerze nie mogę przesłać zdjęć,mam taki skrótowy program i nie dzieła,muszę poczekać na syna tak że teraz lecę do was podziwiać i może coś podpatrzeć,udanego wypoczynku. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tyle ogrodowych a jeden doniczkowy ale nie wiem co to za kwiat
Obrazek
:wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”